local-stats-pixel fb-conv-api

Patrīcija (64)7

324 0

http://spoki.tvnet.lv/literatura/Patricija-63/675868

- Māšel, - Roberts cieši mani apskāva. Ļāvu asarām vaļu, un nemaz necentos tās apturēt, - Es atbraucu ar pirmo reisu, kas bija pieejams, - viņš paskaidroja.

- Es zinu, - turpināju šņukstēt uz viņa pleca, - Man ir tik grūti, tomēr Marijas klātbūtnē cenšos būt stipra, - paskaidroju.

- Tagad tu varēsi būt vāja, - brālis mani iedrošināja, - Signe solīja pieskatīt Mariju, un ļaut mums nokārtot visu ar bērēm saistīto.

- Kur viņa ir? - pacēlu galvu, bet uzreiz nemanīju draudzeni.

- Viņa aizgāja uzmeklēt Mariju, - Roberts paskaidroja, - Bet mēs varētu aiziet līdz ozolam. Man ir aizdomas, ka tu ar nevienu neesi tā īsti izrunājusies, - brālis noraizējies teica.

- Tev taisnība, - piekrītoši pamāju, - Jau kopš atbraukšanas vēlējos aiziet līdz kokam, bet tā arī nesanāca. Vēlējos izstaigāt sākumā māju.

- Daudz atmiņu, - brālis ar skatienu pārbrauca istabai. Arī viņš noteikti atceras kaut ko no mūsu dzīves šeit, - Daudz patīkamu atmiņu, - viņš izlaboja sacīto.

- Kā tu pats jūties? - ejot ozola virzienā pajautāju.

- Man ir tāda nereāla sajūta, - Roberts atteica, - Es laikam līdz galam neesmu aptvēris to, ka Alfrēda vēl nav, - viņš paskaidroja, - Tev gan noteikti ir savādāk.

- Vienā brīdī es runāju ar viņu, un viņa sirds pukstēja, bet jau nākošajā man vajadzēja atvadīties, - klusi atzinos, - Es nezinu vai izturēšu bēres. Pārāk sāpīgi.

- Kur ir Leons? Kāpēc viņš nav ar tevi? - nebiju vēl brālim paspējusi izstāstīt par strīdu ar Leonu. Tā tomēr nebija telefona saruna.

- Viņš ir mana pagātne, - stingri atteicu, pēkšņi man nācās atcerēties visus viņa apvainojumus, un tie man lika palikt tikai niknākai, - Un nemaz nedomā viņam atklāt, kur es atrodos. Viņš nekad nav zinājis vectēva adresi, un nedrīkst to uzzināt.

- Kas starp jums notika? - Roberts izklausījās apjucis.

- Viss beidzies, - īsi atteicu, - Un šī tēma ir tabu šajā mājā. Es vairs neatgriezīšos Rīgā. Esmu nolēmusi palikt tepat, - piebildu.

- Tu paliksi vectēva mājās? - es arvien vairāk pārsteidzu brāli.

- Tā esmu nolēmusi, - teicu, - Es vairs nevēlos saistīt savu dzīvi ar Rīgu, un tur esošajiem cilvēkiem, - skumīgi atteicu.

- Es nezinu, kas starp jums notika, - Roberts noteica, - Bet es apsolu klusēt, - viņš mani nomierināja, jo zināju, ka brālis klusēs.

- Mums jāpaziņo visiem radiem, - pievērsos aktuālākam jautājumam, - Es vēl nevienam neesmu teikusi. Nespēju paņemt telefonu rokā un zvanīt, - atzinos.

- Tad mēs abi kopā sazvanīsim visus, - brālis apņēmīgi teica.

- Jāpiezvana arī Imantam un Tamārai, - negribīgi piemetināju.

- Es to izdarīšu, - Roberts uzņēmās visgrūtāko, jo zināja, ka es nevēlos ar viņiem runāt, - Piezvanīšu pēc mūsu sarunas, - viņš piemetināja.

- Paldies, - pateicos brālim, - Kad mēs rīkosim bēres? - man aizlūza balss, uzdodot šo jautājumu.

- Jārīko nākamās nedēļas laikā, domāju, ka kaut kad nedēļas sākumā, - Roberts sprieda, - Ko tu saki par otrdienu? - brālis ierosināja.

- Otrdiena derēs, - patiesībā man bija vienalga kurā dienā, atvadīties tāpat būs grūti, - Mums ir četras dienas, lai sarunātu ar bēru rīkotājiem un galdu klājējiem. Domāju, ka bēru mielastu taisīsim tepat vectēva mājā, - klusi ieminējos.

- Alfrēds to noteikti būtu vēlējies, - brālis uzlika man roku uz pleca, un mēs abi apsēdāmies uz soliņa, - Jāatrod viņa labākais uzvalks, ko aizvest uz morgu, tur taču viss ir sarunāts? - viņš vēl nebija informēts par to, ko biju paspējusi nokārtot.

- Es jau vakar vakarā sazvanīju viņus, jo vectēva ķermeni solīja atvest šodien no rīta, - atteicu, - Viņi man jau no rīta zvanīja, un izstāstīja visu, kas nepieciešams. Neesmu vēl tikusi līdz vectēva istabai, bet uzvalks noteikti ir tajā.

