Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
0
83

Tā sakok, praktiski padomi tieši tev ...

1 Ja tev vēlas piedāvāt... Autors: Fosilija Kā padarīt dienu jautrāku, ja piezvana pārdevējs pa telefonu
1.

1. Ja tev vēlas piedāvāt bankas kredītu, saki, ka nupat esi iesniedzis dokumentus bankrota uzsākšanai un kāda naudas summiņa tieši šobrīd lieliski noderētu. Pajautā: „Cik ilgu laiku es varēšu naudu paturēt? Vai tā man kādreiz būs jāatdod, jeb varēs kā ar pārējiem aizņēmumiem, kurus es ņēmu pirms bankrota?" 
2. Ja tev pajautā: „Kā jums sokas?", saki: „Kāpēc jūs to vēlaties zināt?". Vai ari: „Es tiešām priecājos, ka jūs pajautājāt, jo mūsdienās cilvēki ir tik egoistiski un nevienam neinteresē kā otram iet... pirms mēneša man diagnosticēja kuņģa čūlu un jau trešo gadu es cīnos ar ūdeni ceļgalā, bet vakar man nomira suns... " Kad pārdevējs mēģinās atgriezties pie pārdošanas, nelaid viņu pie vārda un turpini stāstīt par savām problēmām. 
3. Ja zvanītājs saka, ka ir Jānis Bērziņš no uzņēmuma „XYZ", palūdz viņam atkārtot savu vārdu. Tad palūdz lai lēnāk nosauc uzņēmuma nosaukumu un kā tas pareizi rakstās. Pajautā, kur atrodas uzņēmums, cik sen viņš tajā jau strādā... Turpini uzdot personīgus jautājumus tik ilgi, cik tas ir nepieciešams. 
4. Šī metode ir piemērota, ja tu esi vīrietis. Pārdevējs pa telefonu: „Labdien, jums zvana Līga Bērziņa no uzņēmuma „XYZ"... Tu: „Uzgaidiet mirklīti". (dažu sekunžu pauze un turpini aizsmakušā balsī) „Labi, tagad varam turpināt. Kas tev šobrīd ir mugurā?". 
5. Skaļā balsī iesaucies: „Līga! Vai tiešām tā esi tu?! Es nespēju noticēt. Kā tev visu šo laiku ir klājies?" Tas Līgai radīs kādu pārdomu mirkli, kurš izraus viņu no ikdienas rutīnas, mēģinot atcerēties, no kurienes viņa tevi varētu pazīt. 
6. Uz katru apgalvojumu, vai jautājumu, ko saka pārdevējs, saki „nē". Atkāto šo vārdu dažādās intonācijās un centies pielāgoties pārdevēja runas ritmam. Mēģini tikai ar šo vienu vārdu panākt, lai pārdevējs pēc iespējas ilgāk nenoliek klausulīti. 5 minūtes jau ir ļoti labs rādītājs, bet tu vari vairāk. 
7. Ja pārdevējs piedāvā mobilā telefona plānu, kas paredz bezmaksas zvanus draugiem un ģimenei, aizkapa balsī atbildi: „Man vairs nav neviena drauga... Vai tu, lūdzu, nevēlētos būt mans draugs?... " 
8. Ja pārdevējs piedāvā paklāju tīrīšanas pakalpojumus: „Jūs variet no paklāja iztīrīt asinis? Un kazas asinis vai cilvēka? Vai vistas asinis arī?" 
9. Ļauj pārdevējam norunāt visu savu runājamo, ik pa brīdim tikai iestarpinot dažādus sajūsmas apliecinājumus „Ooo, lieliski, tas gan ir labi... " Kad pārdevēja jautās, vai tu vēlies iegādāties piedāvāto preci, pajautā, vai viņa piekritīs tevi apprecēt. Uz zvanītājas izbrīnu atbildi, ka tu nevari ar pilnīgi svešiem cilvēkiem ielaisties darījumos. 
10. Saki, ka uz pus slodzi strādā tajā pašā uzņēmumā, no kura zvana pārdevējs. Pārdevējs: „Mani sauc Jānis Bērziņš, es zvanu no Kociņi Internešional.". Tu: „Kociņi Internešional! Es arī strādāju tajā uzņēmumā! No kurienes tu zvani?" Pārdevējs: „No Rīgas." Tu: „Ak Rīgas birojs. Kā jums tur labi klājas? Kāds laiks Rīgā? Tiešām žēl, ka uzņēmumā ir noteikti ierobežojumi darbiniekiem, kas neļauj izmantot uzņēmuma speciālos piedāvājumus. Tad jau tiksimies sapulcē!". 
11. Pasaki, ka šobrīd esi aizņemts un lai viņš atstāj tev savu telefona numuru – kad atbrīvosies, atzvanīsi. Pārdevēji pa telefonu visbiežāk zvana no zvanu centriem un numuru nevar iedot. Ja viņš atsaka, palūdz, lai iedod mājas telefonu – tu piezvanīsi vakarā. Kad viņš atbildēs, ka nevēlās dot mājas telefonu un lai tu viņam zvanītu vakarā, atbildi: „Nu tad beidzot! Beidzot tu saprati, kā jūtos es." (protams, smaidot).

Attēls no: www.elvabaltic.lv
0
83
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
SAMSS avatars
Medaļa RainisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Teamwork
  SAMSS 08.03.19 07:26
 
3
0

  

Roterdama avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa ZeltrocisMedaļa Dienas joks
  Roterdama 08.03.19 08:05
 
3
0

Man nekad nav vēlmes runāt ar dažādiem pārdevējiem, jo es to uzskatu par laika tērēšanu.

 

Bet jociņi forši!

197403 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Nostradams
  197403 08.03.19 07:34
 
2
0

  

Roterdama avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa ZeltrocisMedaļa Dienas joks
  Roterdama 08.03.19 07:59
 
2
0

Atceros, kā gadījās man.

 

Piezvana no LMT un piedāvā internetu, un galvenais, dārgāko variantu. Es atļāvu darbiniecei runāt.

 

Kad viņa prasīja, vai pakalpojumu pieslēgt, es atbildēju, ka padomāšu. Pēc tam viņa jautāja, kad drīkst zvanīt. Es teicu, ka rīt.

 

Nemaz rītdiena nebija jāgaida, kad numurs bija bloķēts.

 

Lai pati lieto to dārgo internetu!

Anonīms
Anonīms 09.03.19 07:33  
 
2
0
Ironiski, ka cilvēki nesaprot, ka tas ir kāda darbs - piedāvāt otram preci. Normāli cilvēki pateiktu : " Paldies, man nav aktuāli! " Tik šādiem " jokdariem " šis liekas smieklīgi. Nē, es nestrādāju telemārketingā..
mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 08.03.19 16:20
 
0
0

  

Bitchere avatars
Medaļa IntelektuālisMedaļa IntelektuālisMedaļa Sviestmaize
  Bitchere 11.03.19 11:13  
 
0
0
😁