Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
33

SVEIKI, nolēmu kaut ko uzrakstīt, tā teikt romānu. Enjoy, ja nepatīk metat mīnusu, un neaizmirstat nobloķēt. :DRodžers pamodās piecas minūtes pirms septiņiem, nobraucījis ar roku gar palagu, un konstatējis, ka šorīt tas ir sauss, viņš apmierināti nosmīnēja (pēc kāda kautiņa zēnam bija problēmas ar pūšļa kontroli miegā)

Bija saulains pirmā Septembra rīts, Rodžera mīļākais laiks, kamēr citi bērni to sagaida ar šausmām, mūsu stāsta varonis, joprojām smīnēdams, un prātā skaitīdams santīmus, ko šodien nopelnīs, gatavojās brokastīm.

"Atkal kartupeļi", zēns nodomāja, savilcis seju tādā izteiksmē, itkā zem deguna karātos sūds, tomēr mammai viņš noburkšķēja, "paldies." Sarkanās švīkas no tēva siksnas zēnam joprojām bija labā atmiņā no pēdējās reizes, kad palaida muti pret māti.
Vispār jau vecais Sīmanis, Rodžera tēvs, ar siksnu nemēdza skopoties, uzskatīdams, ka tādējādi no dēla izaudzinās krietnu vīru, pagaidām gan vecā vīra pūliņi ar panākumiem nevainagojās, toties zēns bija iemācījies mājās turēt muti, un runāt tikai tad, kad viňam ko jautā.

Paēdis brokastu Rodžers pamanīja, ka vecākais brālis nav virtuvē, "Kur ta Dinārs?"viņš vaicāja.
"oleole bolibulos hujelloosa putlers", atbildēja tēvs čigānu valodā.
Tātad atsēž sutkās, visu saprata Rodžers, tas nemaz nebija iepriecinošs jaunums, jo bez vecākā brāļa atbalsta Rodžeram skolā bija jābūt diezgan uzmanīgam.

Rodžers mācījās jau sestajā klasē, savos 16 gados viņš bija klases veterāns, un jutās kā zivs ūdenī, galvenais iztikas avots, atskaitot ielaušanos mazdārziņos, bija izsist ”kapeiku” no gados jaunākajiem skolas biedriem, bet citkārt arī no vecākajiem ( gandrīz katrā klasē bija kāds nūģis, no kā varēja droši iekasēt pa 50 santīmiem nedēļā)

Uzvilcis savu Manchester United krekliņu(kurš kalpoja jau trešo sezonu) puisis jautrā solī devās uz skolu, pa ceļam nolēmis aizstaigāt līdz ezeriňam. Sirdī Rodžers jutās, kā plēsīgs putns, laikam ērglis, kurš varenā lidojumā noskata nākošl upuri. Atkal nosmīnējis par varen asprātīgo salīdzinājumu, Rodžers beidzot ieraudzīja pirmo upuri, tas bija kāds zēns, pēc skata piektklasnieks, ne vairāk, Rodžera glumajā prātā pavīdēja kārtējā asprātība (vai esi gudrāks par piektklasnieku )

"Aizdod 20 santīmus", teica Rodžers
"Man nav", atbildēja puišelis ar bailēm acīs.
"Rādi šurp kabatas, ja atradīšu atņemšu visu"

To sacīdams Rodžers jau stiepa roku uz mazā kabatu pusi, ar domu tās tūdaļ iztukšot, kad pēkšňi spēcīgs sitiens notrieca jauno reketieri gar zemi, Rodžers mēģināja piecelties, taču galvā viss griezās kā karuselī, pagriezies apkārt Rodžers ieraudzīja kādu spēcīga paskata zēnu, kā izrādās, sīkā brāli, kurš gāja uz skolu netālu aiz zēna, un redzot izspiešanas mēģinājumu nekavējoties nolēma pacienāt mūsu stāsta varoni ar dūri.

Sakopojis visas domas un spēkus, Rodžers nosvepstēja, "Tu esi līķķiss" un prātā jau skatīja, kā Dinārs piekauj sīkā brāli, un aplasa tā kabatas. Atspiedies pret koku Rodžers nosēdēja kādu pusstundu, tad izdomāja vilkties mājās, šādu jaunā skolas gada iesākumu viņš nebija plānojis.

"Nekas, kamēr Dinars nebūs atpakal, uz skolu nav verts iet", nosprieda Rodžers, kāpdams iekša pa logu savā istabā, lai nepamodinātu senci, kurš, dzīves rūpju nomākts, snauda diendusu.....

 Autors: Vinnīts Rodžera Stāsts
1.
0
33
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 10.05.14 02:46
0
0

Kas par..? 

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 10.05.14 06:03
0
0
HVZ
Nelegalipieejams avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa PingvīnsMedaļa Pingvīns
  Nelegalipieejams 10.05.14 07:36
0
0

Interesants jau ir, tikai es domāju, ka agri no rītiem šādi raksti nav jāliek...

Liliputinete avatars
Medaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  Liliputinete 10.05.14 21:24
0
0

Rodžers mācījās jau sestajā klasē, savos 16 gados.  Sestā klase 16 gadi :D Gudri