23

 35  10
Viens no populārākajiem Latvijas pop mūziķiem un TV šovu vadītājs Lauris Reiniks ir dzimis 1979.gada 11.jūlijā Dobelē. Muzikālo izglītību Lauris guvis Dobeles bērnu mūzikas skolā un Jelgavas mūzikas koledžā. Lauris ir ne vien dziedātājs, bet arī dziesmu autors, kura kontā jau ir 4 solo albumi, kuros atrodami daudzi hīti un pazīstamas melodijas Latvijā. Arī kopā ar Eirovīzijas 2003 projektu trio F.L.Y. ir radīts viens albums. Par savām veiksmīgajām muzikālajām aktivitātēm ir saņemtas vairākas mūzikas balvas un atzinības. Starptautiska pieredze, darbošanās televīzijā, reklāmas un aktiera darbs ir sfēras, kurās Lauris Reiniks ir pierādījis sevi kā veiksmīgs un talantīgs šovbiznesa pārstāvis Latvijā.

Pirmā uzstāšanās televīzijā Laurim bija 5 gadu vecumā, dziedot Latvijas Televīzijas raidījumā “Tiekas kaimiņi”. Bērnībā un tīņu gados, līdz 16 gadu vecumam, Lauris dzied sava tēva vadītajā pusaudžu pop-rok grupā “AURI”. Ar šo grupu Lauris gūst pirmo lielo skatuves pieredzi, piedaloties dažādos bērnu mūzikas festivālos, konkursos, kā arī TV raidījumos.
Reiniku ģimene (Mamma-Dace, Tēvs-Artūrs, māsa Rūta) bija viena no vadošajām dziedošajām ģimenēm agrāk populārajā dziedošo ģimeņu TV saietā “SPIETS”. Ģimene ne vien piedalījās šajā raidījumā, bet arī aktīvi koncertēja dažādās Latvijas vietās kā ģimenes ansamblis.
Vēlāk Lauris izveido duetu ar grupas “Auri” kolēģi Leldi Birkentāli un šādā duetā 1999.gadā pārstāv Latvijas televīziju Polijas televīzijas organizētajā starptautiskajā TV popmūzikas festivālā Koņinā, Polijā.

1999/2000 .gadā Lauris kā solists sāk sadarbību ar Raimondu Paulu , dziedot muzikālajos projektos - “Ziņģe” Krāslavā, “Ventspils Jūras svētki”, “Ziemassvētki Operā ar Maestro Raimondu Paulu”. Dziesmas no šiem projektiem iekļautas Latvijas Radio izdotajos albumos.
2001 .gadā Lauris Reiniks noslēdz sadarbības līgumu ar producentu apvienību “Aktiv Music” . Turpmākos 3 gadus “Aktiv Music” rūpējas par dziedātāja menedžmentu un projekta muzikālo producēšanu

2001.gadā Lauris Reiniks piedalās Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālaja finālā, kur duetā ar Lindu Leen izpilda paša sacerēto kompozīciju “I Wish I Knew”. Dziesma nacionālās atlases finālā iegūst 2. vietu, no uzvarētāja Arņa Medņa atpaliekot tikai par 2 punktiem.

2002 . gada Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālās atlases finālā, kur, izpildot paša sacerēto dziesmu "My Memory Tape", iekļūst pirmajā pieciniekā. Ārvalstu mūzikas speciālistu veidotā žūrija, kura priekšatlasē noteica nacionālās atlases finālistus, Laura sacerēto un izpildīto kompozīciju ierindoja 2.vietā.

2002.gada 5.jūnijā klajā nāk Laura Reinika pirmais soloalbums “Planet 42” , kurā iekļautas 13 paša sacerētas kompozīcijas angļu valodā. Izdevējs - ierakstu kompānija “Platforma Records”.

2002.gadā no 30.jūlija līdz 8.augustam Lauris Reiniks piedalās starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā "Voice Of Asia” , kurš tradicionāli notiek Kazahstānas dienvidu "galvaspilsētā" Alma-Atā. Lauris kļūst par šī konkursa laureātu un saņem Pilsētas mēra specbalvu, Nacionālā radio balvu, Radio 31 balvu, Telekomunikāciju kompānijas balvu un Skatītāju simpātijas balvu, bet Laura izpildīto dziesmu producents Modris Skaistkalns tiek apbalvots kā labākais skaņu režisors.

2002.gada otrajā pusē triumfu Latvijā piedzīvo Laura Reinika komponētā un izpildītā dziesma “Sirds sadeg neparasti” , kas albumā “Planet 42” atrodama angliskajā versijā ar nosaukumu “My Problem”. Šī kompozīcija četras nedēļas atrodas 1.vietā gan Latvian Airplay Top 40 , gan Latvijas Mūzikas "Spicē" un piecas nedēļas notur pirmo pozīciju Radio SWH Top 40.

