3

 100  0

Čau visiem!

Ar mani te interesants atgadījums sanācis un vēlējos ar to padalīties, ceru šis ir labs motivējošs raksts Tev. Stāsts ir par to kā es neatlaidīgi ticēju savam darbam un kā viens no manis veidotiem ikdienas darbiem, ko katru dienu izvietoju instagramā ir nonācis ASV aģentūras/studijas redzes lokā un tika ir izmantots LiL Nas X koncertā Ellen šovā. Mans darbs ir fona ēkas ar visām gaismām. Uz monitoriem virs krēsla ir citu mākslinieku darbi izmantoti.

Koncerts apskatāms ŠEIT.

P.S. Neesmu baigais teksta rakstīšanas guru, bet ceru ka sapratīsiet visu, ko esmu te sarakstījis. Pats galvenais noķert domu 😊

Es jau vairāk par 10 gadiem nodarbojos ar grafisko dizainu, pārsvarā veidoju dizainus vizītkartēm, brošūrām, web bannerus un citas garlaicīgas lietas Pirms aptuveni 6-7 gadiem uzsāku apgūt 3D grafiku un teikšu, ka tas bija grūtākais manā dzīvē, jo dators nebija tas jaudīgākais, bieži kārās un darbi sanāca kā maza bērna zīmējumi, bet es nepadevos, jo bija ticība ka tas man noteikti noderēs. Kā piemērs, viens zīmējums man dažkārt renderējās (programma manis 3D taisīto pārvērš bildē) 10 stundas, un tikai pēc rendera pamani ka zīmējumā ir kāda būtiska kļūda un jārenderē atkal, kurš neizbesītos? Bet neskatoties uz visu šo 3D mani riktīgi “paķēra” un pārvērtās par manu sirdslietu, kuru daru ar lielāko prieku un entuziasmu. Starpcitu, dažus primos darbus, ko veidoju ar tutorial palīdzību, var atrast šajā portālā spoki.lv.

Pa šiem gadiem maz kam sanāca taisīt 3D vizualizācijas, jo nevarēju atrast klientus kam tas būtu vajadzīgs, un tikai šad tad prieka pēc priekš sevis izdomāju mazus projektus, kurus nekur neizliku, jo nebij nekādi krutākie un tika taisīti tīri trenniņa pēc. Tā bija pa lielam lielākā kļūda, jo cilvēkiem ir jāredz, ka tu centies un dari kaut ko.

Dēļ ļoti maza 3D darbu pieprasījuma man ar katru dienu entuziasms zuda un aizvien mazāk un mazāk tam laika veltīju. Vēl gandrīz galīgi mani nonāvēja viena frāze vienā pasākumā, kur viens 3D dizainers pateica, ka ar 3D nevar nopelnīt un nevienam tas nav vajadzīgs. Tas man riktīgi uzsita asinis, bet tajā pašā laikā bij doma: a moš viņam ir taisnība. Un sāku palēnām padoties un domāt, ka man nekas nekad neizdosies.

Un tad pēc pāris mēnešiem Martā, viens no vadošākajiem dizaineriem un lielākiem maniem elkiem no Amerikas, Beeple (Mike Winkelmann) izlika instagramā bildi, kurā bija informācija, ka notiks ar viņu workšops Spānijā un es sapratu, ka vienalga kā ir jādabūn nauda un jāšauj uz turieni. Protams banku es neabzagtu, bet sliktākajā gadījumā pat biju gatavs kredītu ņemt vai aizņemties no kāda. Es aizrakstīju emailu organizātoriem un man nereāli paveicies, ka mani pieņēma, jo maksimālais dalībnieku skaits bija 18.

( Mike Winkelmann ir pazīstams ar to, ka jau vairāk kā 12 gadus izliek pa vienam darbam instagramā, kuru veidoja tieši tajā dienā. Un viņa darbi ir šedevri.)

Pēc dalības apstiprinājuma, palikuši 3 mēneši pirms workšopa un sapratu ka man ir jāsatrennējas riktīgi, lai tur neizblamētos pēc pilnas programmas

Kad nokļuvu jau līdz workšopa vietai Spānijā un gāju pirmo reizi ēkā, un izdzirdēju viņa balsi, man likās ka sapņoju, jo pirms tam es viņu skatījos pa youtube un citos portālos, likās nu ka nevar būt, gan jau video kaut kāds, bet kad iegāju telpā un ieraudzīju viņu, sapratu nu ka tā ir realitāte un ja cenšās un tic saviem sapņiem, tad tie mēdz piepildīties, tāpēc ar tiem ir jābūt uzmanīgiem Workšopā Maiks man pateica, lai es vismaz vienu mēnesi pamēģinu katru dienu izveidot vienu darbu, vienalga labu vai sliktu, un izlikt instagramā līdz 23:39 un tad redzēšu kā mana dzīve pamainīsies. Priekš manīm tā skanēja kā misija, kurā es nedrīkstu viņu pievilt.

