5

Stāsts ir par Meiteni,Melisu. Viņa dzīvo mazā ciematiņā,mācās limbažos, šogad ies 8. b klasē Melisai ir 14 gadi, skaisti, īsi, brūni mati,zaļas acis, mazliet par taisnu izraustītas uzacis, žilbinošs smaids, kaut gan, viņa pati uzskata ka ir pats neglītuma iemiesojums. Tātad, viņai ir dažas uzticamas draudzenes, lai arī citi diezgan daudz par viņu zin,jo Melisa ir ļoti plāpīga,pašpārliecināta meitene, un nekaunās stāstīt par sevi citiem.

Vasaras laikā ir paredzēta volejbola nometne, Melisa ļoti vēlas uz to braukt, nejau lai nodarbotos ar ko jēdzīgu, bet gan satiktos ar draugiem. Uz nometni viņa paņēma DAUDZ drēbes, patiešām DAUDZ, lai arī lielāko daļu no tām nenēsāja. Istabiņā viņa ir ar draudzeni no vecās skolas, diezgan nevīžīgu, varbūt pat no sliktas ģimenes, taču ar viņu vienmēr bija jautri. Zinot, ka istabas biedrene ir baigā tusētāja,( tā pat kā Melisa) Melisa paņēma līdzi uz nometni trīs cigaretes, tās kas bija palikušas pāri. Vecajā termosā, par kuras ekstistenci ģimenē neviens noteikti neatceras, uzjauca kokteili; tekilu, bacardi,un sprite. (jaukt alkoholiskos dzērienus, nav Melisas stiprā puse, taču viņa centās.)Lai arī nometnes laikā bija stingri aizliegts lietot alkoholiskos dzērienus, un citas apreibinošas lietas, Melisa tomēr noriskēja,lai arī ar savu pēcpusi.

Melisai, ir puisis, Eduards, viņam ir 15, viņš ir no Alojas.Agrāk viņi nav tikušies, tikai sarakstās,taisa

kopā instagram live, snapo,jau vairāk nekā 6 mēnešus,un vēl nav strīdējušies, drīzumā plāno tikties.

Vienā nometnes dienā, Melisa ar istabas biedreni,Taīdu, ļoti sagribēja iedzert. Melisa izvilka no kofera termosu,pilnu ar kaut kādu nesaprotamu saturu, un kopā ar taīdu dzēra. Dzēra stundu, pa biškiņam.

Dzēriens bija stirps, pēc katras malciņas, krūtīs un rīklē dega, Melisai ātri ieštirīja(Melisas draudzeņu sarunvalodā: ātri apreiba), drīz bija jāiet uz vakara trenniņu, meitenes nolēma sakopt istabiņu, Melisa gāja pēc slotas, uz trennerīšu istabiņu, ieriebusi būdama, meitene pa ceļam nolikās pa trepēm, un nevis raudāja, bet sāka skaļi smieties. Kad norimās smieklu lēkme, Melisa aizčāpoja pakaļ slotai, un zinot ka būs sūdi, turbo ātrumā nesās atpakaļ uz istabiņu, lai neviens nepaspētu viņu pamanīt. Istabiņu vinas tā arī neiztīrija, taču tā vietā, Melisa uzrakstīja Eduardam, kas izskatījās apmēram šādi:

M-haaayy

E-čau. ko dari?

M-domaaju par tevi

E-nu, ko labu sadomāji?

M-too ka esii, skaists, jauks fakbojs, tiešaam kretiins, ka draudzenes saka, un laikam man ar tevi nevaidzeetu piities, tu tikai neapvainojiess, bet draudzenes man taa sak, un vinaam es ticu, svariigakas man ir nekaa tu.

E-ejj nah

saruna beidzās. Pēc vakara trenniņa, ierodoties atpakaļ istabiņā, Melisa saprata ko ir izdarījusi.

itkā jau pateica ko domā viņas draudzenes, nevis viņa.

