Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
57

Šis ir īss fantastiskais stāstiņš, ko iespējams pabeigšu un publicēšu, kāmēr gaidu ziņu no sava kolēģa.

Sarkanā rieta zvaigzne uz nesen kollonizētās planētas, kas atradās vien pāris simt gaismas gadu no Saules, lēnām savu sārto ripveidīgo veidolu sāka slēpt aiz horizonta kalnu augstajiem stāviem. Šajā izplatījuma malā šī bija vienīgā planēta, kuru apstākļi bija aplaimojuši ar skābekli tās atmosfērā, bet vēl jo neparastāk bija tas, ka šī planēta bija triju zvaigžņu iekļauta, tāpēc kādā planētas vietā absolūta nakts bija izreta ekstra. Kad planētas kolonizētāji bija pēc nosēšanās uzbūvējuši apmetni, tad visi vienprātīgi nolēma sagaidīt sarkanās zvaigznes rietu un zilās zvaigznes uzlekšanu. Pagaidām nedz kolonizējamajai planētai, nedz to apspīdētajām zvaigznēm nebija doti nosaukumi, jo kolonizētāji gaidīja ziņas no Zemes valodniekiem, kuri bija apņēmušies izdomāt nosaukumus, kas būs vieglāk saprotami un dos ātru ieskatu vietas noteikšanu Piena ceļa ietvaros.
Tā sārtās zvaigznes stari atkāpjoties no planētas virsmas, glāstija smailās kalnu virsotnes, otrpus horizontam arī neuzlekusi bija zaļā zvaigzne, bet tās apaļo diskušeit kādu laiku nebija lemts kolonizētājiem ieraudzīt, jo zaļā zvaigzne bija uzsākusi savu ceļu atpakaļ attiecībā pret planētu, kuru tā apspīdēja. Par zvaigznes esamību kolonizētāju redzei vien liecināja zaļa aura debess apvārsnī, kas izgaismojās kā iezaļgans pusloks pretī rietošajai sarkanajai zvaigznei. Kuru katru brīdi bija gaidāma zilās zvaigznes uzlekšana, ko pagaidām neviens vēl nekur zināmajā visuma nostūrī nebija novērojis. Kolonizētāji netālu no sevis uzslietās apmetnes bija uzstādījuši filmēšanas aparatūru, lai pēc iespējas košāk un skaidrāk fiksētu zilās zvaigznes uzlēkšanu.
Planētas virsma bija neparasti kalnaina un to virsotnes un robainās pārejas starp smailēm atstāja visērmīgākās ēnas zvaigžņu gaismai rotaļājoties pa planētas virsmu.
Kad debesīs parādjās zilās zvaigznes aura, kuras stari centās izlauztiesstarp kalnu virsotnēm, lai sasniegtu planētas virsmu, tad kolonizētāji neviļus sāka gavilēt un visi vienojās kopējām ovācijām. Taču kāds kolonizētāju vidū sāka bļaut un skriet uz apmetni. Kolonizētājiem nebija ienācis prātā pietiekami izpētīt zilās zvaigznes ietekmi uz planētas virsmu.
Kalnu ēnām strauji atkāpjoties no pretējās horizonta puses, planētas atmosfēra strauji uzkarsa, karstumā virmojošais planētas atmosfēras gaiss kā neizbēgami straujš šļūdonis tuvojās kolonizētājiem, bet bija jau par vēlu. Gaviles un izbrīna saucienus pāņēma panikas un izmisuma gārdzieni. "Pie zemes", kāds iekliedzās un visi kā viens saļima zemē, cenšoties pasargāt savus elpvadus un acis. Tomēr līdz uzkarsušais gaiss pacēlās nedaudz aukstāk par planētas virsmu, lai kalpotu kā filtrs spēcīgajam starojumam pagāja laiks, kas atstāja kolonizētājus lokāmies kā sāls apbērtas sliekas uz planētas virsmas. Kad vienīgais, kurš bija laikus attapies un sasniedzis apmetni starojuma neskarts sāka izmantot robotizēto aparatūru savu biedru savākšanai un nogādāšanai rehabilitācijas kamerās var teikt visi kolonizētāji bija zaudējuši krāsu redzi, puse pilnībā ožu un dažs labs pat garšas sajūtas iespējas.
Šādi radās cilvēces pārtāvju atzars, kuri sāka izmantot savu smadzeņu potenciālu uz maņu rēķina.

lasi, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Applaucētie
1.
Autora bilde
 Autors: Strāvonis Applaucētie
2.
Autora bilde
 Autors: Strāvonis Applaucētie
3.
Autora bilde
 Autors: Strāvonis Applaucētie
4.
Autora bilde
 Autors: Strāvonis Applaucētie
5.
Autora bilde
0
57
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
SAMSS avatars
Medaļa RainisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Autoklikeris
  SAMSS 15.09.17 21:44
2
0

  

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 16.09.17 01:22
1
0

atbildot uz SAMSS komentāru "    "

mazais muks avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Patīk komentārs
  mazais muks 10.06.19 22:13  
1
0

Vo bļin  

VĒL ! ! ! TURPINĀJUMU ! ! ,

Anonīms
logotois 10.06.19 23:40  
0
0
Nē. Vai nu nošaujies, vai nu izkop valodu. Pilns rusicismu un neloģiskumu