Kad atgriezos Latvijā sāku taisīt ikdienas darbus, kurus reāli veidoju tieši tajā dienā. Pirmās divas nedēļas bija nereāli grūti, jo man ir patstāvīgais darbs, sieva un 2 mazi bērni, kuriem jāvelta laiks, tāpēc ātrākais kad varēju sākt kaut ko zīmēt bija pēc 22:00, respektīvi man bija pusotra stunda uz everydays (ikdienas darbu) un spēka tam praktiski nebija. Šāds īss posms man iemācīja optimizēt darbu, un koncentrēties uz vienu kādu novirzītu uzdevumu vai tēmu, piemēram, šodien es zīmēšu un mācīšos uzmest lupatu uz cilvēka sejas Dēļ laika trūkuma un arī prasmes, daudzi darbi, es pat teiktu visi, nu nekādi dižie nav, daži vispār pilnīgi s*di, kuri tapa 5 min Brīvdienās protams es atradu vairāk laika un tad varēja “uzmeistarot” kaut ko interesantāku.

Sākot izlikt ikdienas darbus instagramā, paralēli dažus feisbukā un forumos, man sāka atbalstīt cilvēki gan tuvi gan no malas, rakstot labus vārdus, uzdodot jautājumus kā es to izdarīju, vai var manu darbu izmantot kaut kādām savām vajadzībām, piemēram vākam uz albūma. Rakstīja pārsvarā no Indijas un Āfrikas , bet bija arī no ASV, Vācijas, Polijas, Krievijas, pat no Abū Dabī. Dažus darbus nošēroja pat “lielie” instagram profili un aģentūras. Tas viss man dod pamatīgu grūdienu un prieku turpināt uzsākto un neapstāties, es saprotu, ka mani darbi var iedvesmot cilvēkus - beigt čīkstēt, piecelties no sava dīvāna un sākt kaut ko darīt sevis attīstībai, kas agri vai vēlāk nesīs augļus, jo katru dienu tu vari atrast laiku, lai apgūtu kaut ko jaunu, papildināt zināšanas vai sākt kaut ko veidot. Un kas var ļoti pamotivēt sevi un nest atbalstu no citiem, ir dalīties nevis ar to kādā tu mašīnā sēdi, ar ko un kur atpūties, bet ar saviem darbiem. Cilvēkiem vairāk patīk redzēt nevis to ko esi sasniedzis, bet kā tu to sasniedz.

Un tad vienu jauku dienu, vienā no manie darbiem viens iekomentēja DM, respektīvi ir aizrakstījis vēstuli. Nu domāju kārtējais pamācības video pieprasījums, bet tomēr izlēmu pačeko pastkastīti, un BOOOM, izrādījās man uzrakstīja studija no Losandželosas, ka vēlās no manis iegādāties darbu, un veikt pāris papildinājumus. Es, protams, nedomājot piekritu, jo tāda iespēja ka tev, čalim no Ķengaraga, no ASV raksta aģentūra/studija, kura taisa skatuves vizualizācijas lielajām zvaigznēm nu ir niecīga. Sarakste ar studijas īpašnieku bija super viegla, mākslinieks mākslinieku viegli saprot, ātri papildināju scēnu un kad atsūtīja logo ko ievietot, uzzināju ka taisu vizualizāciju māksliniekam Lil Nas X, par kuru pirms tam vispār neesmu dzirdējis un kurš izrādās ir baigā uzlecošā zvaigzne, bet tāpat man tas likās kosmoss un sapnis. Kad uzzināju ka viņa uzstāšanās notiksies Ellen šovā, man elpa aprāvās, kad sievai to pateicu, viņa teica ka netic, un ja tā patiešām notiksies, sapirksies šampāniešus. Un tas arī beidzās ar to, ka sēdējām pie TV, dzērām šampi un skatījāmies Ellen šovu 😊

Protams uz šī visa es netaisos apstāties, turpināšu izlikt ikdienas darbus, kas zin kur tālāk šis pasākums mani aizvedīs.

Šajā rakstā protams daudz ES un tad VIŅŠ, bet es nezināju kā savādāk izstāstīt stāstu, kā var piepildīties sapņi, ja viņiem tic, pats galvnais ir darīt, cīnīties un neklausīt citus, jo TU esi labākais, lai ko darītu. Ja kāds netic, ka tava iecere izdosies, ignorē to. Es reāli ļoti ceru, ka šis stāsts motivēs Tevi nekad nepadoties, ticēt saviem sapņiem, atbalstīt viens otru, nekautrēties kādam uzdot jautājumus, kas Tev var palīdzēt īstenot sapni un nest mūsu Latvijas vārdu ārpus tās.

Komentāri 3

0/2000

  

 2  0 atbildēt
Ak Pāvel 🐒😀
 0  0 atbildēt