Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
6

Tas bija tūkstošu gadu tūkstošus, kopš augopju saime no paaudzes paaudzē atstāja zināšanas par to, kā ir apkopjami koki. Visus augkopjus vienoja kopīgs noslēpums, kuru viņi nelaida ārpus savām aprindām. Viņus visus vienoja noruna par to, ka viņi spēs attīstīt tomātu sugu, kura spēs stiebru uz kura tomāts tur savas ogas, pārvērst koksnē. Pirmie tūkstots gadi pagājā līdz tomāta augs augkopju uzraudzībā evolucionēja par krūmu, kurš savas ogas uz tā stiebra spēja nest ik gadu. Augkopju saime zināšanas par šo stādu, kuru īpašnieki bija desmit vecākie augkopju saimes pārstāvji, nodeva saviem bērniem, kuru interese saglabājās pietiekami liela, lai tie spētu to turēt noslēpumā. Taču gadiem ejot, ne visi augkopju pēcteči vēlējās turpināt senču gaitas, tāpēc augkopju saime sāka sarukt, līdz pie zināšanām par selekcionēto tomāta sugu tika, jaunākā no augkopju saimes pēcteču atvasēm.
Viņai ļoti patika viss, ko augkopji viņai mācija, taču līdzās viņai vairs nebija neviena biedra, ar ko pārrunāt zināsanas, ko viņa apguva no vecākiem un citiem, kuri vēlējās, lai viņu darbs nepaliktu nebūtībā. Viņa ierosināja atklāt noslēpumu par selekcionēto augu sugu, lai tā pievērstu apkārtējo interesi par to kā audzējami augi un cik daudz var gūt prieku, par ražu ko tie nes, ja tos pareizi apkopj. Vecākie saimes pārstāvji apspriedās savā starpā un nolēma atļaut jaunākajajai augkopju pārstāvei atklāt noslēpumu par tomāta augu, ja kādai no augkopju atvasēm gada laikā neparādīsies interese par senču ieguldīto darbu.
Taču tajā pašā laikā jaunakā no augkopju atvasēm tika pie uzdevuma, viņai nācās no sākuma izdomāt vārdu augam, kuru augkopji tik ilgi bija centušies evolucionēt par koku. Tā pat arī viņai vajadzēja apkopot visas tomātu sugas, kuras bija rūpīgi datētas un aprakstītas, līdz tomāta augs savu stiebru spēja pārvērst koksnē un pēc tam no krūmāja pārtapt par koku. Tas viss viņai bija jāizdara, lai viņa būtu vienīgā, kura zinās visu par tomātu koku un varēs apmācīt arī citus, kuriem parādīsies interese par augkopju darbu. Tā viņa strādāja un apkopoja datus par visiem augkopju saimes noslēpuma turētājiem, līdz viņa izdomāja vārdu kokam, kurš savos zaros briedina tomātiem līdzīgās ogas. No sākuma viņa ļoti satraucās un izdomāja neskaitāmus vārdus augam, par kuru viņai vajadzēs mācīt interesentiem, bet nākot laikam, kad viņa varēs atklāt lielo augkopju noslēpumu viņa izdomāja to nosaukt par tramu.

lasi, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Trams
1.
Autora bilde
 Autors: Strāvonis Trams
2.
Autora bilde
0
6
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [1]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Anonīms
Anonīms 10.05.19 19:48  
0
0
Emm