local-stats-pixel

Alkoholisms kā nopietnākais drauds ekoloģijai10

108 0

Reti kurš aizdomājas, cik nopietnus ierobežojumus cilvēces tautsaimniecībā ir izraisījis alkoholisms. Vai spirts ir viens no dabai draudzīgākajiem šķīdinātājiem, dezinfekcijas līdzekļiem, kā arī var tikt izmantots kā kurināmais, tomēr cilvēka nespēja pretoties, lai neizmantotu dažāda veida tehniskām vajadzībām paredzētus spirta šķīdumus, vēsturiski ir sagrāvus jebkādas cerības, ka šis praktiski dabai nekaitējošais šķidrums tiktu izmantots tam paredzētajiem mērķiem. Rezultātā spirtu saturošiem šķidrumiem tiek pielāgoti akcīzes nodokļi vai arī dažādai sadzīves ķīmijai tiek izmantoti cita veida alternatīves, kuras var visai degradējoši ietekmēt ekoloģiju, jo nespēj ātri sadalīties apkārtējā vidē un veido dažādus indīgus savienojumus no kuriem cieš ar tiem saskarē esošie dzīvie organismi.

Spirts kā nekaitīgs šķīdinātājs

Liela daļa itin labi apzinās, ka spirts var tikt izmantots kā labs šķīdinātājs, kurš visai ātri iztvaiko un var tikt izmantots dažādu krasvielu vai citu substanču jaukšanai, tomēr šāda veida tehnoloģija, lai gan sen labi zināma, tiek izmantota vien ļoti neicīgā daudzumā.

Spirts kā tīrīšanas līdzeklis

Spirts ļoti labi tiek galā ar tauku noņemšanu dažādām virsmām, kā arī dažādos citos veidos var būt labs tīrīšanas līdzeklis, kurš ar to notīrīto virsmu atbrīvo no jebkāda vieda mikroorganismiem, tomēr spirta izmantošana saimniecībā tiek asociēta ar risku, kurš sabiedrību padarītu atklātu pret alkoholismu.

Spirts kā dezinfekcijas līdzeklis

Visiem ir labi zināms, ka aizgājušā gadsimta medicīnā nozīmīgu lomu paralēli antibiotikām spēlēja spirts, kurš sākumā tika izmantots kā anistēzijas līdzeklis, tomēr lielāka nozīme spirtam bija kā dezinfekcijas līdzeklim, kas ļāva dažādas virsmas, rīkus un ķermeņa daļas pirms apstrādāšanas padarīt antibakteriālas, tomēr spirta izmantošana tika ierobežota to aizstājot ar dažāda cita vieda preparātiem, kā vienu no iemesliem apzinoties medecīnas personāla vēlmi tikt pie papildus peļņas.

Spirts kā kurināmais

Ne reizi vien spirts ir sevi attaisnojis kā laba veida kurināmo, kurš ir salīdzinoši drošs un nekaitīgs apkārtējajai videi, bez tam spirta izmantošana tehnologiski ir apstiprinājusi tā plašās izmantošanas iespējas, sākot ar dažāda veida mobilu ierīču darbināšnu un beidzot ar auto vai citas smagās tehnikas apgādāšanu ar nepieciešamo energoresursu. Tomēr pamatīgās bažas par alkahola izmantošanu uzturā vaētu būt galvenais šķērslis šo tehnoloiju ieviešanai.

Ir labi zināms, ka spirta ražošanas tehnoloģija ir visai lēta un industriāli izdevīga, tomēr pārmērīgā kāre izmantot spirta produktus uzturā sabiedrībai rezultējas ar dažāda veida ierobežojumiem, kas neļauj saimniecībā izmantojamiem šķīdumiem ar spirta klātbūtni tajos nonākt pārdošanā. Tāpēc dažāda veida saimniecībā izmantojamiem šķidrumiem tiek meklētas spirta alternatīvas, no kurām dzirdētākie būs acetons vai tā dēvētais vaitspirts, kuri nonākot vidē ir ekoloģiski inerti un nelabvēlīgi atsaucas kā uz cilveku tā arī uz citiem dzīvajiem organismiem. Vai kādam pasakot, ka auto vējstikla tīrītāja vietā izmantots spirts būtu labāks risinājums, viņam visdrīzāk izraisītu priekštatu par izšķērdību nevis liktu saprast to, ka saražot spirtu tādām vajadzībām būtu lētāk un videi draudzīgāk.

lasi, vērtē, komentē emotion

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 10

0/2000

Iedomājoties jau vien kad ar spirtu apkurinās mājas, RIP cilvēcej uz vietas, nodzersies līdz nāvej! emotion

4 0 atbildēt

 emotion alkohols ir viens no labākajiem ķermeņa un ekonomikas sildītājiem emotion 

3 0 atbildēt

emotion 

2 0 atbildēt

labs

1 0 atbildēt
Alkohols ir lielakais ļaunums
1 0 atbildēt

 emotion 

0 0 atbildēt