local-stats-pixel

Vācu zaldāta piezīmes: 2. fragments12

Caurejas zāles iedvesmotas no īsta notikuma Zemessardzē.

____________________

30. janvāris

Turpinām virzību uz priekšu. Pēc 20 noietiem kilometriem man jau atkal sāka sāpēt kājas, tā nu izlēmu ķerties pie viltības. Detaļās to neaprakstīšu, jo mani dienesta biedri var šīs piezīmes atrast, taču varu atklāt, ka rezultātā mani visu atlikušo ceļu veda ērtā, siltā automašīnā.

31. janvāris

Šodien mani sakoda komandiera suns. Nekas pārāk nopietns, tomēr suns liels. Nu Kings var necerēt uz desu miziņām no manas puses. Tas laikam ir interesants fakts, ko būtu vērts pieminēt: mūsu nodaļā virsnieki pēc ēdienreizēm rīko gaļas pārpalikumu vākšanas kampaņas kopējam fondam (katlam), kā saturs tiek dots komandiera spalvainajam Vācu aitusunim Kingam. Tas ir vienīgais veids, kā mēs, kareivji, varam piebarot Kingu, jo no mūsu rokām viņš ēdienu neņem.

32. janvāris

Šorīt kāds no mūsējiem ietriecās apakškomandiera automašīnā, to apgāzdams. Kolonnas kustība aizkavējās, tādēļ līdz naktsmieram (un patruļām) tikām trīs stundas vēlāk.

34. janvāris

Iegrūdu savu rokas ložmetēju dubļos. Saņēmu brāzienu un pavadīju nākamās stundas to tīrot. Vēlāk vakarā mēs ar Hansu un Valteru ielīdām virsnieku teltī un iekaisījām tur skudras, kuru pūzni atradām mežā, izlūkojot apkārtni. Tā mūsu atriebība par to, ka man nācās tik ilgi tīrīt ložmetēju. Valters palīdzēja, jo ir par mani sajūsmā, savukārt Hansam vienkārši bija garlaicīgi.

35. janvāris

Visi zemākie virsnieki šodien kašķīgi, ieskaitot apakškomandieri.

38. janvāris

Šodien iebraucām (iegājām) pilsētā, kur saņēmām papildinājumu: bruņumašīnu, prettanku ieročus un turklāt mums pievienojās 388. un 381. vienība.

Nakts uz 39. Janvāri

Guļam puslīdz ērtās gultās (palagi ir) barakās. Nav jāiet patrulēt. Hanss izjokoja biedrus no jaunpienākušajām vienībām. Cik žēl, ka palaidu to garām!

39. janvāris

No rīta aizskrēju līdz pastam, lai saņemtu paciņu no mājām. Tur šokolāde. Atgriezos tieši laikā, uz izbraukšanu (iziešanu). Atkal priekšā 50 kilometri soļošanas... Varbūt nevajadzēja tā steigties atpakaļ no rīta? Mani priecē iespējamība, ka komandieris, bruņumašīna un 70 cilvēki gaidītu mani, kamēr es lēnā gaitā atnāku atpakaļ, zelēdams šokolādi. Interesanti, vai viņi gaidītu?

8. februāris

Pārlasot savas iepriekšējās piezīmes atklāju, ka nejauši esmu ieviesis jaunu kalendāro skaitīšanas metodi. Pēc tās šodien ir 40. janvāris, bet vispār jau 8. februāris.

9. februāris

Braucu uz bruņumašīnas. Vējains un stindzinoši auksts, toties nav jāiet kājām.

10. februāris

Slapjdraņķis.

11. februāris

Sals mazinājies. Izgājām cauru nelielam lauku ciematiņam. Dziedājām Ein Wehrmachtlied un sievietes meta mums puķes. Nu labi, labi tie bija bērni, kas meta dubļaina sniega pikas, toties dziesma bija un ciemats arī, tā, ka nav melots. It kā.

13. februāris

Izlikos, ka eju kārtot dabiskās vajadzības, bet patiesībā nolīdu malā un, izmantojot savas pārākās taktiskās iemaņas, noklausījos virsnieku sarunas. Nekā interesanta tur nebija, rīt mēģināšu atkal.

14. februāris

Komandieri joprojām neko interesantu nerunā, toties izdevās pirmšķirīgi pārbiedēt Hansu un Kristiānu, kad viņi gāja patruļā. Taktiskās iemaņas, urrā!

Nakts uz 15. februāri

Šonakt noņēma patruļas un tā vietā tika izdalītas dežūras. Tas nozīmē, ka var sēdēt un izklaidēties divas stundas, nevis pavadīt šo laiku, bradājot apkārt pa tumsu. Mani atkal salika pārī ar Verneru, un mēs mēģinām notvert vāveri, pielabinot to ar siera gabaliņiem. Verners stāstīja, ka viens zaldāts no 56. vienības, kas palika Lielvācijā, esot šādā veidā pieradinājis savvaļas žurku un pat iemācījis tai trikus. Žurka pat esot sēdējusi šim uz pleca marša laikā. Man tā šķita laba ideja un turklāt Verners gribēja aizvest mājās vāveri savai mazajai māsai, tādēļ ķērāmies pie pieradināšanas. Pēc kārtējās neveiksmes sāku domāt, ka varbūt vāvere nemaz nav tas pats, kas žurka.

