Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
7
1093

Latvijā nāvessoda moratorijs tika izsludināts 1996.gadā; tas tika aizstāts ar ieslodzījumu uz mūžu. Pēc Latvijas likumdošanas tie ir 25 gadi, un nav arī iespējas vienā spriedumā piespriest vairākus mūža ieslodzījumus, kā tas ir, piemēram, ASV, kur ir personas, kas izcieš 66, 98 utt. gadu ieslodzījumus.

Šeit ieskatam daži fakti un daži no skaļākajiem noziegumiem, par kuriem vaininiekiem piespriests mūža ieslodzījums.

2008gadā Latvijā bija 47 uz... Autors: Astrīdiņa Uz mūžu ieslodzītie
1. 2008.gadā Latvijā bija 47 uz mūžu notiesāto, tostarp viena sieviete. Man nav datu, cik to ir 2010.gadā. Mūžinieki sodus izcieš Daugavpils un Jelgavas cietumā; vienīgā sieviete - sieviešu cietumā Iļģuciemā.
Soda termiņš dalās 3 pakāpēs... Autors: Astrīdiņa Uz mūžu ieslodzītie
2. Soda termiņš dalās 3 pakāpēs. Visupirms parasti notiesātais 6 mēnešus pavada vieninieka kamerā, kur nav nekādu ekstru. Nekādu ekstru nav arī zemākajā pakāpē, kur jāpavada 7 gadi. Šie gadi visbiežāk nav jāpavada vienatnē, bet gan kopā ar kameras biedru, tātad ir vismaz kāds, kam padot labrītu. Ja nav pārkāpumu, notiesātais nonāk vidējā pakāpē - tur jāpavada aptuveni 10 gadi. Mūžinieki esot ļoti disciplinēti ļaudis, jo pārkāpumi liedz nonākt augstākajā pakāpē, kas savukārt jau nozīmē visai komfortablus apstākļus.
Augstākajā pakāpē... Autors: Astrīdiņa Uz mūžu ieslodzītie
3. Augstākajā pakāpē nonākušajiem pienākas 12 tikšanās gadā - 6 garākas, 6 vienas stundas ilguma. Drīkst veikt arī 3 telefonzvanus gadā. Viņi var tikt arī pie televizora. Tomēr - atšķirībā no parastiem ieslodzītajiem augstākajā soda izciešanas pakāpē - mūžinieki joprojām nedrīkst apmeklēt cietumā organizētus masu pasākumus, tādus kā Ziemassvētku kopegle vai Dueta Sandra koncertu. Tas tātad no ekstrām nespīd. Parastie ieslodzītie šajā augstākajā pakāpē drīkst valkāt savas privātās drēbes un staigāt paša izvēlētā frizūrā. Mūžiniekiem ir cietuma piešķirts kostīms un skūta galva.
 1999gada 22februārī Latviju... Autors: Astrīdiņa Uz mūžu ieslodzītie
4. 1999.gada 22.februārī Latviju pāršalca ziņa par slepkavībām Gulbenes bērnudārzā. Tolaik 21 gadu vecais Aleksandrs Korjakovs mazuļu diendusas laikā iegāja grupiņā un nodūra 3 bērniņus un audzinātāju. Korjakova motīvs bija vienkārši vēlme kļūt tikpat slavenam kā Krievijas maniakam Čikatilo. Puisis bija acīmredzami laimīgs, redzot ap sevi tik daudz preses pārstāvju un zibspuldžu. Pēc pāris dienām masu mediji mērķtiecīgi vairs nerādīja un nepublicēja slepkavas seju, lai liegtu viņam turpināt popularitātes kaifu. Iespējams, šī paša iemesla dēļ latviešu valodā google neizmet nevienu viņa bildi... Tiesā Korjakovs savu vainu atzina, taču nenožēloja izdarīto. Viņš teica - esot žēl, ka nav izdevies brangāks upuru skaits. Šobrīd viņš ir Jelgavas cietumā, daudz lasa grāmatas un esot visai apvēlies (tas no neoficiāliem, bet drošiem avotiem).
Autors: Foto: AFI
Kaspars Petrovs  sirmgalvju... Autors: Astrīdiņa Uz mūžu ieslodzītie
5. Kaspars Petrovs - sirmgalvju slepkava. Uzdarbojās 2002-2003.g. Petrovam inkriminēja 38 vecīšu slepkavības, bet pierādīja 13. Šis subjekts ar pensionāriem iepazinās, tad sekoja līdz dzīvesvietai, nožņaudza un aplaupīja. Atsevišķos gadījumos uzdevās par "Latvijas Gāzes" pārstāvi. Viņa guvums svārstījās no 20-400Ls; naudu kungs tērēja uzdzīvei un prostitūtām. Kaspars nācis no inteliģentas ģimenes, un to var manīt arī viņa vēstulēs advokātam. Ar savu advokātu viņs joprojām uztur saikni; vēstules esot filozofiskas un kaligrāfiskā rokrakstā. Kādā no vēstulēm Petrovs atzinies, ka nogalinātās večiņas ilgi nākušas pie viņa sapnī, bet kopš sprieduma pasludināšanas vairs nenākot. Savukārt advokāts savam aizstāvamajam sūta krustvārdu mīklas , tās Kasparam patīkot. Piekļuve jebkuram mūžiniekam ir visnotaļ apgrūtināta, taču krievu producentu apvienībai no PTP izdevās nopirkt slepkavas stāstu. Tapa dokumentālā filma par Petrovu, viņam pašam par to pienācās 1000Ls. Advokāts ieteica naudu nenotriekt visādos sīkumos, jo tā noderēšot, kad viņš iznākšot laukā.
