Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
6
2053

Stāsts par cilvēku, kurš ārstu kļūdas rezultātā tika pakļauts neiedomājami cietsirdīgam eksperimentam, lai noskaidrotu, vai var no puikas izveidot meiteni ne tikai fiziski, bet arī pēc būtības.

Citi raksteļi ar dramatisku pieskaņu atrodami http://www.spoki.lv/profils/astridina

Kanādā dzīvojošie Rons un... Autors: Astrīdiņa Zinātnes vārdā salauzts liktenis
1. Kanādā dzīvojošie Rons un Dženeta Reimeri 1965.gada augustā sagaidīja dvīņus – divus zēnus, kurus nosauca par Braienu un Brūsu. Dvīņi bija sievietes sapnis jau kopš bērnības. Puikas auga, un, kad tiem apritēja 7 mēneši, vecāki aizveda uz slimnīcu zēnus apgraizīt.
Diemžēl visai parastā... Autors: Astrīdiņa Zinātnes vārdā salauzts liktenis
2. Diemžēl visai parastā operācija beidzās traģiski. Kad Dženetai piezvanīja ārsts un teica, ka viss nav noritējis tik gludi, kā gribētos, viņa neesot sapratusi, par ko vispār ir runa. Mātei pateica, ka Brūsa penis ir neatgriezeniski sabojāts, faktiski nodedzis. Dženetai likās, ka priekšādiņu apgraiza ar nazi, bet tika lietota cita metode – modernāka, saistīta ar elektrību. Brūsa dvīņubrāli Braienu vairs neoperēja. Tolaik dzimumorgānu plastiskā ķirurģija nebija norma, un Brūss tā arī dzīvoja – bez locekļa. Tik mazam bērnam tāpat neveiktu dzimuma atjaunošanas operāciju.
Pusgadu vecāki dzīvoja... Autors: Astrīdiņa Zinātnes vārdā salauzts liktenis
3. Pusgadu vecāki dzīvoja šausmās, – vienam dēlam nebija galvenā vīrietības pazīme – locekļa. Kādu dienu Dženeta TV pārraidē skatījās interviju ar psihoterapeitu, kurš runāja par seksualitāti, par seksuālo identitāti, par transseksualitāti un dzimuma maiņas operācijām. Studijā viņam blakus sēdēja izskatīga blondīne – patiesībā vīrietis, kurš pārvērties par sievieti. Māte nodomājusi, ka tas varētu būt risinājums, lai bezdzimuma dēlam iedotu identitāti. Zinātnieku sauca Dr.John Money, un viņš atsaucās momentā kā Dženeta viņam uzrakstīja par dēla traģēdiju. Faktiski te satikās divas intereses – māte risināja sasāpējušo jautājumu, savukārt ārsts šo zēnu redzēja kā izpētes objektu, savu teoriju izmēģināšanas placdarmu un, iespējams, būtisku panākumu karjerā. (Attēlā: kadrs no konkrētā TV raidījuma.)
Dakteris Money jau labu... Autors: Astrīdiņa Zinātnes vārdā salauzts liktenis
4. Dakteris Money jau labu laiku savā seksoloģijas praksē risināja jautājumu: vai dzimuma identitāte mums ir dabas dota, vai tā attīstās agrīnajos dzīves gados? Vai mēs varam izvēlēties, kuram dzimumam justies piederīgam? Tas arīdzan iet roku rokā ar jautājumu par homoseksualitāti – vai mēs izvēlamies būt homo/hetero vai tomēr izveidojamies piederīgi vienai vai otrai grupai?
Eksperiments varēja sākties... Autors: Astrīdiņa Zinātnes vārdā salauzts liktenis
5. Eksperiments varēja sākties. Dr.Money uzdevumā Brūsam tika noņemti arī sēklinieki un zēnu pārdēvēja meitenes vārdā – par Brendu. Zinātnieks ieplānoja hormonu terapiju (tajā vecumā, kad sāk attīstīties krūtis), kā arī vagīnas izveidošanu nedaudz vēlāk. Par visu notiekošo viņš rakstīja zinātniskas publikācijas, kurās vēstīja, ka tas IR iespējams – puiku pārvērst par meiteni un audzināt kā meiteni, lai vēlāk izveidotos sieviete. Bērnu, kāds bija Brūss, sauca par “intersex”, un abi dvīņi bija zinātnieka eksperiments, lai pierādītu, ka, katru audzinot atšķirīgu dzimumu kontekstā, viņi arī izaugs piederīgi katrs savam dzimuma. BrūsBrendai tika pirktas kleitas, lelles utt., bet brālim Braienam – viss puikām piederīgais. (Attēlā: Brenda)
