local-stats-pixel fb-conv-api

Kumulai10

80 0

Kumulai bija otrā jaunākā Sultāna meita, viņa no pārējām jaunietēm atšķīrās ar savu biklumu. Kad viņas tuvumā parādijās kāds svešenieks, jauniete, bez maz vai kā, sastinga un ieklausījās svešenieka elpā. Tas Kumulai ļāva saskaitīt kāda, kuru viņa nezināja sirds puksuts un pēc tam viņai bija iespējams nolasīt svešenieka domas. Kad pie Sultāna atbrauca ciemoties Sultāns no kaimiņvalsts, jauniete jutās ļoti satraukusies, jo viņai patika dažādas lietas, ko pie tēva veda tirgotāji no kaimiņvalsts. Viņa klusībā pie sevis cerēja, ka varbūt spēs iepatikties kaimiņvalsts Sultānam un viņš viņu varēs apņemt par sievu, kad pienāks atbilstošs brīdis. Tāpēc jauniete, jo īpaši, rūpīgi izsekoja viesa katrai kustībai un centās nepalaist garām nevinu viņa elpas vilcienu nepamanītu.
Naktī, jauniete cerēja nodoties saldākajiem sapņiem, kuri ļautu viņai saprast vai viņa maz kaimiņ viesim patīk. Taču cerēto patīkamo sapņu vietā viņai rādijās briesmas, kurās kaimiņvalstu Sultāns uzbrūk viņa tēva pārvaldītajām zemēm, kas Kumulai neļāva naktī mierā pavadīt ne sekundi. Noraudājusies un satraukta Kumulai no paša rīta aiztraucās pie tēva, kuram izstāstīja naktī pārdzīvoto, ko viņas tēvs uzklausīja ar lielu uzmanību un vērību. Viņi ar meitu sarunāja, ka savu viesi aizsūtīs viesību vizītē, pie Sultāna brāļa un Kumulai varēs braukt līdzi kā viešņa pie tēva brāļa, lai ar viņu saruntātu noskaidrot par kaimiņvalsts Sultāna iecerēto plānu patiesuma iespējamību.
Tā Sultāna brālis minēdams nepatiku pret sava brāļa valdīšanu, panāca to, ka viesis izpļāpājās par saviem nodomiem pārņemt Kumulai tēva valsti savā pārvaldījumā, tāpēc viņš jaunieti nekavējoties sūtīja atpakaļ pie tēva. Sultāns jutās ļoti sarūgtināts, ka viņa kaimiņš vēlējās gāzt viņu, novēršot viņa uzmanību viņa pašā pilī. Viņš sapulcināja visu valstu ķēniņus un vienojās ar visiem, ka kopējiem spēkiem viņiem sanāks atturēt viņa kaimiņu no vardarbības un cilvēku upuriem, tāpēc viņi visi sagaidīja nemieru iecerējušo Sultānu atgriežoties viņa paša pilī un panāca to, ka viņam nācās atteikties no jebkāda veida bruņojuma, to nododot kaimiņvalstu Sultānu pārvaldībā. Bez tam, viņam pašam tika liegts organizēt savu un savu īpašumu apsardzi, jo kaimiņvalstu Sultāni noorganizēja kopīgiem spēkiem apvienoto apsardzi, kura nepiederēja nevienam blakus valsts Sultānam, tāpēc apsardze varēja izvērtēt vai viņa tiek izmantota kreitnos nolūkos vai arī ar viņu modrību grib kaisīt maldus.
Savukārt Kumulai tēvs, kā pateicību savai meitai, sāka ņemt viņu līdzi uz dažādām pārrunām, kur jauniete varēja pārliecināties par kāda vēlmi viņu apņemt par sievu vai arī brīdināt tēvu par kāda satiktā nekrietnajiem nodomiem.

Sultāna meitas:
http://spoki.tvnet.lv/literatura/Ramila/842707
http://spoki.tvnet.lv/literatura/Dalalai/842009
http://spoki.tvnet.lv/literatura/Zarida/841357
Kumulai
http://spoki.tvnet.lv/literatura/Farina/837968
http://spoki.tvnet.lv/literatura/Mahiza/775947
http://spoki.tvnet.lv/literatura/Ocitai/775294

lasi, vērtē, komentē emotion

80 0 10 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 10

0/2000

 emotion  emotion  emotion 

2 0 atbildēt

Re cik labi, ka tēvs uzklausīja meitu!

2 0 atbildēt

Vismaz kaut kas savādāks. emotion

 emotion 

2 0 atbildēt