2007gadā šaušalīgu noziegumu... Autors: Astrīdiņa Uz mūžu ieslodzītie
6. 2007.gadā šaušalīgu noziegumu pastrādāja Gundars Paipala. Nodziedznieks un pedofils viņš bija jau krietni pirms izvaroja un nogalināja Justīni Legzdiņu.
GPaipalas upuris Justīne... Autors: Astrīdiņa Uz mūžu ieslodzītie
7. G.Paipalas upuris Justīne Legzdiņa.
Meiteni kurai paveicās... Autors: Astrīdiņa Uz mūžu ieslodzītie
8. Meiteni, kurai paveicās izbēgt no Justīnes likteņa, sauca Zane, un viņa bija 15 gadus veca. Zane gāja gar šoseju, kad šis cilvēks aicināja kāpt auto. Zane atteicās, Paipala lēnām turpināja ripināt līdzi, līdz meitene iekāpa arī. Drīz viņš nogriezās uz vientuļa ceļa, kur meiteni izvaroja 2 reizes. Zane pretojās, bet pēc sitieniem padevās. Pēc īsa brīža viņš viņu izvaroja vēl divas reizes. Pats Paipala par šo epizodi teica, ka nejūtas vainīgs, jo meitene pati ļāvusies, tomēr vēlākie notikumi pierādīja, ka tieši pasiviāte Zani izglāba no nāves. Jo Justīne pēc izvarošanas esot nogalināta tikai tāpēc, ka šausmīgi daudz raudājusi, runājusi un histēriski uzvedusies. Justīnes līķi Paipala paslēpa netālajā karjerā, un to atrada pēc vairāku nedēļu meklēšanas. Savus noziegumus viņš argumentēja ar vēlmi atriebties visam sieviešu dzimumam. Gundars Paipala šobrīd izcieš sodu Jelgavā vienā kamerā kopā ar Korjakovu.
Uz mūžu notiesāts arī Juris... Autors: Astrīdiņa Uz mūžu ieslodzītie
9. Uz mūžu notiesāts arī Juris Švāģeris. 2008.gadā viņš Valdemārpilī noslepkavoja sievieti grūtnieci, kā arī viņas 17 gadus veco meitu. Konflikti starp šiem cilvēkiem bija jau ilgstoši, roku palaišanas regulāri. Pats Švāģeris pēc nozieguma pastrādāšanas centās izdarīt pašnāvību, tomēr mediķiem izdevās glābt viņa dzīvību. Tiesa gan, Švāģeris palika invalīds. Šī iemesla dēļ tiesas sēde notika videokonferencē ar viņu (attēlā).
Ivars Grantiņš Domājams... Autors: Astrīdiņa Uz mūžu ieslodzītie
10. Ivars Grantiņš. Domājams, visiem vēl svaigā atmiņā... Noziedznieks, kura darbības parādīja trūkumus policijas darbībā, jo pat LNT "Degpunkta" komanda viņa meklēšanā bija priekšā likumsargiem. Raidījums ieguva ekspresinterviju un nedaudz informācijas par šī ķēma atrašanās vietu brīdī, kad policija meloja, ka ir jau uz pēdām Grantiņam. Grantiņš nogalināja tikai sievietes - savu 29 gadus veco sievu Ingu, nejaušu paziņu Janu (18) un savu paša meitu Dainu (11). Sievu vinš noslaktēja, jo tā gribēja šķirties. Viņš to nosita, asinis nolēja bļodā, sadalīja 50 gabalos, izņēma sirdi. Visu to iemeta izraktā bedrē mežā, pārlēja ar cementa masu un... iestādīja tur mazu kociņu! No sievas telefona viņš viņas bērniem un brālim it kā no Ingas nosūtīja sms, ka dodas uz ārzemēm peļņā. Nākamais upuris - Jana - bija nejauša paziņa no tāvakara dzerstiņa. Pēc sarīkojuma Grantinš Janai sekoja, iedzina mežā, žņaudza. Viņš mēģinājis veikt dzimumaktu, bet erekcija kaut kur kavējās. Dusmās viņš Janu nodūra un nākamajā dienā mežā apraka. Tomēr lielākās šausmas bija meitas noslaktēšana. 11 gadus vecā meitene jau gulēja, kad iereibušajam Grantiņam sakārojās sievieti (?). Daina tēvu atgrūda, uz ko Grantiņš atbildēja, 2x pārgriežot viņai rīkli un izdarot vēl 7 griezumus ķermenī. Jau ar mirušu meiteni viņš veica anālo dzimumaktu un tad devās gulēt.
7
1093
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [196]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
GargantijA avatars
Medaļa FledermausisMedaļa Holly ShitMedaļa Fledermausis
  GargantijA 09.03.10 22:01
114
2

