4

 18  0

Noteikti būsiet pamanījuši, ka pēdējā laikā Latvijā uzvirmojušas asas diskusijas par tā sauktās „oligarhu lietas” komisijas sēdēm, to patiesajiem mērķiem un iesaistīto personu lojalitāti. Šķiet, ka viena no galvenajām problēmām šajā sakarā ir komisijas vadītāja Inguna Sudraba, kas iepriekš ir pieminēta t.s. „oligarhu sarunās”, ir personīgi pazīstama ar apsūdzētajiem un atstāta bez pielaides valsts noslēpumam. Viss iepriekš minētais met drūmu ēnu uz Sudrabas kundzes spējam objektīvi vadīt sev pakļauto komisiju, tomēr es vēlētos izcelt vēl vienu aspektu Sudrabas kundzes personībā, kuram pēdējā laikā veltīts salīdzinoši maz uzmanības – Ingunas Sudrabas acīmredzamajiem sakariem ar Kremli. Līdz ar to, atminoties, ka „atkārtošana ir zināšanu māte”, esmu atlasījis dažus piemērus, kas pierāda „oligarhu krustmātes” tiešos sakarus ar draugiem pārrobežā.

Vēl pirms politiskās karjeras uzsākšanas, atrodoties Valsts Kontroliera amatā, Inguna Sudraba tika pieķerta apmeklējam Kremļa propagandista un ideologa Nikolaja Starikova lekciju Rīgā, 2012.gada augustā. Nikolajs Starikovs ir ļoti savdabīga figūra pat priekš Krievijas standartiem, viņš acis nepamirkšķinot noliedz Latvijas okupāciju, attaisno Staļina laikā veiktās represijas, slavina Krievijas impēriju un Padomju Savienību. Savus odiozos uzskatus Starikovs ir publicējis neskaitāmās grāmatās, kuras nereti nonāk arī uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina galda. Izskatās, ka līdztekus Putinam, Starikova daiļdarbus reiz ir apjūsmojusi arī Sudraba, kas toreiz ar lielu ieinteresētību kopā ar prokremlisko aktīvistu Aleksandru Gapoņenko klausījās Starikova lekciju, kas bija veltīta viņa jaunākajai grāmatai - „Staļins. Atceramies kopā”. Papildus tam 2012.gada vasarā Sudrabas kundze kopā ar jau iepriekš pieminēto Gapoņenko un Latvijas pases dedzinātāju Girsu apmeklēja arī cita Kremļa ideologa Modesta Koreļova rakstu krājuma prezentāciju. Starp citu, īsi pēc šī notikuma, Koreļovs tika iekļauts Latvijas valsts nevēlamo personu sarakstā. Pasaki man, kas ir tavi draugi un es pateikšu, kas esi tu.

Esam guvuši zināmu priekšstatu par Sudrabas kundzes ideoloģisko pārliecību, bet kā ir ar paveiktajiem darbiem? Vai arī praksē „oligarhu krustmāte” sevi ir pierādījusi kā Kremlim draudzīgu un uzticamu personu?

Izrādās, ka jā. Nu, piemēram, 2008.gada nogalē Sudraba nekautrējās par valsts naudu izklaidēt savu personīgo draugu Krievijas Revīzijas palātas priekšsēdētāju un bijušo FSB priekšnieku Sergeju Stepašinu. Jāizceļ, ka toreiz Latvija piedzīvoja ekonomiskās krīzes smagāko posmu, bet Valsts kontroliere, kas rosināja policistu, ugunsdzēsēju un skolotāju atlaišanas un čakarēja pansionātus par jaunas gultas veļas iegādēm, budžeta līdzekļus tērēja Krievijas spiegu lutināšanai Rīgas dārgākajos restorānos.

Skandāli saistībā ar Kremli nebeidzās arī pēc Sudrabas aiziešanas no valsts kontroliera amata un politisko gaitu sākšanas. Piemēram, Sudrabas dibinātā kustība „No Sirds Latvijai!” sākotnēji bija piereģistrēta „Krievu kluba” vadītāja un valsts valodu neprotošā nepilsoņu tiesību aktīvista Viktora Gavrilova dzīvoklī. „Krievu klubu” iepriekš vadīja Aleksandrs Gapoņenko un organizācija centās piesaistīt finansējumu no Kremļa fonda „Russkij Mir”.

Savukārt 2014.gadā aprīlī internetā nonāca video, kurā bija redzams, kā Sudraba tērpusies glaunā mētelī ar privāto lidmašīnu dodas uz Maskavu. Turklāt šajā lidojumā viņu pavadīja arī bijušais FSB priekšnieks Sergejs Stepašins un Krievijas vēstniecības darbinieka, identificēta spiega Aleksandra Rogožina fāteris. Starp citu, Sudraba nebūt nav vienīgā partijas „No Sirds Latvijai!” pārstāve, kura ir tikusi turēta aizdomās par sadarbību ar Krievijas specdienestiem. Kā izrādās, tad, piemēram, Sudrabas partijas biedrs Jānis Grigalis ne vien ir bijis saistīts ar Krievijas spiegiem, bet, iespējams, pats par tādu strādājis, tā kā padomju laikos bija pabeidzis PSRS militārās izlūkošanas augstskolu! Tas ir tas pats Grigalis, kurš reiz strādāja Prezidenta kancelejā par tulku un saskaņā ar bijušā SAB darbinieka un zivjrūpniecības nozares pārstāvja Arnolda Babra stāstīto avīzei „Diena”, ietekmēja VVF icelšanu amatā. Interesanti, kas notiek valstī, kur prezidentu, principā, ir izvēlējies zivju konservu ražotājs un tulks.

Papildus tam vēl lielākas bažas par Sudrabas un viņas vadītās partijas „No Sirds Latvijai!” tiešajiem sakariem ar Kremli radīja fakts, ka partija 2014.gadā pēkšņi saņēma ievērojamu finansējumu (vārāk kā 100 000 eiro) no anonīmiem avotiem, par kuru nebija informēti pat pašas partijas biedri. Tie, kuri nebija apmierināti ar šādu lietu kārtību no partijas aizgāja vai bija spiesti to pamest ar Sudrabas ziņu.

Šie ir tikai daži piemēri no tā, cik reiz aktīva Kremļa atbalstītāja bija „oligarhu lietas” komisijas vadītāja Inguna Sudraba. Par ko tas liecina? Personīgi es uzskatu, ka Kremlis ir ieinteresēts, lai Latvija nebūtu tiesiska valsts un mūsu likteni izlemtu visiem labi zināmā Latvijas oligarhu „A” komanda (Ainārs, Aivars, Andris). Savukārt Ingunas Sudrabas uzdevums un galvenais mērķis pēc iekļūšanas 13.Saeimā bija šādu scenāriju nodrošināt. Beidzot viņai ir tikusi dota iespēja savas dotības pierādīt praksē un panākt, ka Kremļa atbalstītie oligarhi var īstenot valsts izzagšanu arī tālākā nākotnē!

Komentāri 4

0/2000

Inguna Sudraba ir viena no 3 sievietēm saeimā, kura nevar izturēt Kaimiņu

 5  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

Patiess raksts  +

 0  0 atbildēt
Sudrablapsai ir jāsēž krātiņā!!!
 0  0 atbildēt