Apmēram 2 gadu vecumā šim... Autors: Astrīdiņa Zinātnes vārdā salauzts liktenis
6. Apmēram 2 gadu vecumā šim bērnam veica galīgo kastrāciju un dzimumorgānu vietā izveidoja ko līdzīgu vulvai. Dr.Money arī piekodināja vecākiem – ja kādreiz patiesība nāks gaismā, viss būs izgāzies. Vecāki ar profesoru uzturēja kontaktu galvenokārt rakstiski, vien reizi gadā atrādoties viņam. Šajās reizēs Dr.Money veica dažādus eksperimentus – intervijas, novērošanu, lomu spēles -, lai redzētu, kā un vai vispār Brūsā-Brendā attīstās sievišķība un kādas veidojas attiecības ar brāli Braienu. Sarunu ieraksti ar viņiem 6-7 gadu vecumā liecina, ka Brains izjūt sevi kā zēnu, un Brenda – kā meiteni. Tas bija pamats zinātniskiem apcerējumiem, ka eksperiments ir izdevies, un viņa teorija ieguva atzinību visā pasaulē. Profesors izdeva grāmatu, kurā šis viss aprakstīts. Tur minēts, ka uz jautājumu “Ko tu vēlies saņemt Ziemassvētkos?” BrūsBrenda atbildējusi: leļļu māju. (Attēlā: pa kreisi Braiens, pa labi Brenda)
Gāja laiks Kamēr ārsts... Autors: Astrīdiņa Zinātnes vārdā salauzts liktenis
7. Gāja laiks. Kamēr ārsts gozējās panākumu saulītē, ikdienas patiesība izrādījās citādāka. Apkārtējie manīja, ka Brenda ir maskulīna – kā skolā, tā arī mājās visi redzēja, ka no meitenes laužas ārā vīrišķība. “Braiens redzēja, cik laimīgs esmu, spēlējoties ar viņa mantām, nevis ar Bārbijām, un viņš man to ļāva,” jau krietni vēlāk teiks Brūss-Brenda. Skolā viņam-viņai neklājās viegli, jo faktiski cilvēks bija ieslodzīts ķermenī un vidē, ar kuru viņš sevi neidentificēja iekšēji.
Pārlecot pāri notikumu... Autors: Astrīdiņa Zinātnes vārdā salauzts liktenis
8. Pārlecot pāri notikumu gaitai: BrūsBrenda jau pieaugušā vecumā intervijā teica, ka vecāki neesot zinājuši ne pusi no tā, kas notika Dr.Money kabinetā. Piemēram, lai profesors noskaidrotu, vai bērns apjēdz, ar ko un kā abi dzimumi fiziski atšķiras, viņš licis dvīņiem izģērbties un pētīt vienam otru. Tad BrūsBrendai rādījis attēlus ar dzemdējošu sievieti, kas mazai meitenei ir šokējoši utt. Jau vēlāk, redzot, ka meitene īsti sevi nepieņem, ārsts izlēma, ka obligāti vajadzīga ķirurģiska vagīnas izveidošana, – pēc kāda laiciņa, bet nedrīkstot nokavēt.
 Paaugoties BrūsBrenda... Autors: Astrīdiņa Zinātnes vārdā salauzts liktenis
Autors: Foto: AP
9. Paaugoties BrūsBrenda operācijai nepiekrita. Viņam patika meitenes. Viņš iekšēji bija vīrišķīgs. Arī apjucis un ļoti, ļoti nelaimīgs, totāli apmaldījies. No skata un pēc uzvedības – smieklīgs: sievišķīgās drēbēs, bet zēns! 14 gadu vecumā (kas bija pēdējais brīdis dzimuma maiņas operācijai) BrūsBrenda atzina sev un citiem, ka savā dziļākajā būtībā ir zēns un ka viņš izdarīs pašnāvību, ja viņam vēl reizi būs jāsatiek dr.Money. Vecāki salūza un... izstāstīja abiem dvīņiem patiesību. 14 gadi – tieši vārais tīneidžeru vecums...
Tēvs Rons esot aizvedis... Autors: Astrīdiņa Zinātnes vārdā salauzts liktenis
10. Tēvs Rons esot aizvedis Brūsu ēst saldējumu un mašīnā izstāstījis, bet māte sarunu veikusi ar otru zēnu. Brūss beidzot sajuties atvieglots, kamēr otram brālim šī informācija bija absolūts, neiedomājams šoks. Ar ko tas beidzās, uzzināsiet tālāk... Bet BrūsBrenda bija tik laimīgs, ka nomainīja visu – drēbes, matu griezumu, skolu un arī vārdu. Viņš tagad bija Deivids Reimers.
6
2053
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [104]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
FoxxH avatars
Medaļa RainisMedaļa Twittera čomsMedaļa Kapteinis Huks
  FoxxH 11.02.12 00:45
183
2

