local-stats-pixel

Twilight Sižeta Analīze8

46 6

Twilight Sižeta Analīze
Stils: "Ko redzu, to aprakstu"

Oriģinālais apskats, kuru sarakstīju 2010.gada 28.janvārī.

Sākšu ar to, ka šī filma ir garāka par otro daļu, tapēc sakāmais būs vairāk..

Sākas viss ar to, ka mēs dzirdam pazīstamu balsi - Bella!
..kura tiek mums radīta, kad taisās apglabāt divus kaktusa podus, bet pēc tam apžēlojas un pārdomā.Tad man tiek paskaidrots, ka māte dodas ceļojumā ar jauno mīļāko, bet Bella tiek aizvesta pie tēva. Tad mums rāda Čarliju (vienīgais normālais personāžs). Izskatās, ka Bella vienīgais draugs ir kaktusa podiņš un ar to viņa nešķiras jau 5 minūtes no filmas. Tad mūs iepazīstina ar indiāņiem, starp kuriem ir arī topošais nūdists iesācējs Džeikobs.

Sākums izskatās labs..Bella, Kafijas Marka un Čārlijs. Džeikobs paspēj jau nolūzēt pirmajos teikumos ar Bellu : Viņa dod mājienu, ka neko šijā pilsēta nezin un lai aizved viņu uz skolu, a viņš atbild, ka mācās rezervuārā..Idiots, būtu visu izrādijis (bez divdomībām) un kas zin, varbūt mēs būtu paglābti no turpinājumiem..Patika moments, kad Bella atbrauc uz skolu pirmo reiz ar savu mašīnu (sarkanais gruzaviks) un viens džeks saka "forša mašīna!" Tāds kā mājiens, ka Bella lauciniece..bļa, pats tad, kur viņš dzīvo - tajos pašos laukos! Tad uzrodas kaut kāds aziātu kretīns, cenšas kko runāt, bet Bella viņu atšuj, jo patīkot ciest vienai (nu to Bella, es zinu!).

Sākums nav nemaz tik slikts (lai gan ir pagājušas tikai 8 minūtes) - skola kā jau skola. Tad mūs iepazīstina ar bālo frīku bandu. Izrādās, ka viņi ir atbraukuši no Aļaskas. Sanāca arī no turienes aizbraukt, jo Eģikam neizdevās romāns ar pingvīnu un šis negribēja palikt par vampīru? Tad seko mācību stunda ar interesantu episodi : Eģiks sēž pie sola, ienāk IzaBella un viņas aromāts tiek uzpūsts virsū Eģikam, bet šis viņu ieraugot/saožot gandrīz sāk vemt. Eģiks tiešām ir zils kā okeans, ja jau no meitenes smaržas vien krīt gar zemi. IzaBella apsēžas pie viņa un šis viņai pasniedz 50 gramus (drosmei bija salējis sev, bet nespēja viens pats iedzert). Bella paskatās uz 50 grammiem un pasmaržo matus vai būs pietiekami labi uzošanai.

Tagad es sapratu, kapēc Ederasts ir visās filmās tik bāls. Tas ir dēļ Bellas aromāta. Un atkal filmas skaņas celiņš..tas ir kā kāds mazgātu kaķi vienā veļas mašīnā ar ģitāru. Tad mums demonstrē kaut kādu ēstuvi, kurā ir Čarlijs un Bella. Ienāk klasiskais Čarlija draugs alkoholiķis un saka..ka vajagot "vienu maziņo" - t.i. arī viņam savajagas iedzert ieraugot IzaBellu. Bella! Ja tu tā turpināsi, drīz visu ciemu nodzirdīsi. Pēc tam Bella saka, ka ir nolēmusi padežūrēt pie skolas un sagaidīt Ederasu un uzprasīt, kapēc viņš pamuka, t.i. - sāk jau viņam sekot un ir ar viņu apsēsta. Nebija vieglāk uzprasīt kādam no klases biedriem, kur tad bālie dzīvo ? A nu ja, Bella jau nebūs tā. Jobīte-terroriste.