2002.gada 19.decembrī Ķīpsalā gadskārtējā LNT Mūzikas Video Gada Balvas pasniegšanas ceremonijā, Lauris Reiniks saņem balvu par Labāko popmūzikas video 2002 dziesmai „Sirds Sadeg neparasti”.

2003 .gada janvārī Ventspilī notiekošajā Latvijas Radio2 aptaujas “Muzikālā Banka” fināla pasākumā Lauris iegūst galveno balvu “ Muzikālās Bankas 2002 vērtīgākā dziesma ” par dziesmu “Sirds Sadeg Neparasti”.

2003.gada 1.februārī Ventspilī notiek 2003.gada Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālās atlases fināls, kurā ar lielu balsu pārsvaru triumfē īpaši šim konkursam izveidotais "triecientrio" F.L.Y. jeb Yana Kay, Lauris Reiniks un Mārtiņš Freimanis.

2003.gada 15.februārī Dailes teātrī notiek gadskārtējā Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvas pasniegšanas ceremonija Laura dziesma "Sirds sadeg neparasti" uzvar nominācijā "Radio hits" un oficiāli tiek atzīta par 2002.gada dziesmu Latvijā.

2003.gada 14.aprīlī klajā nāk Laura Reinika otrais soloalbums " Lidot savādāk " . Izdevējs - ierakstu kompānija "Platforma Records". Šis albums saņēmis apbalvojumu Zelta disks par 8000 pārdotām kopijām.

2003.gada 23.aprīlī ikgadējā Latvijas autortiesību aģentūras AKKA/LAA apbalvošanas ceremonijā Vernisāžas centrā Laurim Reinikam tiek pasniegta “ Bezgalības balva ” par dziesmu “Tell Me” (duets ar Mariju Naumovu) kā par visvairāk spēlēto dziesmu radio un televīzijās.

2003.gada 22.novembrī iznāk Laura Reinika Ziemassvētku albums " Tik balti " ar dziedātāja populārāko dziesmu piano versijām.

2003.gada nogalē Lauris kļūst par kompānijas “ Coca-Cola ” jaunās TV reklāmas balsi Latvijā un iedzied nu jau populāro dziesmu par “Mazajiem, lielajiem”.

2003.gada 11.decembrī Skonto hallē notikušajā LNT Mūzikas Video apbalvošanas ceremonijā Lauris Reiniks uzvar nominācijā Labākais solo izpildītāja video 2003 dziesmai “Es neesmu neprātīgs”, kā arī uzstājas ar dziesmu "Tik balti".

2004 .gada janvārī beidzas 3 gadus ilgais Laura Reinika sadarbības līgums ar producentu apvienību AKTIV MUSIC un Lauris izlemj turpināt strādāt ar jaunu menedžeri Daci Paulu, kura paralēli ir arī grupas “F.L.Y.” menedžere un kompānijas MicRec PM direktore.

2004.gada maijā Lauris spēlē Rolfu pasaulslavenajā mūziklā “ Mūzikas Skaņas ” , ko Latvijā iestudē igauņu producentu grupa “Tequila”.

2005 . gada 15.janvāris Ventspils: Latvijas Radio 2 organizētās dziesmu aptaujas “ Muzikālā Banka 2004 ” finālā Laura Reinika dziesma “Es Tev Apmulsis” iekļūst gada vērtīgāko dziesmu labāko pieciniekā. Lauris tiek vēl pie divām speciālbalvām: laikraksta “Neatkarīgā” lasītāju simpātiju balva un žurnāla “Top Of The Pops” piešķirtais tituls “Latvijas Nacionālā Megazvaigzne 2004” .
Izmantotie avoti:
http://laurisreiniks.com

Komentāri 23

0/2000
mmmmm smukulitis:*
 7  3 atbildēt
cau ka tev iet paula
 7  4 atbildēt
forsi
 7  4 atbildēt
ka tev iet
 7  4 atbildēt
prikolīgi
 7  4 atbildēt
man patik ka tu dziedi
 7  4 atbildēt
(sex)
 7  4 atbildēt
labais
 7  4 atbildēt
m
 7  4 atbildēt
ka var nemilet tik superigu cilveku ka Lauris.Lelde Roke 16
 7  4 atbildēt
man jūs ļoti patīkat kā dziedat
 7  4 atbildēt
čau ka iat
 7  4 atbildēt
cau ka tev iet paula
 7  4 atbildēt
fuj
 6  3 atbildēt
 7  4 atbildēt
smukulitis
 5  4 atbildēt
smuka bilde:)
 5  4 atbildēt
tu nu gan esi fors
 5  4 atbildēt
forsi un gliti tavam.spoku/// apskatam jo ari es maku taisit jokus...
 5  4 atbildēt
tu man patic:* es tevi dievinu:* fane: zane kleinberga 11
 5  4 atbildēt