ļoti labs raksts,bija interesanti palasit

reny avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Man patīk Facebook 7000
  reny 11.02.12 00:37
98
1

Tas profesors ir bijis tiešām slims. Nevienam nav tiesību noteikt cita cilvēka (īpaši jau bērna), pat veselas ģimenes likteni.

Sad Pussy avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  Sad Pussy 11.02.12 00:45
43
2

atbildot uz Ērmība komentāru " Eksperimenti ar cilvēkiem ir jāatb... "

   

LOL? labu labos eksperimenus taisīja, bet daži mira dēļ tiem sāpīgā nāvē, vai dzīvoja visu mūžu, kā  kaut kādi kara kropļi ar invaliditāti. protams, kamēr eksperimenti tiek veikti uz citiem cilvēkiem ne uz tevis pašas vai kāda paziņas tad jau poh, zinātnes vārdā var. 

Puķu bērns Lee avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Rainis
  Puķu bērns Lee 11.02.12 02:27
24
0

Šausmīgi.UN tas ir tikai viens šāds eksperiments, aiz kura vēl ir tūkstošiem eksperimentu fons, par kuru netiek un netiks runāts.

Werwolf avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ApokalipseMedaļa Dienas joks
  Werwolf 11.02.12 01:15
13
1

atbildot uz Ērmība komentāru "Protams, nepagājs ilgs laiks un jau kāds atnāca... " Diez kā konkrētie eksperimeti ietekmēja medicīnas, piemēram, attīstību? Ar ko šie pētījumi bija tik īpaši, ka bija vērts upurēt dažu cilvēku dzīves? Tika atklāts, ka par homoseksuāli nekļūst, par to piedzimst un ko tad tas deva? Neko. Pilnīgi nekas "cilvēces labā". Tā nav kaut kāda puņķaina gaudošana utml., bet saprāta robežām ir jābūt. Lai jau taisa eksperimentus "cilvēces vārdā", bet ar cilvēkiem, kas dod savu piekrišanu tiem.  P.S "Tāds liktenis" pats par sevi ir slimīgs apgalvojums, bet šajā situācijā jo īpaši. Kaut gan ērts - tas gan - var visu nogrūst uz likteni, nevis cilvēka morālo principu trūkumu un pilnīgu bezatbildību, egoismu - iešanu pāri līķiem, savu iegribu īstenošanai, sakot, ka tas ir kopējam labumam.

niknaisgailis avatars
Medaļa Gods kalpot Latvijai!Medaļa ŽurnālistsMedaļa Tīģeris
  niknaisgailis 13.02.12 14:28
8
0

vsp stulbi tie žīdi,ka obligāti apgraiza dēliem peņus...