Tad seko nesaprotama action scēna un tad Bella nāk un nožaujas uz d... Vismaz kas smieklīgs šijās drūmajās 15 minūtēs. Savādi - viņa paslīd uz ledus, bet pēc pāris sekundēm rāda, ka līst lietus. Tā nenotiek. Pa vidu tam Čarlijs saka, ka kādu ir nograuzuši. Tad atkal notiek stunda, kurā šoreiz Eduarts nesalej, bet gan cenšas runāt ar Bellu par...Pamanīju vienu kāsi - Eduards ir ar bālu seju, bet kakls un ausis ir normāli sārtas..viņam būtu jābūt viscaur bālam, bet nu tas tā. Dīvaini ir tas, ka Eduards šijā episodē runā par diviem (drīzāk jau par divām filmām kopā!), toč' būs ieņēmis drosmei. Viņš pat smejas. Btw, Bella izskatās šijā episodē vēl bālāka par visiem vampīriem kopā.

Tad seko sekojošais. Bella stāv pie mašīnas un viņu grib notriekt kāds no A.A. (Anonīmie Apsēstie) kolēģiem un pieskrien Eģiks un aptur mašīnu..Pat terminātors būtu mēms. Vārds sakot, Eduards viņu izglābj. Bella tiek aizvesta pie vampīrārsta, kurš izskatās ka būtu ar seju gulējis miltos. Savādi ka neviens no iedzīvotajiem neko nesaka, ka ciema ārsts pats bāls kā līķis. Vēlāk Bella saskrienas ar Eģiku un sāk viņu pratināt, par to, kā viņš apstādināja mašīnu, bet viņš saka, ka viņa ir atsitusies ar galvu (taisnība ir) un atšuj viņu (!!). Pēc tam Bellai sākas murgi ar Eģika piedalīšanos un viņa atsāk sarunāties ar sevi. Tad kaut kāds ērms piedāvā Bellai iet ar viņu uz balli, taču nekas nesanāk, jo viņa saka ka nemāk dejot, ne dzert, ne arī lāpīties.

Pēc tam skolotājs aizved Bellas klasi (kursu, nezinu kas tas ir) uz siltumnīcu un Eģiks runā ar Bellu un viņa tā aizskatās uz Eģika matiem, ka paklūp un Eduards atkal dedzina : " skaties, kur ej, ibio!". Atkal smieklīga episode, jāsaka ka salīdzinot ar New Moon, šī daļa ir komēdija. Tad pie Bellas pieskrien draudzene, kura izskatās kā zem extasy un Eģiks pamūk - 2 meitenes ir par daudz viņa kompānijā. Tad vampīrdraudzene (topošā) piedāvā Bellai braukt ar autobusu kopā ar viņiem, taču Eduards viņu (Bellu) atkal atšuj. Skaisti. Tad aziāts kretīns piedāvā braukt Bellai sērfot un viņa piekrīt. Tad Bella pie zviedru galda satiek Eģiku un prasa vai viņš nav Zirnekļcilvēka un Supermena krustojums, bet viņš atbild, ka līdz tādiem viņam ir tik tālu kā līdz normālai lomai kādā filmā. Vārds sakot, Bella aizbrauc uz to sērfotāju krastu un satiek Džeikobu kopā ar indiāņiem (šoreiz apģērbti).