Apžēlošanu gan viņi nav pelnījuši

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.03.10 23:21
85
3

Es esmu par navessodu pie īpaši smagiem brutāliem nodarītiem noziegumiem, piem kā apzināta vairāku cilvēku slepkavība, vai mazu meiteņu sasķērēšana mēžā. 

Harmony avatars
Medaļa Spoks
  Harmony 09.03.10 21:55
57
2

atbildot uz crackurpeanut komentāru " paga paga. Latvijā mūža ieslodzījums ir 25 ga... "

PILNĪGI PIEKRĪTU!

Visi tie, kuri saka, ka ir pret nāves sodu - diez ko Jūs, piemēram Tu Astrīdiņa domātu tad, ja kāds psihiski nelīdzsvarots vīrietis/sieviete nogalinātu, izvarotu, nomocītu līdz nāvei un vēl daudz, jo daudz sadistu lietu izdarītu ar kādu Tev tuvu personu, bērnu, vīru/sievu, mammu, jeb ko! Es domāju, ka tad Jūsu domas ātri gan mainītos! Es uzskatu, ka tādi cilvēki nemainās! Pēc tādiem noziegumiem cilvēks nav spējīgs mainīties, tas nav apzagt veikalu vai uzlauzt dzīvokli, Jūs vispār stādāties priekšā, ko tie cilvēki dara, kā piemēram Grantiņš sagrieza cilvēku 50 gabalos! Un vēl apžēlot tādu pēc 16 gadiem !? Pilnīgi viss šis ir absurdi! Aizej izvaro un nogalini BĒRNU un ja labi uzvedīsies, tad dabūsi dzīvot komfortablos apstākļos!? Kas vispār notiek ar šito pasauli?!

Pikabuu avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Admins iesakaMedaļa Bestsellers
  Pikabuu 10.03.10 00:47
52
0

tie ķēmi rij mūsu nodokļus.

msBrightside avatars
Medaļa StudentsMedaļa MaģistrsMedaļa Doktorants
  msBrightside 09.03.10 21:23
53
3

Njā, palasot šo man tā nelāgi ap dūšu sametās... Labi, ka tie gadi nu ir garām un pedodfīli par mani vairs neinteresējas, hehe. Nē, bet ja nopietni, tad jau jokot par šito tēmu nevar, 25 gadi tiešām šķiet neatbilstošs sods, varētu būt drīzāk 20 gadi cietumā un TIKAI TAD nāvessods.

Al Capone avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas joks
  Al Capone 10.03.10 00:46
47
1

Labākais risinājums!

1.Izvarotājus kastrēt,vai nāvessods. Pareizāk būtu momentāls nāvessods!

2.Zagļiem(veikala u.t.t) piespiedu darbi uz ielām,lai slauka un spodrina ielas.

3.Slepkavām nāvessods.

4.Krāpniekiem piespiedu darbs uz ielām.

5.Narkotirgoņiem u.c. 20 g. narkotisko dozu,lai pamokās,kā būt narkomānam!

Jo mazāk tādu cilvēku uz ielām,jo labāk mums būs dzīvot!

Archa avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa DoktorsMedaļa 1/13 kūciņas
  Archa 09.03.10 21:58
45
2

to Paipalu sist, paarliet asinis, sist, paarliet asinis, sist, spiidzinaat, un taa meen no vietas :)

oDe avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa ZebraMedaļa Students
  oDe 09.03.10 22:08
38
2

Naaves sods vinjiem pashiem butu labi, bet lai pamokas. vienigais 25 gadi ir pamaz! iznaks ara vinsh saaks turpinaat slepkavot, tachu shoreiz gudraak (jo kaa saka no kljudam maacas)

AndOne avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Misija izpildītaMedaļa Admins iesaka
  AndOne 09.03.10 21:48
35
0

++ par rakstu!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.03.10 22:27
23
0

Nāves soda atbalstītāji var runāt vai nerunāt, kādam būs jānospiež tā poga lai izdarītu nāvessodu...  Protams, ka stulbi ka tādi jauztur. Nemaz nezināju, ka mūža ieslodzijums skaitās 25 gadi.. Varēja jau tie sapūt cietumā...

krepechux avatars
Medaļa Spoks
  krepechux 09.03.10 22:10
20
0

kādi blja 7 lati? viena kamera un viss.... mēnesī sanāk 200 ls ? ša!

