Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
22

Karbūzis:

Karbūzis īpaši labi nesaprata angļu valodu. Uzšķīris starptautisko meklētāju, viņš blendza uz lodziņā pulsejošo kursoru.
Kā angliski ir puika viņš zināja. Problēmas bija ar vārdu salikumu "smuks puika" vai "simpātisks puisis". Vārdnīcas viņam nebija. Vispār nevienas grāmatas šeit nebija, jo viņa draugs, kuram piederēja dzīvoklis, bija aizbraucis peļņā uz Īriju un gandrīz visu dzīvi savācis līdzi.
Karbūzis atmeta ar roku tulkošanai, jo Yaboo! ziņu krustugunīs ieraudzīja kāda izskatīga puiša bildi. Fermeris no Austrālijas,kurš drosmīgi turēja rokā mazu ķengurēnu. Blonds, iededzis, bet ne skaistulis.
Karbūzis prātoja, kā viņš izmainīs bildi. Atstās tikai puiša seju. Jā, šī būs īstā. Alise uzķersies.
Taču tad Karbūzis attapās. Viņš saprata, ka ar vienu bildi nepietiks. Alise brīnīsies, kāpēc viņam nav albuma. Tas būs aizdomīgi.
Karbūzis uzrakstīja adrešu lodziņā kādu adresi, ko bija nejauši izlasījis laikrakstā.
Amerikas vidusskolu absolventu mājaslapa. Līdzīga draugiem.lv, tikai amerikāņu. Ar profilu, albumiem un bildēm.
Karbūzis izvēlējās tumšmatainu tipu no Ziemeļamerikas ziemeļiem, kur daba un laikapstākļi ir līdzīgi kā Eiropas ziemeļos.
Perfekti. Albumā būs nepārspējamas fotogrāfijas. Alise patiešām uzķersies.
Karbūzis izvēlējās vajadzīgās bildes un saglabāja. Rīt draugos viņš varēs dabūt jebkuru meiteni.


Alise:

- Kas noticis? - Alise pielēca kājas un iededza lampu. Gatis stāvēja uz sliekšņa sagrābis mobilo telefonu.
- Tava māte... viņai...
- Kas mātei? - Alise satraukusies pārtrauca Gati.
- Viņa nekustas, bet pa degunu tek asinis... Tev jāzvana ātrajiem, - Gatis teica un pasniedza Alisei telefonu. Meitene jautājoši palūkojās uz parbiedeto vīrieti.
- Es... nevaru. Esmu piedzēries. Kamēr ātrie būs šeit, es iziešu uz ielas.
Daudz nedomājot, Alise paķēra telefonu.
Pēc sarunas ar operatoru meitene sagerbās, apsēdās uz gultas malas un gaidīja. Pie mātes iet viņa neuzdrošinājās. Gatis aizcirta durvis un izgāja nakts melnumā.
Kas notiks, ja māte nomirs? Ja viņas vairs nebūs? Nebūs un cauri. Nebūšana pa īstam nav nekāds datorspēlīšu kvests ar trim dzīvībām un iespēju iegūt vēl.
Alise iedomājās, kā māte guļ zārkā. Nomālēta ar līķu kosmētiku, asins sarkanām lūpām sveču gaismā mirdzot. Visapkārt stāv cilvēki, kuri paskatās, atceras un raud.
Alisei acīs sariesās asaras. Drīz. Drīz jābūt klāt ātrajiem. Viņi izglābs māti no nāves. Un Alisi. Viņa nejutīsies atbildīga par to, ka Gatīša mīļākajā zupā sabērusi veselu kaudzi miega zāļu, iepriekš saberžot baltās tabletes ar piestiņu.


Karbūzis:

Ierasto pusdienu pārtraukumu Karbūzis neizmantoja, lai notiesātu otro soļanku kā parasti. Ieintreģēts un pacilāts viņš devās uz tuvējo interneta kafejnīcu.
Brīvu datoru nebija. Karbūzim bija jāuzgaida, kamēr četri klases puišeļi būs nogalinājuši viens otru. Virtuāli, bet no sirds.
Viņš izgāja uz ielas un, aizsmēķējis cigareti, uzsmaidīja meitenēm, kuras, jautri čalodamas, pagāja viņam garām un apveltīja pelēko stāvu ar izslejīgu skatienu.
Karbūzis sadrūma. Viņam ar meitenēm neveicās. Ar sievietēm bija vieglāk, pavītuša vecuma gazeles pievērsa uzmanību cilvēkam, nevis viņa maka biezumam un, viņu vārdiem runājot, dvēseles radniecībai. Viņām gluži vienkārši nebija izvēles. Taču meitenēm... maigajām un naivajām čiksām vērtību sistēma vēl nav nostabilizējusies, tā Karbūzis mierināja sevi brīžos, kad saņēma kārtējo kurvīti. Un, kaut arī kurvīšu daudzums bija patiešām iespaidīgs, Karbūzis aizvien cerēja, ka spēs sadraudzēties ar kādu jaunāvīgu skaistuli. Varbūt ar tādu, kura neapzinās savu vērtību un kārtējas pasaulei parādīt savus trumpjus.
Izveidot šādu draudzību bija sasodīti grūti.
Internets bija Karbūža vienīgais glābiņš, jo cilvēki nekad nezina, kas sēž otrā galā. Neviens no sarakstes dalībniekiem nezina. Nanojauš, ka svešais var būt pazīstams, bet pazīstamais - gluži svešs.
No interneta kafejnīcas, zobenu cirtienu un revolvera šāvienus imitēdami, izskrēja mazie skolnieki. Bija atbrīvojies dators.
Karbūzis samaksāja par pusstundu.

Zinu ka varoņi šajā stāstā... Autors: Jaunāspocīte Virtuālais eņģelis 4.nodaļa
1. Zinu, ka varoņi šajā stāstā ir nelaimīgi, bet tā ir daļa no stāsta. Mērķis ir pārādīt cik svarīgi ir mīlestība cilvēkiem un piederības sajūta un, ka izskatam ir liela nozīme. Rakstat komentāros, ko par šo visu domājat! Kā jums liekas Alise pazīst dzīvē Karbūzi un, kas ir Karbūzis?
Autora bilde
0
22
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
derestele avatars
Medaļa SirdsMedaļa Buča uz vaidziņaMedaļa Apskāviens
  derestele 11.06.19 21:29
7
0

Es vispār nedomāju ( pgagaidām), ka Karbūzis pazīst Alisi, jo viņš tak ir redzējis Alises bildes, un nekas neliecināja par to ka viņš puskailo (  ) meiteni jau pazīst.

Pagaidām es vēl noteikti gaidu turpinājumu. +

Jaunāspocīte avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa LiterātsMedaļa Tīģeris
  Jaunāspocīte 11.06.19 21:48  
2
0
atbildot uz derestele komentāru " Es vispār nedomāju ( pgagaidām), ka Kar... "

Hah 😂 oke
9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 12.06.19 14:16
1
0

Ja Karbūzis nerubī angliski, ko tad viņš virina Yahoo ziņas? Un ok, lai viņam arī nebūtu papīra vārdnīcas, bet kurš ir atcēlis Google Translate? Vai arī stāsts notiek pirms 2010. gada, kad vēl graudiem.lb ir topā un vēl eksistē interneta kafejnīcas? Kāpēc Karbūzim ir jāiet uz interneta kafejnīcu, lai slēptu IP adresi, vai? Bet viņš tak savu mājas pieslēgumu jau ir izgaismojies, sākot sarakstīties ar Alisi no tā...

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 14.06.19 11:24
1
0

atbildot uz Jaunāspocīte komentāru "Stāsts notiek pirms pāris gadiem. Viņš iet uz i... "

Es tikai prātoju, pirms cik gadiem vēl bija interneta kafejnīcas... Un jebkurā gadījumā, vai viņš nevar paciesties līdz vakaram un izdarīt lietas no mājas kompja, kas noteikti ir ērtāk, nekā kafejnīcā?

Anonīms
Mazā Dārtiņa 11.06.19 23:32  
0
0
atbildot uz Jaunāspocīte komentāru "Hah 😂 oke "

Tu Anglijā dzīvo?
Jaunāspocīte avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa LiterātsMedaļa Tīģeris
  Jaunāspocīte 14.06.19 09:19  
0
0
atbildot uz 9K116 komentāru " Ja Karbūzis nerubī angliski, ko tad viņ... "

Stāsts notiek pirms pāris gadiem. Viņš iet uz interneta kafejnīcu, jo darbā ir pārtraukums, stāstā tas bija minēts.