Staigā gar krastu un Džeikobs stāsta, kapēc Eģiks nenāk uz viņu zemi - kaut kas saistīts ar kontraktu ar vampīriem. Lūk par ko viņi runāja otrās daļas beigās. Pēc tam mani iepazīstina ar 3 vampīriem, kuri nolēmuši uzkost kādu zvējnieku. Jāatzīmē, ka viens ir puspliks, viens ir vampīrs/suteners un cik atceros, Viktorija. Tad nekas īpašs nenotiek, ja nu vienīgi tas, ka Bella ar 2 draudzenēm brauc piemērīt kleitas - viena ir distrofiķe, bet viena no draudzenēm ir tīri tā nekas. Bella neko nepiemēra, jo lai to dabūtu izģērbties, es nezinu, kas ir jādara. Eduards arī nezin, jo divas filmas jau nevar izģērbt Bellu. Vēlāk seko nakts action scēna (ar ārkāāārtīgi drūmu mūziku), kurā daži džeki ir nolēmuši parunāt ar Bellu un uzprasīt kā tik līdz vietējai bibliotēkai, taču uzrodas Eģiks ar savu karieti (t.i. mašīnu) un nolemj visu samaitāt. Aizbaida grāmatu meklētājus skatoties vienam no džekam acīs un abi ar Bellu aizbrauc.

Pa ceļam Eģiks saka Bellai, ja viņa tik zinātu, kādas domas (t.i. kādas grāmatas džeki gribēja lasīt - Twilight otro daļu!) pretīgas ir bijušas u.t.t. - tas ir dod mājienu, ka māk lasīt domas. Pēc tam viņi piebrauc pie Bellas draudzenes un izrādās, ka Eģiks ir pa ceļam uzkrāsojies un viss bālums ir pārgājis. Savādi. Tālāk atklājas, ka kāds ir nokosts un Bella runā ar Čarliju un viņš iedod viņai baloniņu "Anti Gay Vampire Spray". Dažus kadrus vēlāk Bella lieto google un pēc atrastiem tekstiem saprot, ka Eduards ir vampīrs. Lūk tas gan ir pārsteigums.

Turpinu skatīties un ko pamanu ? To, ka filmā ir (vismaz līdz šim cik redzēju) viens kadrs, kurā Eduards uz sekundi izskatās pēc vampīra (!), bet tas ātri beidzas un tiek aizmirsts. Pēc tam seko Bellas tuvplāns, kurā ir redzams, ka viņa un filma ir pamatā zilā krāsā. Mājiens visiem saprotams. Pēc tam Izabella aiziet uz mežu un Eģiks viņai seko. Tad abi runā, precīzāk runā Bella un atklāj Eģikam patiesību par viņu - viņš nav tas bālais džeks no filmas Twilight, bet gan ir vampīrs!

Vēlāk Eduards ved Bellu autostopā uz kalna virsotni, kur izejot saules gaismā, atklāj savas spējas spīdēt kā naktslampiņai. Tad izskatās, ka Eduards atkal ir ieņēmis uz krūts, jo atkal runā pa' diviem ar Bellu kopā. Tad viņs saka, ka gribot padzerties mazliet no Bellas, taču nevar, jo esot veģetārietis. Tad seko uzlekšana kokā un slavenā frāze, kurā viņs salīdzina Bellu ar heroīna, lsd, šņabja un vīna marku. Jāpiebilst, ka es nevaru iedomāties, kāds izskatītos nāriks, kurš būtu noprovējis pūlverīti "Bella". Droši vien, paliktu bāls, nesmuks un sācis žēloties par dzīvi, ar slaveno frāzi "My World is Soooo empty" piedevām. Un tā viņi runā un runā..un runā. Interesanti ir tas, ka Eduarda spējas (lasīt domas) nedarbojas uz Bellu. Īstenībā viņas darbojas, vienkārši Bellai galvā nekā nav. Tukšums. Tad man demostrē abus guļošus zālē, bet nekas nenotiek.

