9

 319  0

Poļu mākslinieks Kajetan Oborski ar pseidonīmu Kiszkiloszki savā Instagram kontā publicē absurdus gifus, kuru pamatā ir zināmas gleznas, tās pārvēršot animētās bildēs ar krietnu devu melnā humora. Gifos var atrast Mikelandželo, Leonardo da Vinči, Renē Magrita, Frīdas Kalo, Van Goga un citu klasiķu tēlus.

Oborskis izpaužas ne tikai kā mākslinieks, bet ir arī fotogrāfs un muzikants un viņa dzīves devīze ir ‘’Born to Be Wild’’.

 

Pirms dažiem gadiem Oborskis sāka taisīt memes, kuras pārtapa komiksos. Bet vēlāk sāka pievērsties animācijai. Par sevi viņš -mēdz jokot - ‘’Mani gifi mani raksturo kā mizantropu un nežēlīgu rūķi, kuru interesē tikai citu cilvēku bailes. It īpaši bailes no nāves un to, cik dzīve patiesībā ir bezmērķīga. Es ļoti cienu kino režisorus, bet, manuprāt, animācija ir daudz iespaidīgāks instruments’’.

 

Vidēji katra gifa izveidei tiek veltītas 5-10 stundas. Tas nav maz un ir ļoti jāmīl tas, ko dara.

 

 
 
 
 
 

Šīs animētās bildes tiek veidotas gifu mākslas 80.gadu stilā. Par to, kāpēc viņš pievērsies šai nodarbei, mākslinieks saka tā - ‘’ Es mīlu fotografēt, esmu neatkarīgā kino fans un ceru, ka reiz arī pats uzņemšu savu filmu. Bet pašlaik animācija ir mana ‘’burvju nūjiņa’’. Var nofilmēt skulptūru, var to nofotografēt, bet var to radīt pats un likt tai dejot ar žirafi, bet vēlāk likt tai ielekt ledusaukstā upītē. Vai tas nav forši!’’

Komentāri 9

0/2000

Baigais darbs, izdoma, talants!

 10  0 atbildēt

Chalim katlinjsh vaara Paldies par rakstu!   

 9  0 atbildēt
😁
 8  0 atbildēt

Vareni ...

 8  0 atbildēt

ko tas chalis piipee?   

 8  0 atbildēt
Īsti jokupēteri
 6  0 atbildēt

Super labs   

 3  0 atbildēt

    

 2  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt