local-stats-pixel

Sarkankoks3

 18  0

SARKANKOKS (MAHOGANY)
Sākotnēji sarkankoku no Anglijas iepazina ļaudis, kas dzīvo uz salām starp Ziemeļu un Dienvidu Amerikām. Sr.Walter Raleigh lika izgatavot sarkankoka galdu karalienei Elizabetei I un šis solis aizsāka sarkankoka uzvaras gājienu jau 18.gadsimtā. Sarkankoks sastopams visdažādākajās krāsās – no zeltainas, līdz pat tumši sarkanai. Šī koksne ir cieši šķiedrota, blīva, un izturīga pret termītiem un bojājumiem. Uz tās ir iespējams atstāt nospiedumu tikai asi sitot ar trulu priekšmetu. Sarkankoks ir nedaudz mazāk izturīgs par sarkano ozolu, bet ļoti izturīgs pret pūšanu, tāpēc to izmanto augstas kvalitātes un imitācijas mēbeļu ražošanā (ofisu aprīkojums, lamināts, laivu būvniecība, āra mēbeles). Sarkankoku iespējams žāvēt gan kaltētavās, gan ārpus telpām

Varbū ne visiem tas šķiet aizraujoši un intresanti, bet man jā, jo pati mācos LLU Kokapstrādi, man šis koks aizrāva a savu tekstūru un dabisko sarkano krāsu ..

tādēļ gribēju jums parādīt kāds ir šis koks...

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 3

0/2000

Latvijā ļoti dārgs, taču cik esmu dzirdējis, Spānijā ar viņu kurina plīti (idejas līmēnī).

 0  0 atbildēt

OJJAA tā ģitāriņa izstās SO FCKING SEXYYYY!! wUUHUuu

 0  0 atbildēt

Visu izsaka otrā bilde.. Jūsu kaislības dēļ tos kokus kuri simtiem un pat tūkstošiem gadu auguši izcērt, jo jums redz patīk kā tie izskatās visādās lietiņās utt.. Skumji.

 0  0 atbildēt