LNT Degpunkts avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Oligarhs
  LNT Degpunkts 13.02.12 14:53
8
1

Īpatnēji vecāki. Tā vietā lai uztaisītu vienu - krāna atjaunošanas operāciju, izvēlējās neskaitāmas dzimuma maiņas operācijas, terapijas un crazy psiholgu. Te ir 100% tizls vecāku lēmums. God bless America!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.02.12 06:11
16
9

atbildot uz Jordache komentāru "Varbūt sāksim eksperimentus ar tevi, taviem bēr... "

 

Labi, duraku bars, parunāsim vispārīgi par ekperimentiem uz cilvēka, un nerunāsim par neapzinātu eksperimentēšanu. Laikam maz zinat, tāpēc diršat uz visām četrām debespusēm.  Medicīniskajai zinātnei vienkārši bija nepieciešami cilvēki, lai veiktu izmeklējumus un eksperimentus un tam ir liels iespaids uz mūsdienu medicīnu un tās attīstību. Okay, jautāsiet, kāpēc piemēram nevar tos testus veikt uz dzīvniekiem cilvēku vietā, jā, tie darbojas arī uz dzīvniekiem, bet tas nav tas pats, kas eksperimentēt uz cilvēka. Daudzas slimības ir sastopamas dažu dzīvnieku sugās, tāpat kā cilvēka organismā, bet tā ir tikai maza daļiņa. Dzīvnieki nefunkcionē kā cilvēki, tāpēc testus ir jāveic uz cilvēkiem! Palasi faktus. Kāpēc medicīna virzas uz priekšu? Daudzas neārstējamas slimības tagad ir izārstējamas. Pateicoties kam? Tas progress ir pateicoties eksperimentiem ar cilvēkiem, un nediršat, ka tas ir mazsvarīgi, ko jūs vispār sajēdzat no zinātnes, cik daudz tā mums ir sniegusi, izrādat kaut kādu pateicību nevis tēlojat pārgudros internetā.

Lai cik ļauni tas neizklausītos, eksperimentēt uz cilvēkiem ir nepieciešams, jo mēs taču esam atkarīgi no medicīnas un zinātnes, un tikai liekuļi bļautu, ka tas ir neētiski un pret cilvēka tiesībām. TAGAD runa neiet par šo šausmīgo atgadījumu, es neaizstāvu šī zinātnieka rīcības, es tikai pilnīgi atbalstu eksperimentēšanu uz cilvēka, gan zinātnes dēļ, gan cilvēces dēļ.

Lux avatars
Medaļa SpēlmanisMedaļa RecidīvistsMedaļa Amors
  Lux 11.02.12 09:25
7
1

Šausmas, nabaga dvīņi!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.02.12 00:48
7
1

Dzimuma atjaunošanas operācija jau tā skan briesmīgi. Kas par dzīvi.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.02.12 13:16
5
0

atbildot uz Puķu bērns Lee komentāru " Šausmīgi.UN tas ir tikai viens šād... " tie pārējie tūkstoši nebija eksperimenti - zinātnieki tiešām domāja, ka dzimumu ieaudzina un operācijas tikai atvieglos bērniem dzīvi. par to tiek runāts un ir sarakstītas kaudzes grāmatu. ļoti daudz cilvēku piedzimst interseksuāli, ap 65 tūkstošiem katru gadu, un pagājušajā gadsimtā vismaz amerikāņu ārsti (par citiem nezinu) viņiem jau agrā bērnībā uztaisīja tādus dzimumorgānus, kādus bija vieglāk uztaisīt, bieži pat vecākiem neko nesakot, jo tolaik to neuzskatīja par nepieciešamu. tas nav nekāds noslēpums.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.02.12 01:12
6
1

atbildot uz Lādolfs Ģitlers komentāru "Kam man asaras lieta par lietām kas senā pagātn... "

Kā redzi ne katrs cilvēks ir spējīgs lemt pats par sevi, to jau pierāda lūk šis atgadījums. Zinātne palīdz cilvēcei progresēt. Es uzskatu, ka eksperimenti ir noderīgi un ka mēs paši neredzam, cik daudz tie mums sniedz., bet tas ir mans viedoklis, tev nav jābāžas ar saviem, labākais ko tu vari darīt ir cienīt citu viedokļus.

Eso avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Maģistrants
  Eso 11.02.12 15:36
6
1

atbildot uz Ērmība komentāru "     Vēl viens bērns, ļoti jauki.... " Bezjēdzīgi ar tevi diskutēt, jo tu pieņem tikai vienu savu viedokli par pareizo, bet pārejie - aprobežoti un bērni. Lai arī eksperimenti ar cilvēku ir noderīgi medicīnai, tomēr es tikai atbalstu kautko tādu, ja pats cilvēks piekrīt tam.

