Apkopoju dažas pēdējos gados un arī senākā vēsturē notikušās nelaimes mūzikas koncertos
Pirmā daļa: http://spoki.tvnet.lv/kinomuzika/Tragedijas-muzikas-koncertos/510118
Apkopoju dažas pēdējos gados un arī senākā vēsturē notikušās nelaimes mūzikas koncertos
Pirmā daļa: http://spoki.tvnet.lv/kinomuzika/Tragedijas-muzikas-koncertos/510118
Traģēdija 4Minute koncerta laikā (Seula, Dienvidkoreja, 2014.gada 17.oktobris) Populārās D-Korejiešu meiteņu popgrupas 4Minute koncerta laikā, 16 fani gāja bojā iebrūkot ventilācijas režģim uz kura tie stāvēja, un iekrītot 20 metrus zemāk esošajā autostāvvietā. 11 citi guva smagus ievainojumus. Neilgi pēc traģēdijas, pašnāvību izdarīja 37 gadus vecais valdības pārstāvis, kurš bija atbildīgs par šī pasākuma apmeklētāju drošību.
Slaktiņš Damageplan koncertā (Kolumbusā, ASV, 2004.gada. 8.decembrī) “Dimebag” Darels Ebots bija viens no smagā metāla grupas Pantera dibinātājiem un tika uzskatīts par vienu no 100 visu laiku labākajiem ģitāristiem vēsturē. 2004.gada 8.decembrī, Ebots kopā ar savu jauno grupu Damageplan uzstājās Kolumbusas naktsklubā «Alrosa Villa». Mirkli pēc koncerta sākuma, slepkava Nātans Geils uzskrēja uz skatuves bruņojies ar 9 milimetru pistoli un 3 reizes iešāva Ebotam galvā, pēc tam sāka šaut uz skatītājiem. Geils nošāva vēl 3 cilvēkus un ievainoja 7, pēc tam viņu nāvējoši ievainoja policista raidītā lode. Daži spekulē, ka Geils šādi rīkojās, jo bija dusmīgs par grupas Pantera izjukšanu, lai gan oficiāla nozieguma motīva joprojām nav.
Ugunsgrēks naktsklubā "Collectiv" (Bukareste, Rumānija, 2015.gada 30.oktobris) Traģēdija notika smagā metāla grupas Goodbye to Gravity koncerta laikā, kuri svinēja savu jaunā albuma Mantras of War iznākšanu. Grupas izmantotā pirotehnika aizdedzināja kluba griestus un uguns izplatījās ļoti strauji. Uz vietas bojā gāja 26 cilvēki, vairums saindējās ar indīgajiem toksīniem,kurus izplatīja degošās akustiskās putas. Nākamo nedēļu laikā bojāgājušo skaits pieauga līdz 64. Bojā gāja arī 4 no 5 Goodbye to Gravity dalībniekiem, vienīgais izdzīvojušais bija grupas solists Andrejs Galuts. Publika bija šokā un masu protestu rezultātā no amata atkāpās Rumānijas premjers Viktors Ponta. Abi kluba īpašnieki tika arestēti un apsūdzēti nolaidībā un netīšās slepkavībās.
Traģēdija Mawazine mūzikas festivālā (Rabata, Maroka, 2009.gada 23.maijā) Mawazine ir ikgadējs mūzikas festivāls, kas notiek jau kopš 2001.gada un katru gadu pulcē pasaules labākos mūziķus un miljoniem skatītājus no visām pasaules malām. 2009.gadā šo koncertu aizēnoja traģēdija. 11 cilvēki tika saspiesti līdz nāvei, kad apmeklētāju pūlis steigā centās pamest Marokāņu popzvaigznes Abdelaziza Stati koncertu. Visi bojāgājušie bija Marokas pilsoņi.
