5

 35  6
Iedomāsimies - kāds jauns vīrietis vārdā Rodžers ir ieskatījies jaukā sievietē vārdā Elīna...

Viņš aicina viņu uz kino – viņa piekrīt. Viņi pavada kopā kolosālu laiku.
Dažas dienas vēlāk viņš aicina viņu vakariņās. Un atkal viņi pavada kopā kolosālu laiku.

Viņi turpina tikties regulāri un pēc kāda laika viņi vairs satiekas tikai viens ar otru, ne ar vienu citu.

Un tad kādu vakaru, braucot mājup, Elīnai iešaujas prātā doma un īpaši neapdomājot viņa pasaka to skaļi: “Rodžer! Iedomājies šovakar ir tieši seši mēneši kā mēs sākām satikties?

Mašīnā klusums. Elīnai šķiet, ka šis klusums ir pārāk kluss…

Viņa domā pie sevis: Dīvaini… varbūt viņu tas traucē, ka es tā pateicu…Varbūt viņš jūtās ierobežots mūsu attiecībā? Varbūt viņš domā, ka es uzstāju un cenšos viņu piespiest uzņemties kādas saistības, ko viņš nevēlās vai par kurām pats nav īsti pārliecināts… ?

Bet Rodžers domā: Velns parāvis! Seši mēneši!

Un Elīna domā: Jā... bet pagaidiet, arī es neesmu īsti pārliecināta vai vēlos šādas attiecības? Dažreiz es vēlos kaut man būtu vairāk telpas un laika, lai es varētu padomāt vai tiešām es to vēlos. Vai vēlos, lai mūsu attiecības turpinās tādā pašā garā, kā līdz šim. Vienmērīgi pretim…... Jā, bet kurp mēs tādā garā virzāmies? Vai mēs abi domājam turpināt tikties tādā pašā garā kā līdz šim? Vai mēs virzāmies pretī laulībām? Pretim kopīgiem bērniem? Pretim dzīvei kopā uz mūžu? Vai es esmu gatava šādam uzticēšanas līmenim, šādam solim? Vai es vispār pazīstu šo vīrieti?

Un Rodžers domā: …. tā, tas nozīmē, tas bija…. paga, paga…. februārī, kad mēs sākām satikties…., jā.. tas bija tieši pēc tam, kad mašīna bija servisā … kas nozīmē… .jāpaskatās eļļas līmenis… Vov!! Es atkal esmu nokavējis ar eļļas maiņu autiņam!

Un Elīna domā:: Viņš ir apbēdināts... Es to redzu viņa sejā! Varbūt es visu nepareizi saprotu? Varbūt viņš vēlās vairāk no mūsu attiecībām? Vairāk intimitātes, vairāk uzticēšanās, varbūt viņš sajūt – pat pirms es to sajūtu, ka man ir kādi iebildumi, ka esmu rezervēta? Jā, es deru, ka tas ir tā! Tad tāpēc viņš tik nelabprāt stāsta par savām personiskajām sajūtām. Viņam ir bail būt atraidītam.

Un Rodžers domā: Un vēl vajag, lai servisā atkal apskata transmisiju. Man vienalga ko tie plānprātiņi teiks, tā vienalga vēl aizvien nestrādā tā kā vajag! Un lai tie muļķi nedomā šoreiz varēs visu vainu novelt uz aukstu laiku! Kāds tāds auksts laiks? Ir tikai 8 grādi, bet autiņš dreb kā vecs miskastes vāģis! Un es samaksāju tiem kretīniem, nagu maucējiem 600 zaļos.

Un Elīna domā: Viņš ir dusmīgs. Un es viņu par to nevainoju. Es arī būtu dusmīga. Ak Dievs, es jūtos tik vainīga, liekot viņam iet cauri kaut kam tādam! Bet es tur neko nevaru padarīt, ka es tā jūtos. Es vienkārši neesmu pārliecināta.

Un Rodžers domā: Un viņi protams teiks, ka garantija ir tikai 90 dienas. Hā! Tieši tā arī tie sūda brāļi teiks.

Un Elīna domā: Varbūt es esmu pārāk liela ideāliste, gaidot bruņinieku atjājam baltā zirgā, kamēr pati es sēžu līdzās perfekti ideālam vīrietim, ar kuru man patīk būt kopā, par kuru es vēlos rūpēties, kurš ļoti rūpējās par mani. Ar vīrieti kurš šobrīd cieš tāpēc, ka esmu tik egoistiska, ka uzvedos kā skolas skuķis, kas tikai prot romantiski fantazēt!

