local-stats-pixel

Piedod. Tā sanāca. (28)2

 249  1

Fonā var uzlikt šo

Jo stiprāk mīli, jo vairāk sāp. /obeytea/


Uz galda iesākts jim beam un mana galva tūlīņ pārsprāgs. Es nemūžam, nekad, nē.. nekad vairs nedzeršu. Nekad. Jutos tā, it kā būtu noskriets pusmaratons un pēc tam uzceptas magoņu bulciņas. Tātad - briesmīgi.

“O, Betiņa, tu jau augšā?” kāda mīļas meitenes balss ierunājās. Ja pareizi atceros viņas vārdu, tad tā ir Anna. Viņai ir īsi, tumši sarkani mati un kastaņbrūnas acis, kas no mana leņķa līdzinājās kaķa acīm.

“Es vēl gulēt neesmu bijusi!” teicu, satverot galvu plaukstās.

“Ui, traka tu.. ir jau seši!” viņa sacīja, aptverot manus plecus un palīdzot man piecelties.

“Anna..Anna.. man slikti.” sacīju, lēni pielikot roku pie mutes. Viņa no stūra paķēra miskastes maisu, kas jau gandrīz pilns bija ar stikla pudelēm. Es tajā izvēmu visu, ko vien varēju vemt. Anna pacēla matus man copē, lai tos neapvemtu, kā arī mutīti pēc tam viņa noslaucīja ar salveti.

“Nāc, nolikšu tevi gulēt pie Mikusa!” Anna vēlreiz apķēra manu plecu un vilka mani augšā pa kāpnēm. Biju jau pusaizmigusi. Ja ne pat aizmigusi.

* * *

“Kur pie velna ir Mikus, kāpēc viņš neceļ?” Anna, atspiedusies pret pirts virtuves leti, vaicāja.

“Nezinu, kaut kur prom.. gan jau!” pasmīnēju, jo jau jutos labāk. Bija puspieci vakarā. Telefonā bija neatbildēts zvans no mammas, uz kuru atzvanīt jau nu es netaisījos. Būs simts un vēl kāds tūkstotis ar jautājumiem, kāpēc neesmu mājās un tad vēl atbilžveidīgs jautājums, ka vēl neesmu pilngadīga.

“Man jātiek mājās.” nopūtos, padzeroties ūdeni no trīslitru burkas ar salmiņu.

“Es varu tevi aizvest mājās!” meitene pasmēja un no šortu kabatas izvilka mazas atslēgas.

“Neesi taču pilngadīga.” nosmēju. “Ar ko vedīsi, ķerru vai?”

“Man ir rolleris!” viņa priecīgi iesaucās, norādot uz ārdurvju pusi.

“Divdesmit kilometrus ar rolleri, ja?” vēlreiz paņirgājos.

“Beta, beidz būt tik nejauka un kājās uzvelc labāk kediņas, jo ar šitādām kurpēm netiksim līdz tam pašam rollerim. Nogrismi tuvējā taciņā!” viņa sacīja un pasvieda man manas baltās converse kedas. Iet jau iet klāt pie mežģīņu kleitas.

Kad izsoļojām no pirts, gaiss bija neparasti svaigs un silts. Kā nekā maija pēdējā nedēļa. Ceru, ka man nebūs vasaras darbi, vai kautkas tamlīdzīgs, jo matemātikā pagaidām ir trīs komats astoņi. Dieva dēļ, skolotājas, it īpaši matemātikas, kura smums iemācīja, ka ar pieci un uz augšunoapaļo uz augšu. Tad aiziet, kāpēc tas nekad nenotiek?

“Rekur mans vāģis!” Anna iesaucās un norādīja uz ēkas stūri, pie kura bija piesliets sarkans rolleris.

Gan Annas mati, gan jaka, kā arī rolleris ir sarkani. Tātad, mīļākā krāsa.

Viņa ielika atslēgu aizdedzē, pagrieza stūri sāņus un ar spēcīgu kājas vilcienu uzšāva pa tādu kā puļķi. Ar pirmo reizi neaizgāja, bet ar piekto jau rolleris sāka rūkt un nedaudz ‘spļaut’ līdz tas bija iedarbināts pilnībā.

Vispirms uz braucamā uzsēdās pati šoferīte un tad viņa man atļāva iekārtoties aizmugurē. Ar plati kājām un kleitu mugurā sēdēt bija neparasti jautri. Paldies dievam, priekš manis arī uzradās koši rozā ķivere, kuru nevarējā tā īsti aiztaisīt un šķita, ka tās priekšējais plastmass jau nedaudz ir pašķīdis.

“Gatava ekstrēmām lietām?” Anna mani biedēja.

“Ne šodien, kad man ir paģiras!” pasmēja un ļāvu Annai braukt.

Ātrums nebija diez ko liels. Kādi piecdesmit, varbūt sešdesmit pieci kilometri stundā. Braucot, es nespēju sakārtot domas. Neko neatceros no vakardienas, izņemot to kā apgūlos blakus guļošam Mikusam. Un pēc tam pamodos ap trijiem, kad neviena jau pirtī nebija, izņemot Annu, kuras vecāku pirts tā bija.

Kāpēc Mikus neceļ telefonu un, kāpēc viņš jau ir aizbraucis? Kā viņš vispār var braukt, ja pat īsti nav izgulējis dzērumu? Nožēlojami. Esmu tik dusmīga, lai arī ārēji to neizrādu, jo tik labi nepazīstu Annu.

Aizvēru acis un ļāvu vējam spēlēties ar maniem matiem. Likās, kā traucāmies kā vējš, bet viens džips pēc otra mūs apdzina. Kā nekā, sešdesmit kilometri stundā un divas meitenes, kas ir tik pat bīstamas kā karote, kad kādu vajag nogalināt.


Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 2

0/2000

Kad nākamā?

 0  0 atbildēt

emotion 

 0  0 atbildēt