local-stats-pixel fb-conv-api

Pamesta apkures stacija Rīgā, Latvijā.3

248 1

Jūsu uzmanībai raksts no kāda ārzemju bradātāja. Ar paša autora atļauju ir veikts tulkojums no angļu valodas, lieku klāt arī atsauci uz konkrēto bloga ierakstu, kā arī pievienoju fotogrāfijas – arī, protams, ar atļauju no paša autora. Tekstā nav nekādas jaukšanās, tas ir tikai tiešs tulkojums. Centos ievērot arī autora rakstības stilu.

OKTOBRIS 8, 2014 / autors: GRUMPY_NERD

Augusta sākumā man gadījās viena atvaļinājuma nedēļa un es spontāni norezervēju braucienu un viesnīcu Rīgā. Es īsti neko neplānoju un pat nezināju, kas tur sagaida, bet tas izrādījās ļoti labs lēmums. Latvijas un PSRS kopvēstures dēļ es pieņēmu, ka tur varētu būt daudz padomju militāro bāzu, pamestu industriālo celtņu un tamlīdzīgi, tāpat kā Austrumvācijā, kādreizējā Vācijas Demokrātiskajā Republikā, un es iedomājos, ka forši būtu savu ceļojumu uz Rīgu padarīt asāku ar kādu bradājumu.Tā kā nezināju ne vietējo valodu, ne likumus, sarakstījos internetā ar dažādiem svešiniekiem, lūdzot padomus un meklējot kompāniju, un konstatēju, ka latvieši ir reāli forši, draudzīgi un izpalīdzīgi ļautiņi. Ieguvu pietiekami daudz informācijas un piedāvājumu izrādīt pilsētas un pamesto objektu apkārtni. Jutos ļoti slikti, kad dažiem no viņiem nācās atteikt, taču man Rīgā bija atvēlētas tikai 3 dienas, un vietējo iedzīvotāju piedāvājumu skaits vienkārši bija pārāk liels, lai visus varētu izmantot. Atvainojos visiem šiem cilvēkiem!

Lai nu kā, šis ieraksts ir par dažiem foršajiem čaļiem, kurus satiku, un mūsu ceļojumu uz pamesto apkures staciju. Mūsu piedzīvojums bija mazliet kā pārsteigums man pašam. Es visu vasaras karsto dienu nodarbojos ar savām tūrista lietām [man stāstīja, ka tieši tajā laikā bija rekord-karstākās dienas kopš sezonas sākuma], un es jau biju diezgan saguris. Kad mēs sarunājām tikties bārā “Gauja”, biju iedomājies, ka vienkārši izdzersim pāris alus un papļāpāsim. Kad es ierados, Vilmārs un Pēteris - 2 velokurjeri – jau sēdēja ārpusē un ar pāris kolēģiem sūca alu. Iesākumā biju apjucis, jo nevarēju saprast, ar kuriem no viņiem es tiku sarunājies internetā [līdz tam brīdim man bija zināms tikai niks], bet kaut kā sākām runāties. Vēl viens mulsinošs mirklis – es biju ievietojis 2 online ierakstus: vienu pirms ierašanās Rīgā ar lūgumu nosaukt kādas bradājamās vietas, un otru tajā pašā pēcpusdienā ar jautājumu, kurš dzers ar manu alu. Kad Vilmārs man atsūtīja ziņu tajā pēcpusdienā alus jautājumā, pat neiedomājos, ka viņš pie reizes atbildējis arī uz pirmo ierakstu. Kad beidzot sajēdzu, kas viņš ir, mēs sākām apspriest lokācijas, un ātri vien tika nolemts, ka Vilmārs un Pēteris mani vedīs uz pamestu apkures staciju ostas apkaimē. Pēc vēl lielākas manas neskaidrības par transporta jautājumu [es biju sapratis, ka vieta atrodas pāris minūšu gājiena attālumā, kas tomēr nebija taisnība], mēs šķīrāmies no Vilmāra un Pētera velokurjeru kolēģiem un devāmies dabūt man divriteni tuvākajā Sixt velosipēdu nomas punktā.

Sākumā galīgi nejutos ērti, braucot ar divriteni pēc-darba-dienas satiksmē pilsētā, kurā nezinu ne ceļu satiksmes noteikumus, ne paradumus. Čaļi gan darīja, ko varēja – Vilmārs rādīja ceļu un Pēteris brauca nopakaļ, pieskatot, lai es nepazūdu. Pēc mazas dzēriena nomedīšanas pauzes mēs beidzot nonācām piestātnē, kur tad arī noparkojām velosipēdus. No turienes pagājāmies kādus pāris metrus un ielīdām celtnē, kura izrādītās riktīgi milzīga un forša. Godīgi sakot, es sākotnēji pat aizmirsu par savu fotokameru mugursomā; es to izņēmu tik tad, kad puiši pajautāja, vai tad es negribot uztaisīt kādu bildi. Tādēļ no pirmajām minūtēm ēkas iekšienē nekādu fotogrāfiju arī nav [līdz kamēr mēs tikām pagrabā], bet es šo to “nošāvu” dodoties laukā vēlāk. Vēl arī ņemiet vērā, ka man līdzi nebija kabatas luktura un es negribēju, lai uz mani kāds gaida, tādēļ ar fotografēšanu diezgan steidzos, un bildes dažviet sanākušas miglainas. Lai nu kā, šeit iemetīšu visas labākās fotogrāfijas. Noteikti izlasiet to aprakstus ar dažiem skaidrojumiem.

« 1  2  3  4  5 »
248 1 3 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 3

0/2000

Zīmītē rakstīts - Mājās būšu pēc nedēļas, aizgāju pēc sērkociņiem.

5 0 atbildēt

20-lūdzu aizveriet durvis uz dušas telpu,tā kā ģērbtuvē sakrājas liels mitrums- tulkojums no krievu valodas

3 0 atbildēt

Kur šis ir? Ieinteresēja emotion

0 0 atbildēt