AndOne avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Misija izpildītaMedaļa Admins iesaka
  AndOne 09.03.10 23:11
20
0

atbildot uz oneonly komentāru " ir daudz gadījumu kur varētu piespriest nāv... " Es nerunāju par šādiem gadījumiem!

AndOne avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Misija izpildītaMedaļa Admins iesaka
  AndOne 09.03.10 22:25
21
2

atbildot uz Harmony komentāru " PILNĪGI PIEKRĪTU! Visi tie, kuri saka, ka ... " Koks ar diviem galiem!

Kas notiktu, ja Tev tuva persona tiktu apvainota "visos pasaules grēkos" un piespriests nāvessods, bet vēlāk atklātos, ka pie vainas ir pilnīgi cita persona. Arī tā var gadīties! Tad lūk- mūža ieslodzījums labojama kļūda, nāvessods-nē!

spalchaaa avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa RecidīvistsMedaļa Tīģeris
  spalchaaa 09.03.10 21:56
20
3

Kad izlasīju rakstu par Grantiņu.... Es vienkārši biju pamatīgā šokā! Viņu varētu vienkārši noģērbt pliku, piesiet pie koka, izbakstīt ar kaut kādu mietu un tad nošaut! PEDIŅŠ, NELIETIS! Tādiem nav tiesības dzīvot un kur nu vēl tiesības kaut kādu apžēlošanos??? Ja arī viņš uzvestos kā jēriņš un prasītu Zatleram apžēlošanos (nu vai da jebkuram, kurš būtu prezidents), neticu, ka par šādiem noziegumiem viņu palaistu vaļā. Un ko? 25 gadi cietumā, kontā izvarota sieva, meita un kkāda paziņa un JUHŪ! ejam ārā no cietuma un izvarojam tālāk!

Šādiem izdzimumiem pelnīta otrā iespēja tikpat tālu kā mums līdz Kanāriju salām aizpeldot!

Harmony avatars
Medaļa Spoks
  Harmony 09.03.10 22:19
15
2

atbildot uz Elenyte komentāru " Es būtu pret nāves sodu, ja mūža ieslodzījums... "

Un tad valstij būtu viņi jāuztur līdz viņu nāvei ? Pareiķini Ls7 dienā ? Cik gadi paietu? Cik daudz nauda aizietu?

Un dēļ tādiem,maigi izsakoties, mēsliem!  

bunGee avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa DeputātsMedaļa Recidīvists
  bunGee 09.03.10 21:47
9
0

nāvessods nav tikai pāpēc, ka ir iespēja ka nav notverts vainīgais jeb arī noķertais irs smagi iegāzsts - doma tāda ka notvertais var ne pa tēmu zaudēt dzīvi..

MJ2009 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Recidīvists
  MJ2009 09.03.10 22:43
10
1

Neredzu shkjeersli, lai shos muuzjiniekus nenostraadinaatu tos 25 gadus par pashizmaksu. Nestraadaasi - mirsti badaa, ja tieshaam tik stulbs. Vainiiga latvijas valdiiba, kas nejeedz izmantot bezmaksas darbaspeeku. Uztaisi katraa lielajaa cietumaa pa specializeetajam uznjeemumam kaadu elementaaru lietu izgatavoshanai un nauda no valsts budzjeta ne vien aizpluudiis cietumnieku uztureeshanai, bet naaks atpakalj ar uzviju... Idiotu bars ne valdiiba...

screw445 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Seko draugiem 3000
  screw445 09.03.10 21:38
8
0

šitas tiešām interesants bija, ieliku + :D

marekitto86 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa JubilārsMedaļa Dienas joks
  marekitto86 28.12.17 12:27
8
0

kapēc man,nodokļu maksātājam,jāuztur kautkādi maniaki un slepkavas? tos visus vajag nahrenizēt,bet nevis nošaut,bet ar urbi nourbt,jo urbi var izmantot vairākas reizes!

Rambans avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa JubilārsMedaļa Bakalaurs
  Rambans 09.03.10 21:54
8
0

Gandrīz visā pasaule mūža ieslodzijums ir 25 gadi! bet ļoti daudzkur viņus var dabut varakus piemēram štatos muža ieslodzījumi summējās!

« 1  2  3  4  5 »