Eduards sāk spīdēt un episodes beigas. No Sex. Vēlāk Bella nāk ar 3 atklāsmēm : 1) Eģiks ir vampīrs; 2) Eduards grib viņu piežmiegt un izdzert sausu un 3) this movie sucks. Savādi, ka Bella neiedomājas neko līdzīgu šim " Viņš ir vampīrs! Jāmūk tālāk no tāda". Labi ka pēc scenārijā nav viņai jāmīl kāds sērijveida slepkava. Un kas ka slepkava ? Smuks taču! Tāda ir apburošā Bellas loģika.
Tad mums rāda skolu, kurā kretīns aziāts izdala ielūgumus uz filmas otro daļu. Ierodas E kopā ar B un demonstrē visiem to, ka arī nesmukai meitenei var būt džeks un zilam (burtiski) džekam var būt draudzene. Tad abi sēž kalnā un Eģiks stāsta, kā kļuvis zils, atvainojos, - vampīrs. Izrādās, ka viņam palīdzējis ciema dakteris. Tagad viss visiem kļūst skaidrs. Dakteris izrādās strādā abās frontēs, no sākuma transhomvampirizējis Eģiku, pēc tam kādu dāmu. Dažas sekundes vēlāk Eģiks saka, ka ietur diētu un dzer tikai dzīvnieku asinis, bet tad izspļauj ko līdzīgu : dzīvnieki ir ok, bet..eh! iedzert bišk' no tevis!" un apklust.

Tad viņs ierodas pie Bellas uzlecot uz mašīnas, divriteņa un kaķa, uzaicina Bellu pie sevis, taču pēc sekundes pamūk, ieraudzīdams topošā nūdista Džeikoba mašīnu. Izrādās, ka Džeikobs bija ieradies ciemos pie Bellas skatīties futbolu un piereizes salaist ar Bellu, taču nosārkst un neko nedara. Vēlāk Bella ierodas bālo vampīru midzenī. Eduards dzīvo ar.... 4 vai 6 vampīriem, kuri sajūtot cilvēka smaržu nopriecājas, ka beidzot būs kas ēdams, jo viņi jau gadiem neko neēd. Tad seko daži joki par Bellas smaržu un Džaspers (kurš otrā filmas daļā neizturēja) knapi noturas, lai nenovāktu Bellu. Seko ekskursija pa' Eģika istabu, kurā ir tikai grāmatas, 150 diski ar balādēm un viens televizors. Tad Bella pamana, ka Eģikam nav pašas galvenās detaļas - gūltas. Eģiks paskaidro, ka nekad neguļ un Bella var turpināt atlikušo mūžu gulēt viena, kā arī viņa darīs.

Dažas minūtes vēlāk Eģiks nodemostrē Zirnekļcilvēka cienīgus trikus un lēkā pa kokiem ar pie muguras pielipušu Izabellu. Tad mēs pārslēdzamies uz "sliktajiem vampīriem" (kā monstrus var iedalīt labajos un sliktajos ?), dažas sekundes nodemonstrē Viktoriju un viss - episode beidzas. Bella kopā ar Eģiku sēž kokā kā upis ar pūci un vēlāk Eģiks nospēlē uz klavierēm filmas drūmo tēmu. Dažus kadrus vēlāk parāda Veroniku, kurā skraida par mežu un atstāj pēdas. Tad Bellai pa ceļam uz kafeinīcu satiek skolas biedru kretīnu un sēžot kafeinīcā joko, ka gaļu vairs neēdīs...Čārlijs saka, ka jāiet kkur Bellai pastaigāt taču viņa atbild, ka patīk būt vienai (tas tiesa, visu otro daļu viņa bija viena). Vēlāk Bella runā ar māti, taču nepaspēj viņai piebaidīt infarktu, pasakot, ka viņa būs līgava vampīram. Iztraucē viņai Eduards, kurš pasludina, ka viņam patīk skatīties uz Bellu, kad viņa guļ (vot tas gan ir dīvaini un slimi) - pēc dažām sekundēm Eģiks cenšas pavedināt Bellu, taču nekas nesanāk (domāju gan) - Eduardam tomēr būs jāpaliek vēl 107 gadus nevainīgam tālāk.