Eduards bija viņu nobloķējis, lai gan nekad nemēdza tā rīkoties.

Tad sākās punķi un asaras. Taīda magājās, un par laimi neko nedzirdēja. Melisa piezvanīja labākajai draudzenei, un sarunu sākot ar skaļu raudāšanu, izstāstīja visu kas noticis. Draudzene viņu pažēloja,lai arī pašai bija ļoti slikti, un graizījās tajā vakarā.noteica lai aizmirstot par Eduardu, kas Melisu vēl vairāk saraudināja. Iznākot no dušas, Taīda klusu pienāca, un prasa tāda: ''Tu smejies vai raudi? '''pati knapi valdot smieklus, taču tas meiteni nemaz neiepriecināja, un ļoti cenšoties novaldīt asaras, Melisa atteica:'' viss ok, nevaig neko jautāt lūdzu.'

Tajā vakarā, melisa vēl iedzēra. Bet šoreiz ne par ko nedomājot, izņemot par to ko ir izdarījusi.

Visu nakti klausījās divas dziesmas- Lewis Capaldi/Someone you loved un Blackbear/Weak when ur around, truli skatījās griestos, un raudāja.

No rīta nogulēja modinātāju, 8.00. Taīda viņu pamodināja, 5 minūtes pirms rīta rosmes. Melisai bija pie dirsas, nokavēs kaut ko, vai nē.

Visu dienu Melisa jutās slikti, pa dienu bieži raudāja, nerunājot jau par vakariem un naktīm.

Viņa neuzdrošinājās Eduardam rakstīt, lai arī bija nobloķēta tikai instagramā. Vēlāk, viņa nolēma uzzināt, vai viņš vēl jūt kaut ko pret viņu un uzraktīja sc vienkāršu īsziņu: ''Mēs vēl esam kopā?'' tas skanēja banāli, taču vēl pusstundu gaidot atbildi, Melisa nebeidza cerēt, ka viss vēl nav beidzies.

3.23 sc atnāca ziņa.

E- nez.

Šausmas, cik izsmeļoša atbilde, nodomāja Melisa, un turpināja raudāt.

Nākamajā rītā, neizgulējusies, noraudājusies, sīka, reāli stulba būtne, saprata ka ļoti vēlas puisi atgriezt. Garīgais bija ļoti slikts, un bieži gribējās raudāt, pat par vissmieklīgāko draudzenes joku, un vispār, par visu. Vakarā, Taīda piedāvāja iet uz draudznes, Lauras nummuriņu, lai uzjautrinātos visu vakaru un nakti.

Melisa, piekrita, lai arī ļoti vēlējas aizmigt, un nepamosties, vismaz rīt.

Pie Lauras nummuriņā atnāca vēl viena meitene Vika.(patiesībā Viktorija) Pēc mirkļa piebiedrojās arī Alise, Melisas un Taīdas istabiņu kaimiņiene. Sēžot instagramā, Melisa ieraudzīja vienu no tiem šausmīgajiem video, kur slikti, pareizāk sakot, nežēlīgi izturas pret dzīvniekiem. Tajā video dedzināja zem kastes paliktu kucēnu, uz kuras stāvēja pieaudzis kroplis,( par vīrieti šo necilvēku nosaukt mēle nepagriežas), Melisa izplūda asarās, dzirdot kā nabaga suns kauc. Visas meitenes istabiņā, uzreiz satrūkās, un steidzās Melisu mierināt, taču ieraugot video, nespēja nepievienoties Melisai. Tā, visas 5 meitenes sēdēja un raudāja. Lai arī iemesls tam, kapēc Melisa raudāja, nebija šis video, tas tikai pavedināja uz asarām. Iemesls bija Eduards.