17. Februāris

Verners noķēra vāveri! Pavisam mazu jaunuli, bet tomēr vāveri. Es ieteicu ielikt to kādā auduma maisā, lai neizbēgt, kamēr mēs guļam, un viņš ielika mazo zvēriņu telts mietu maisiņā.

20. februāris

Komandiera Vācu aitu suns bija devies sirojumos pa nometni un atradis Vernera vāveri. Nu, vāvere joprojām ir, taču diezgan pabojāta. Verners domā, ka viņa māsai tāda vairs nepatiks, taču es atteicu, ka vāveri var droši dāvināt, pat ja tai trūkst galvas un zarnas, tikai sakaltušās asinis gan labāk nomazgāt nost.

21. februāris

Rīt ierodamies pagaidu atpūtas punktā, kur tiks veikta tehniskā apkope bruņumašīnai. Komandieris teica, ka uzturēsimies tur veselu nedēļu.

22. februāris

Mēs ar Hansu, Ēriku un Kārli sadalījāmies pa komandām (es ar Ēriku; Hanss ar Kārli), lai rīkotu nelielu sacīkšu maratonu: kura komanda vislabāk izjokos atpūtas punkta „vietējos”. Noteikumi sekojoši: abas komandas šīs nedēļas laikā cītīgi veic izjokošanas. Tā komanda, kas pirmā savāc 10 izjokošanas (neatkarīgi no to vērtības), saņem 10 papildpunktu(kas nereti var būt noteicoši uzvarai). Vērtēšanas kritēriji: kvantitāte un kvalitāte. Rezultāti drīzumā!

24. februāris

Diemžēl nācās priekšlaicīgi pārtraukt mūsu nelielās sacensības, jo par tām uzzināja apakškomandieris. Ēriks pat piedāvāja viņam piedalīties, taču viņš laikam ļoti negribēja zaudēt, jo ne tikai atteicās, bet pat tik ļoti sadusmojās, ka uzlika mums visiem disclipinārsodu. Rakstot visiem, es domāju sevi, Ēriku, Hansu un Kārli, mūs, četrus, nevis apakškomandieri. Sev viņš sodu, diemžēl, neuzlika. Līdz ar to uzvarētājs palika nenoteikts. Te rezultātu, kādi tie bija spēles pārtraukšanas brīdī, tabula:

Hansa komanda

4 punkti par blakšu saķeršanu un salikšanu visu 388. vienības kareivju zābakos;

Atņemti 5 punkti par caurejas zāļu pievienošanu kopējam zupas katlam(es tiešām gribēju to zupu!);

3 punkti par sakaltušo lapu savākšanu un ievietošanu visās 12.istabiņas baraku gultās;

1 punkts par komandiera cepures nozagšanu un novietošanu uz saimniecības ēkas jumta;

4 punkti par uzpleču nodīrāšanu un piešūšanu atpakaļ ačgārni vienam no virsnieku mundieriem

Ērika komanda

2 punkti par apakšvirsnieka bikšu iešūšanu, tā, lai tās kļūtu ievērojami mazākas ;

1 punkts par adatiņu saduršanu bruņumašīnas vadītāja krēslā;

3 punkti par nejauši izvēlētu biedru kājautu nokrāsošanu zaļos toņos;

1 punkts par ūsiņu un briļļu sazīmēšanu uz visiem avīžu izgriezumos redzamajiem cilvēkiem (izņemot Fīreru), kas piesprausti pie ziņojumu dēļa;

1 punkts par sliekas ielikšanu Vernera uzpūtenī;

2 punkti par biedra saslēgšanu rokudzelžos kamēr tas guļ;

1 punkts par virtuves kaķa apcirpšanu franču pūdeļu „lauvas griezuma” stilā;

Atņemti 6 punkti par virsnieka sveicināšanu ar „Hail Stalin”, jo tas, visticamāk, atklāja šo sacensību apakškomandierim.

Kā redzams, mana komanda stabili uzvarēja. Hanss apgalvo pretējo, jo viņam skauž. Taču, ja mēs būtu varējuši pabeigt sacensības līdz galam (mums pietrūka vēl tikai divas izjokošanas līdz finišam!), pat viņš to neapšaubītu.

***

92 0 12 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 12

0/2000

 emotion 

3 0 atbildēt

 emotion 

2 0 atbildēt

 emotion  emotion 

2 0 atbildēt
40.janvāris skaitās 8.februaris ?
2 0 atbildēt

Es padodos.

2 0 atbildēt

Khmm emotion

1. Nodaļā nav virsnieku emotion tajā ir 8-12 cilvēki un to komandē seržants (instruktors). Virsnieki sākas no vada (~30 cilvēki). Karavīrs šos jēdzienus neputrotu.

2. Kāpēc vācu suns saucas Kings? Vai vācu sunim varētu būt tāds vārds? Kāpēc ne Kēnigs vai Kaizers?

3. Kas tās par 381. un 388. vienībām? Karavīrs būtu konkrēts: rota, bataljons vai pulks.

4. Par caurejas zālēm zupas katlā var dabūt ne tikai virssardzi, bet arī kara lauka tiesu (karojoša valsts kā nekā tobrīd, bet caurejas zāles zupas katlā ir reāla sabotāža).

0 0 atbildēt

Nodaļu komandē seržants, vadu - leitnants, rotu - kapteinis, bataljonu - majors.

Kas komandē grupu un kas - vienību?

0 0 atbildēt

 emotion 

0 0 atbildēt