Dažas minutēs vēlāk Bella paziņo tēvam, ka satiekas ar Eģiku, neskatoties uz to ka Čārlijs tajā brīdī tīra bisi...Sekundi vēlāk uzrodas Eģiks, kurš bija izgājis uzkrāsoties ar Bellas kosmētiku un ejot prom, Čārlijs apvaicājas vai Izabellai ir līdzi "Anti Gay Vampire Spray", kuru izskatās Bella tomēr ir izmetusi. Vēlāk E un tā uz B burtu atbrauc spēlēt beisbolu (protams, kā gan amerikāņu filmā bez beisbola) - tiek demostrēti tādi bumbiņas atsitieni, ka jejbogu var aizsist līdz meksikas robežai. Ultra hardcore beisbolu iztraucē 3 "sliktie" vampīri. Eģiks piekodina Bellai lai tā aizver muti un sākas kas līdzīgs Mexican Standoff. Dakteris Bālais runā ar "sliktajiem" un vampīrs no House MD paskaidro, ka viņi arī atnākuši uzspēlēt. Garmatainais "sliktais" saož Bellu un viss ko Eģiks var izdarīt Bellas aizsardzībai ir..uzšņākt blondajam. Psc - a kā būtu ar "iedot pa muti ?" Eģiks izdomā ka viss drošāk ir aizbraukt prom un pa ceļam saka, ka jābrauc tālāk no pilsētas. Dēļ viena vampīra ? Tad Bellai ir plāns - ir jāaizbrauc un Čārlijs ir jāpamet viens - skaisti. Vārds sakot - viņa izdomā, ka ir izšķīrusies ar Eģiku (būtu jau labi) un kā jau egoistei ir jāaizbrauc, jo sākas - "man, mana u.t.t". Čārlijs atkal tiek pamests viens. Un tas viss ir tāpēc, lai ik tā pasargātu no sliktā vampīra.

Es nezinu..cik tie bālie tur bija - 7-8 cilvēki, tak, ibio leo, sanāk bariņā un piežmiedz vienu pa visiem! Tikai ne šajā filmā. It kā vēlāk viņi kaut ko tādu plāno, bet nu..vienīgais ko māk Eģiks, tas ir - pamukt. Un tā viņi aizbrauc..kur ? es nezinu, man liekas, ka kaut kur ellē ratā uz Vankuveru, kapēc tik tālu man arī nav nemazākās saprašanas. Dažas sekundes vēlāk man demostrē to, ka sliktie skrien un saož labo vampīru pēdas. Tad ir atkal filmā acīs krītoš kāsis - vampīrmašīnai ir caurspīdīgi logi - diez vai vampīri (naktslampiņu klans) varētu atļauties brauk spīdoši saules gaismā. Vēlāk Bellai zvana māte, pie kuras ciemos atnācis blondais "ļaunais" vampīrs, kurš cenšas viņu šantažēt trilleru stilā - nāc viena vai arī mammai psc. Viņa tā arī dara un sāk runāt pati ar sevi..atkal. Yeah! Bellai ir manis pieminētais baloniņš "A.G.V.S."! Tomēr nav izmetusi. Viņa aiziet uz savu baletskolu, kurā viņu sagaida blondais, kurš piedāvā uzfilmēt nedaudz no softcore, taču nekas nesanāk, jo Bella liek lietā AGVS baloniņu, kurš nedarbojas, jo ir domāts gejiskajiem bālajiem naktslampiņu dzimtas vampīriem, nevis sliktajiem-blondajiem. Blondais nodemostrē Betmena trikus un planējot piezemējas pie Izabellas. Nodemostrē telekinēzes trikus un aizmet Bellu, viņa atsitas ar galvu (kur tad vēl vairāk?) pret kādu kolonu un nodemostrē A grupas asinis. Ierodas Eģiks un sāk dejot/kauties ar blondo.