Vienkārši izlasot šo rakstu un tad palasot, tavus komentārus sāku brīnīties, kā vēl kādam tas var likties pieņemami. Personīgi uzskatu, ka šis nebija īstais raksts, kur varēja diskutēt par eksperimentu noderīgumu.

Eso avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Maģistrants
  Eso 11.02.12 06:57
5
1

atbildot uz Ērmība komentāru "Labi, duraku bars, parunāsim vispārīgi par ekpe... "

   

Piesaki sevi vai savus bērnus kādam eksperimentam, palīdzi taču attīstīt medicīnu!!! uhm..aa..ee pašam negribas ne, bet nu kādam citam jau tas jādara un tas jau ir normāli. Kamēr tevi pašu, vai kādu tavu ģimenes locekli neskar, ta jau poh.

 

 

Vec, ja karma nostrādās, tad jau TU drīz attapsies kādā eksperimentā.

 
unidentifieable avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  unidentifieable 13.02.12 16:47
4
0

Protams , ka vecāki vainos kādu citu - jo tā viņiem ir vieglāk. Vispār jau par visu šito bija atbildīgi vecāki , un apgraizīšana nav gudra lieta , jo kas dabas dots , tas dots , un nevaig nostāties pret dabu.

Sad Pussy avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  Sad Pussy 11.02.12 00:42
8
4

Apgraizīšana  vsp ir šuds pats par sevi

Jordache avatars
Medaļa Spoks
  Jordache 11.02.12 02:29
6
2

atbildot uz Ērmība komentāru " Eksperimenti ar cilvēkiem ir jāatb... " Varbūt sāksim eksperimentus ar tevi, taviem bērniem, taviem tuvajiem? Upurē sevi cilvēcei, ziedo savu veselību, dzīvību, ziedo savus tuvos. Nebremzē, rīt pat ej un piesakies uz kaut kādu eksperimentālo zāļu dzeršanu, vai varbūt lai eksperimenta vārdā izņem tev acis un tad ieliek atpakaļ, bet varbūt lai neieliek, varbūt vajag zīmuli un iedurt tev ausī, lai noskaidrotu, ko tādi kā tu tādā brīdī jūt. Kā būtu ar tavu dzimumorgānu izkropļošanu? Tev tiešām liekas, ka šī raksta kontekstā ir ok eksperimentēt ar cilvēkiem, pat ne ar cilvēkiem, ar personībām ar ģimenēm, ar dzīvēm lai tikai kāds gūtu.. ko īsti? Un nemuldi, ka šis eksperiments bija medicīnas vārdā. Tā bija viena slima indivīda iegribu apmierināšana.

Ievupiteks avatars
Medaļa JubilārsMedaļa StudentsMedaļa Sviestmaize
  Ievupiteks 13.02.12 16:09
4
0

Kāpēc visi tā sašutuši par dakteri? VECĀKI viņu atrada, VECĀKi izlēma piedalīties, VECĀKI katru gadu atgriezās pie tā daktera ...

ĶirzaksGariničš avatars
Medaļa SpoksMedaļa ZebraMedaļa Dienas joks
  ĶirzaksGariničš 11.02.12 01:23
4
0

atbildot uz Ērmība komentāru " Eksperimenti ar cilvēkiem ir jāatb... " Nogriezt dažus, lai citiem būtu labāk- tāds moto bija nacistiem, Staļinam, Polam Potam, doktoram Menģelem un citiem varmākām. Ja zinātne nekalpo humānisma idejām, kam tad tā vajadzīga. Da man no tevis bail pat metas

Sad Pussy avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  Sad Pussy 11.02.12 01:02
3
0

atbildot uz Ērmība komentāru "Protams, nepagājs ilgs laiks un jau kāds atnāca... " Kam man asaras lieta par lietām kas senā pagātnē. par to likteni - rofl, goda vārds :D cilvēks lems savu likteni, ne zinātnieki, kuri grib uzzināt kas notiek, ja cilvēkam ielaiž vēnās skābi vai parastu gaisu :D

« 1  2  3  4  5 »