local-stats-pixel

Zudušie pastaigā (izlabotā versija)3

 50  0

Daudzi iepriekš komenteja ka pirmajā versijā bija kļūdas un stāsts bija sasteigts tāpēc es izdomāju viņu uzlabot.

Kādā mazā ciematā ieradās bagāts vīrs un staigāja pa mājām, teigdams tikai vienu lietu atkārtoti: ''Paraksti šo un dabūsi 500eur.'' Visi parakstīja un dabūja to naudu, tikai dažas pensionāres neparakstīja, un nākamajā dienā vairs nebija savās mājās. Tā pagāja nedēļa un viņu vēl nebija, dažiem tas likās ļoti dīvaini, bet ar laiku visi nomierinājās. Mēnesi pēc parakstīšanās dienas ieradās aizdomīgas mašīnas no kurām izkāpa vīri melnās maskās. Viņi piegāja pie katra iedzīvotāja (katrs pie sava) notēmēja uz galvu un teica: ''Ja nedarīsi ko lieku tad nošaušu!'' Daudzi pirmajā dienā tika nošauti un pārējie sāka klausīt. No rītra visi cēlās 7:00 un darīja rīta darbus. No 8:00 līdz 14:00 visi kuri bija vecumā no 5 - 15 gadi mācijās un tie kas bija vecāki par 16 gāja strādāt fermā kas atradās netālu. Dažas sievietes palika pie zīdaiņiem. No 3 - 4 gadu vecumam viņi varēja darīt ko grib. Visus aizsūtija mājās 17:00 un tad lika darīt dažādas lietas, piemēram - tīrīt māju, sarunāties ar kādu, taisīt ēst, un tā tālāk. 22:00 bija jāiet gulēt. Tā tas ilga mēnesi, jo 16 gadīgajam Jānim radās iespēja kuru viņš izmantoja. Tas notika šādi - viņam lika sarunāties ar jaunāko māsu Martu. Viņš ievēroja ka apsargi sarunājas savā starpā nepazīstamā valodā, un bija pilnība novērsušies no viņiem. Jānis pielika pirkstu pie lūpām un Marta, saprazdama, pamāja ar galvu,. Ar ātru rokas kustību viņš izrāva ieroci no ''apsarga'' sāna un izšāva 2 reizes. Pirmo šāvienu vērsa pret Martas ''apsargu'' un otro pret savējo. Vienam viņš trāpija krūtīs otram kaklā. Abi ar Martu izskrēja pa durvīm ārā un ieskrēja tuvējā mežā. Ieskrienot mežā izdzirdēja 6 šāvienus. Abi saskuma, jo viņi ģimenē bija 8 un bez viņiem vēl 6 palika mājās.

Šoseja bija tikai 3km attālumā un viņi gāja uz to. Tikuši uz šosejas, viņi nostopēja mašīnu kura aizveda uz mazu pilsētu 64km atālumā kura atradās blakus šosejai. Pēdējais ko dzirdēja pa radio bija ka no eksperimenta teritorijas izmukuši 4 cilvēki kuri savainoja 1 apsargu un 3 nogalināja. Jānis jau saprata, ka tas ir par viņiem un jutās labāk, jo izdzīvoja 4 ne 2, bet nezin kur meklēt, bez tā viņam vēl ir jāapgādā sava māsa. Māsai kabatā bija 5eur ko Marta iedeva Jānim un teica: ''Nopērc kaut ko ēst!'' Jānis tā dīvaini noskatījās, jo Marta palikusi ir ļoti valdonīga. Kamēr Jānis veikalā Marta nospēra 2 palagus un segu no kādas nepazīstamas tantes. Kad Jānis atgriezies viņa bija uzcēlusi telti no žagariem kuru apklāja ar palagu. Jānis ar katru brīdi palika šokētāks par Martu un, aiz zinātkāres, pajautāja: ''Kur tu to visu iemācījies? Un kur tu palagus un segu dabūji?'' Marta priecīgā balsī atbildēja: ''Atceries kad es biju nometnē? Man tur visu iemācija!'' Bet Jāni sāka satraukt tas, ka pārtikas pietiks tikai līdz rītdienas vakaram un naudas arī vairāk nav. Pārnakšņojuši nakti, Jānis runāja ar vietējiem cilvēkiem, kuriem lūdza lai iedod kādu haltūru. Neko nedabūja līdz kāda sievieta ap 23 pienāca un teica, ka var palikt viņi abi ar māsu pie viņas tēva....

ceru ka jaunā versija patiks...

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 3

0/2000

 teigdams -  teikdams;

500eur - piecsimts euro vai piecus simtus euro;

7:00 - septiņos (un tas arī attiecas uz pārējiem cipariem);

Kopējais vērtējums - tev vēl ir jāizlasa daudz grāmatu, lai tu varētu uzlabot savu rakstītprasmi. Bet neko diži pārmest es nevaru, ņemot vērā tavu vecumu.

 5  0 atbildēt