Blondais pamanās sakost Bellu un ierodas pārējā bālo brigāde (kur viņi bija ātrāk) un piežmiedz blondo. Bella asiņo un visi bālie laizoties skatās uz to..veic kaut kādas nesaprotamas izdarības un Eģikam nekas neatliek kā izdzert blondā indi no Bellas. Kā tas ir izdarāms man nav ne mazākās sajēgas. Eģiks aizraujas un gandrīz izsūc Bellu sausu. Tad seko daži flashback'i, kuros Bella filozofē par nāvi. "Nāve tas ir forši, dzīve ir sarežģīta" - tā var domāt tikai emocionālas kazas, kuru neaizstājamalīdere arī ir Bella. Tad izrādās, ka Bella ir piedzērusies, salauzusi kāju un izkritusi pa logu. Tā vismaz ir pastāstījis Eģiks. Tas viss notiek slimnīcā, Eģiks sāk tagad savu āriju "tev ir jāaizbrauc, brauc prom.." Bella saka, ka tā nevar, nedrīkst viņu pamest u.t.t. - izlemj visu Eģika vietā, tas tad arī ir mīkstais, ja neko nevar pateikt pretī B. Ko viņš viņā ir atradis ? Viņa nav pievilcīga. Čārlijs saka, ka ir ielicis jaunu baloniņu Bellas somā "Anti Gay Wwrewolf Spray". Tad seko scēna pie skolas, kurā no krūmiem iznāk Džeikobs un paziņo Bellai, ka par 20$ ir pārdevies, lai pateiktu, ka ar vampīriem nav ko pīties. Viņa to nesaprot un aiziet kopā ar Eģiku. Vēlāk seko pēdējā episode, kurā Eģikam viss bālums ir pārgājis kā nebijis. Kā tas ir iespējams ? Ko tad viņš nav visu laiku tāds ? Seko lirika par to, ko darīs otrā daļā un Bella pasludina Eģiku par savu īpašumu, sakot ka neatkāpsies ne mirkli no viņa. Nabaga Eģiks.

Viss - finita la comedia. Šī filma ir..nezinu, ko pat teikt. Tā nav ne romantiska, ne arī interesanta. Nezinu, kā kādam šī filma var likties interesanta. Dēļ sižeta? Meitene satiek vampīru, kurš pat neizskatās pēc vampīra. Un uz to man ir jāskatās 2 stundas ? Vienīgais sižets ir uz beigām, kad viņi pamūk no blondā, pirms tam nekas nenotiek - parāda Bellu pirmdien/otrdien u.t.t.Tā ir komēdija. Nenormāli garlaicīga komēdija. This movie sucks.

* - viena zvaigzne par sākumā izteiktiem Eduarda piezīmēm par Bellu.

Autors - 51cn355

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 8

0/2000

muhahahaha. smieklīgi, bet pēc taviem rakstiem var secināt, ka teu ir nervu problēmas. ;DD

6 0 atbildēt

atbildot uz rainelz komentāru " ne ko nesaprotu, ko biji domājis ar šo rakstu.. "

pēc virsraksta var secināt, ka tā ir "Twilight Sižeta Analīze".  

4 0 atbildēt

diezgan intetresanti.

4 1 atbildēt

naktslampiņu klans :D

AGVS :D

50 grami vispār iespārda :D par to 10 min rēcu :D

+++++ emotion

2 0 atbildēt

Es pat izlasiju lidz galam, + par to, ka speji turet manu uzmanibu lidz beigam.

Waiting for new moon :)

1 1 atbildēt

Lābs ;DD . Esmu neliela krēslas fane, taču šitas bija tik labs. :D :D

0 0 atbildēt

ne ko nesaprotu, ko biji domājis ar šo rakstu..

1 2 atbildēt

Nu man patīk šitā filma, bet raksts labs, noteikti ++

1 2 atbildēt