- Vēlāk mums būs jāaizbrauc līdz turienei, - brālis centās būt stiprs.

- Būs gan, - piekrītoši pamāju.

Sāka zvanīt mans telefons, un ieraugot Kristofera vārdu, es atvainojos brālim, lai noietu malā un parunātos ar viņu.

- Kur tu esi pazudusi? - puisis izklausījās noraizējies, - Dzīvoklī tevis nav jau otro dienu, - viņš piebilda. Biju pavisam aizmirsusi brīdināt kaimiņus par aizbraukšanu, gribēju pazust pēc iespējas klusāk un mierīgāk.

- Vectēvs vakar nomira, - paskaidroju viņam, - Esmu atgriezusies laukos.

- Izsaku līdzjūtību, - kaimiņš uzreiz atteica, - Tev vajadzēja pateikt, es būtu tevi aizvedis, - Kristofers laipni piedāvāja.

- Ar mani viss ir kārtībā, - centos novirzīt domas, - Man vajadzēs lūgt tavu palīdzību, - pēkšņi vēlējos, lai viņš izdara ko tādu, ko iepriekš neiedomājos, - Pieskati manu dzīvokli, - lūdzu, - Signe pēc bērēm aizvedīs tev atslēgas, ieej tur reizēm apliet puķes, lai tās nenovīst, kamēr esmu prom.

- Kad tu plāno atgriezties? - Kristofera balsī dzirdēju nojautu par to, ko vēlos teikt, - Tu vispār plāno atgriezties?

- Līdz mēneša beigām centīšos izvākties, lai īpašnieks var izīrēt dzīvokli kādam citam, - atzinos, - Es vairs Rīgā pati neatgriezīšos, - nebija vajadzības melot, tāpat viņš drīz to uzzinās.

- Un darbs? - lai gan viņš nojauta, ka tā būs, tomēr pārsteigums neizpalika.

- Kāds darbs? - ironiski iesmējos, - Manuprāt, esmu jau atlaista. Ja tas vēl nav noticis, tad pati aiziešu, - piebildu.

- Mums jūs pietrūks, - Kristofers atzinās, - Gan man, gan Reksim.

- Kad iedzīvošos šeit, tad noteikti uzaicināšu ciemos, - apsolīju, - Bet pagaidām es nevēlos, lai kāds zina, kur īsti atrodos.

- Tu negribi, lai Leons uzzina? - Kristofers nolasīja manas domas.

- Šaubos, ka viņam tas vairs interesē, - balss jau atkal aizlūza, - Mani vairs noteikti neinteresē nekas, kas saistīts ar viņu, - cerēju, ka Kristofers nedzird melus manā balsī. Lai kā es centos par viņu nedomāt, man tas neizdevās visai labi.

- Patrīcija? - Kristofers klusi iesāka.

- Nu? - mudināju viņu runāt tālāk.

- Turies! - puisis man novēlēja, - Es zinu, ka tev tagad ir grūti, bet laiks dziedē visas brūces, - viņš centās uzmundrināt mani.

- Es ceru, ka tā, - pateicos viņam par zvanu, un noliku klausuli, lai atgrieztos pie brāļa.

- Kamēr tu runāji pa telefonu, es sazvanīju Imantu, - Roberts vainīgi paskatījās uz mani, - Viņš uzstāja, ka jau rīt ieradīsies šeit, lai palīdzētu organizēt tēva bēres, - brālis piebilda.

- Tieši to man vēl vajadzēja, - ironiski teicu, - Zinu, ka viņiem ir tādas tiesības, bet varēja nedaudz padomāt par mums, kas viņus ne visai vēlas satikt, kur nu vēl dzīvot trīs dienas zem viena jumta.

- Māja ir liela, gan jau tev izdosies izvairīties no viņiem, - brālis mani uzmundrināja, - Mums visiem tas izdosies.

- Viņi nekad dzīvē nav satikuši Mariju, - klusi piebildu, - Un Marijai es neesmu tā īsti stāstījusi par viņiem, - atzinos, - Tava krustmeita ir pārāk ziņkārīga, lai necenstos iepazīt viņus abus, un no tā man ir visvairāk bail.

- Viss būs labi, - Roberts mani apskāva, - Arī viņi noteikti saprot, ka mēs nevēlamies šo satikšanos, tomēr vectēva dēļ mums jāpacenšas. Viņš nekad nezaudēja kontaktus ar savu dēlu un vedeklu.

- Tātad rīt sāksies īsta jautrība, - negribīgi teicu.

- Varam to saukt arī tā, - Roberts nedaudz iesmējās.

http://spoki.tvnet.lv/literatura/Patricija-65/676020

324 0 7 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 7

0/2000
Mmm... Kristoferiņš!
4 1 atbildēt

Leona gars pietrūkst. ;dd

4 1 atbildēt
Man liekas, ka Kristofers ir vainīgs pie tā, ka Leons vaino Patrīciju
3 0 atbildēt

man ļoti patīk un es netaisos tev kko aizliegt vai steidzināt bet man kautkā pietrūkst mīlestības ne nu es domāju par patrīciju un kristoferu vai kādu citu puisi bet lai viss rit savu gaitu emotion

2 1 atbildēt