Un Rodžers domā: Garantija? Viņi grib garantiju? Ok, es viņiem iedošu to sasodīto garantiju un lai viņi to iesprauž sev taisni pakaļā!
“Rodžer!"" Elīna skaļi saka.

“Kas?"" jautā Rodžers, izbiedēts.

“Lūdzu nemoci sevi šādi!"" viņa saka un acīs viņai sariešas asaras. “Varbūt man nekad nebūs….. Ak Dievs, es jūtos tik…..” (un viņa sāk šņukstēt)

“KAS?"" jautā Rodžers.

“Es esmu tāda muļķe!"" Elīna elso. ""Es domāju, es zinu, ka nav bruņinieku. Es patiešām to zinu!. Tas ir muļķīgi!. Nav nekādu bruņinieku un nav nekādu baltu zirgu.""

Nav zirgu?"" jautā Rodžers.

“ Tu domā, ka es esmu muļķe, vai ne??"" Elīna saka.

"Nē!"" atbild Rodžers, beidzot jūtoties atvieglots, ka zina pareizo atbildi.

“"Tas ir tikai … nu saproti…. tas ir tā, ka. . . Man tikai vajag mazliet laika"" Elīna saka.
(šeit iestājas 15-sekunžu pauze, kuras laikā Rodžers, domā tika ātri cik vien viņš spēj, lai varētu nākt klajā ar pēc iespējas pareizāku atbildi Beidzot viņš atrod atbildi, kas viņam pašam šķiet pilnīgi piemērota un varētu būt iedarbīga.)

“Jā!”"" viņš saka.
(Elīna, dziļā aizkustinājumā saņem viņa roku.)
“"Oh, Rodžer, Tu tiešām, tā domā?"" viņa jautā.

Kā tā?"" prasa Rodžers.

Nu tā … par to laiku,"" saka Elīna.

“Oh,"" saka Rodžers. ""Jā.""

(Elīna pagriež galvu un dziļi ieskatās Rodžeram acīs..… No šī skata Rodžers kļūst nervozs, galvā pārcilājot dažādus variantus par tēmu – ko gan viņa varētu tagad teikt, jo īpaši, ja tas saistīts ar zirgu. Beidzot viņa sāk runāt.)

“Paldies TEV Rodžer,"" viņa saka .

“Paldies Tev"!" saka Rodžers.

Tad viņš aizved viņu mājās, kur viņa atlaižas gultā, pretrunās, pilnīgi izmocītu dvēseli, un gauži raud līdz rītausmai.

Turpretī Rodžers pārnāk mājās, atver milzu paku Doritos čipsus, ieslēdz TV, un acumirklīgi un dziļi iekrīt Čehoslovāku tenisa mača atkārtojuma pārraidē, par kuriem viņš nekad un neko līdz šim gan nav dzirdējis
Kāda vārga balstiņa gan viņa prāta dziļumos saka, ka kaut kas svarīgs šodien notika mašīnā, bet viņš ir pilnīgi pārliecināts, ka to, kas notika viņš nemūžam nesapratīs, tā kā būs labāk, ja viņš pat vispār nedomās.

(Tas, starp citu, ir arī Rodžera dzīves moto)

Nākošajā dienā Elīna piezvanīs savai labākajai draudzenei, vai varbūt divām, viņas pārrunās vakardienas notikušo tieši sešas stundas. Izanalizējot vissīkākās detaļās, ko teica viņa un ko teica viņš, atkal un atkal pārcilājot visu notikumu, analizējot un izmeklējot katru vārdu, katru izteicienu un katra žesta nozīmi, ņemot vērā visas iespējamības.
Viņas turpinās pārrunāt šo notikumu turp un atpakaļ, nedēļām, varbūt pat mēnešiem, nekad nesasniedzot nekādu konkrētu secinājumu, bet arī nekad nekļūstot garlaikotas par to runājot.

Pēc laika, kādu pēcpusdienu, spēlējot boulingu kopā ar viņa un Elīnas kopēju draugu, Rodžers uz brīdi apstājās tieši pirms metiena, un tā starp citu, saraucot pieri jautāja…

“Norm, vai Elīnai kādreiz ir bijis zirgs?”

Komentāri 5

0/2000
:D :D :D Ak dies, ku skarbi... BET PATIESI!!! :D
 3  2 atbildēt
labs :D
 1  0 atbildēt
labais :D
 2  2 atbildēt
labs .. :)
 2  2 atbildēt
man nav pacietibas izlasit, sasodiits..kapeec ;(
 1  2 atbildēt