Melisas tumbiņā skanēja dziesmas, visi jau bija mazliet nomierinājušies, arī Melisa. Meitene gatavojās noslaucīt asaras, kas jau paspēja pa pusei izžūt, kā pēkšņi tumbiņā sāka skanēt dziesma, kas visu šo laiku bija Melisu pavdījusi asarās... Weak when ur around....dziesma, kas atgādināja par Eduardu.

Melisa sāka nežēlīgi raudāt, tā, ka pat istabiņā esošās meitenes nedaudz ''neiebrauca''. Visas ņēmās Melisu atkal mierināt, mīļoja, teica ka viss būs ok. Tā, kā dažas meitenes jau zināja, ka Melisa izšķīrās, jo pati par to stāstīja, apsaukājot Eduardu, un sakot ka atradīs labāku ja vajadzēs,Melisa laurai, kas apskāva viņu un jautāja kas par vainu asarām, sacīja: '' Eduards. Man viņu vaig nevis citus, viņu,vienīgo.''

Asaras nerimās. ...

pēc brīža...

-Vakara trenniņš! Fak!

meitenes atcerējās. Melisa aizgāja līdz tualetei, ātri ar aukstu ūdeni nomazgāja seju, palūkojās spogulī, un saprata ka acis ir sarkanas, ļoti pat, un izskats kā parasti, ķēms kaut kāds.

''Ai poh'' pie sevis noteica Melisa un skrēja uz trenniņu.

Pēc trenniņa,ātri nomazgājusies, Melisa iekārtojās uz grīdas, pie rozetes, atkal klausījās tās divas dziesmas, kas darbojas uz emocijām.

3.49 vēl jo projām nevarēdama nomierināties, uzrakstīja savai uzticamākajai personai, māsicai. Vienmēr visu zin, saprot, palīdz, glābj, mīl.

Izstāstija visu līdz pēdējam.

Māsīca ietieca pastāstīt tam čalim par to, ka vēl ir jūtas pret viņu,un ja viņam tādas pret mani ir bijušas, tad noteikti piedos, un viss būs labi.

Ilgi pārdomādama, darīt kā māsīca saka vai nē, Melisa tomēr noriskēja.

Lai arī bija 99.9 % liela varbūtība, ka Melisa ar savu īsziņu par jūtām, izgāzīsies, un nekas nesanāks, viņa panāca ko gribēja. Beidzot bija priecīga.

*************************************************************************************

nezinu vai sanāca labi, bet tā ir daļēja patiesība. Stāsts nav pilnībā izdomāts, lai arī nav pilnībā patiesi uzrakstīts.

iespējams ka turpināšu, ja būs pozitīva aktivitāte no jūsu puses, un atbalsts.

paldies

Komentāri 5

0/2000

Tas bija viņas ''puisis'', ar ko viņa nekad iepriekš nav tikusies?  

 3  0 atbildēt

em.. Baigi daudz tie sarunvalodas stila vārdiņi.  Tas mazliet traucēja lasīt.   

Un jā..kā viņa varēja būt meitene puisim, ar kuru vēl nekad nebija satikusies?  

 2  0 atbildēt

Hmm, vispirms tiek smalki aprakstīts, kas tika uzjaukts termosā (tekila, bakardi un spraits), bet pēc tam tur nezkāpēc atrodas `kaut kāda nesaprotama dzira`. Nē nu ok, var jau būt, ka tā tiek aprakstīts tas maisījums, kurš varbūt patiešām nav dzerams, bet nu formulējums ir sanācis diezgan pretrunīgs.

Ja vienu istabas biedreni (Taīdu) apraksti laicīgi un daudz, kāpēc otru (Alisi) piemini tikai vēlāk un tikai tā starp citu?

Visādi citādi Melisa ir dumja kā zābaks - ir absolūti stulbi vispirms nolamāt savu čali un pēc tam viņam jautāt `vai mēs vēl esam kopā` Un kas vispār pie velna ir `fakbojs`?

Katrā ziņā turpini rakstīt, ja patīk, vien vajag drusku vairāk pārdomāt tekstu.

 1  0 atbildēt