Ugunsgrēks naktsklubā "Santika" (Bangkoka, Taizeme, 2009.gada 1.janvāris) 66 cilvēki gāja bojā un 222 guva ievainojumus, izceļoties ugunsgrēkam naktsklubā "Santika", kurā tobrīd uz skatuves uzstājās grupa ar nosaukumu "Burn". Zīmīgi arī, ka ballītes nosaukums bija "Santikas pēdējā nakts". Traģēdiju, iespējams, izraisīja grupas "Burn" solists, kurš uz skatuves šāva pirotehniku. Vēl atklājās, ka šim naktsklubam nekad netika veikta ugunsdrošības inspekcija.
Ugunsgrēks naktsklubā "Beverly Hills Supper Club" (Soutgeita, ASV, 1977.gada 28.maijā) Šis naktsklubs bija ļoti iecienīta atpūtas vieta vietējo ļaužu vidū. 1977.gada 28.maija naktī šeit uzstājās populārais Holivudas aktieris un dziedātājs Džons Deividsons. Kā jau tas bija paredzams, klubs tika pārpildīts, tas varēja vienlaikus uzņemt ne vairāk kā 600 cilvēkus, bet tonakt ieradās vairāk kā 900. Nav īsti skaidrs kā, bet tonakt izcēlās ugunsgrēks. Iestājās panika un pa šaurajiem izejas gaiteņiem, diemžēl daudziem neizdevās laikus izkļūt ārā. 165 cilvēki sadega vai tika sabradāti un vairāk kā 200 guva ievainojumus vienā no ASV vēsturē traģiskākajiem naktsklubu ugunsgrēkiem.
Ugunsgrēks naktsklubā "Kiss" (Santa Marija, Brazīlija, 2013.gada 27.janvāris) Grupas Gurizada Fandagueira uzstāšanās laikā aizdegās kluba griesti. Arī šajā traģēdijā ir vainojama neatļauta un neapdomīga pirotehnikas izmantošana. Klubam nebija ugunsdrošības signalizācijas, sprinkleru sistēmas un avārijas izeju. Tas nozīmēja, ka ļoti daudziem nebija ne mazāko cerību izkļūt ārā dzīviem. Bojā gāja 242 cilvēki, 630 guva ievainojumus. Vairums bojāgājušo bija vietējās universitātes studenti. Divi naktskluba īpašnieki un divi tonakt spēlējošās grupas dalībnieki tika arestēti un apsūdzēti netīšās slepkavībās.
Nāves Altamontes Brīvkoncertā (Sanfrancisko, ASV, 1969.gada 6.decembrī) 1969.gadā, Sanfrancisko uzņēmās rīkot populāro Altamontes brīvdabas rokenrola festivālu. Ieradās aptuveni 300 000 apmeklētāju un drīz vien, narkotiku un alkohola iespaidā, pūlis sāka uzbrukt viens otram, drošības apsargiem un skatuves māksliniekiem. Festivālā par kārtības uzturētājiem tika nolīgti baikeru asociācijas Hells Angels biedri un tā pavisam noteikti nebija laba ideja. Visas dienas garumā pūlis ārdījas, viss nonāca tik tālu, ka grupa Grateful Dead baidīdamies par savu drošību atteicās doties uz skatuves. Rolling Stones uzstāšanās laikā, kāds apmeklētājs vārdā Meredits Hanters atnesa ieroci, lai atriebtos tiem, kuri viņam pirms tam sadeva pa seju. To pamanījuši, Hells Angels devās sagūstīt Hanteru. Kautiņā Hanters tika sadurts un turpat nomira. Tās nebija vienīgās nāves šajā festivālā, divos citos incidentos- divus cilvēkus ar mašīnu sabrauca piedzēries šoferis un viens apmeklētājs noslīka vietējā kanālā.
Nu par pedejo-Altamontas koncertu-ja par apsargiem ir noligti Hells Angels.pie tam tu esi melnadainais,pamatigi salietojies narkotikas,gerbts spilgti zalaa uzvalkaa un vicinies ar revolveri skatuves virzienaa-tad jau taa ir pasnaviba.
Par 4. Vai vina ir tik briesmiga, ka visi centas pec iespejas atrak pamest vinas uztasanos?