Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
145

Pirms kāda laika iegādājos jaunu fotoaparāti Nikon D5200. Neesmu nekāds fotografēšanas vituozs, bet esmu pārliecinājies par to, ka fotografējot tikai 'AUTO' režīmā ne vienmēr bildes sanāk apmierinošā kvalitātē.

Kaut kad pamanīju, ka eksistē sistēma, kas no vairākām dažādi eksponētām vienādām bildēm uztaisa vienu puslīdz ciešamu. Funkcija saucās - 'AE Bracketing'.

Nolēmu izmēģināt, kas tas ir par zvēru?

Ielikšu nelielu atskaiti par iznākumu. Uzreiz gribu norādīt, ka rakstam pievienotās fotogrāfijas nav nekādi mākslas darbi. Vienkārši izgāju ārā dārzā un uz labu laimi spiedu slēdzi.

Scaronis ir mans foto aparāts Autors: blusu_kerajs Kā no 3 sliktām dabūt 1 ciešamu bildi?
1.

Šis ir mans foto aparāts.

Autora bilde
Tātad lai izdotos iecerētais... Autors: blusu_kerajs Kā no 3 sliktām dabūt 1 ciešamu bildi?
2.

Tātad, lai izdotos iecerētais 'bracketing' vispirms ir jāsagroza ripulis ar ikoniņām tā, lai aktīva būtu 'A' (blendes atvērums).

Autora bilde
Tad ir jāaktivizē scaronī... Autors: blusu_kerajs Kā no 3 sliktām dabūt 1 ciešamu bildi?
3.

Tad ir jāaktivizē šī izvēlne un jāpanāk, lai tur nebūtu OFF

Autora bilde
Es izvēlējos AE20 Ja liek... Autors: blusu_kerajs Kā no 3 sliktām dabūt 1 ciešamu bildi?
4.

Es izvēlējos AE2.0. Ja liek mazāku, tad gradācija starp bildēm iznāk mazāka. Galvenā jēga, cik saprotu ir - panākt to, lai viena bilde paņem tumšākās vietas, otra kaut ko pa vidam, un trešā nofiksē gaišākās vietas. Parasti tās ir debesis.

Autora bilde
 Autors: blusu_kerajs Kā no 3 sliktām dabūt 1 ciešamu bildi?
5.
Autora bilde
 Autors: blusu_kerajs Kā no 3 sliktām dabūt 1 ciešamu bildi?
6.
Autora bilde
 Autors: blusu_kerajs Kā no 3 sliktām dabūt 1 ciešamu bildi?
7.
Autora bilde
Nu lūk kas iznāk kad trīs... Autors: blusu_kerajs Kā no 3 sliktām dabūt 1 ciešamu bildi?
8.

Nu lūk kas iznāk, kad trīs iepriekšējās bildes apvieno ar foto apstrādes programmu izmantojot funkciju 'Merge to HDR Pro'! Tīri neko! Ja es vēl prastu pareizi izvēlēties piedāvātās iespējas, kas atrodamas tajā 'Merge to HDR Pro', iespējams bildīte būtu vēl foršāka?

Tālāk pievienošu salīdzināšanai vēl dažus bildīšu komplektus

Autora bilde
 Autors: blusu_kerajs Kā no 3 sliktām dabūt 1 ciešamu bildi?
9.
Autora bilde
 Autors: blusu_kerajs Kā no 3 sliktām dabūt 1 ciešamu bildi?
10.
Autora bilde
0
145
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [11]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
rasiks avatars
Medaļa DeputātsMedaļa Patīk rakstsMedaļa Darts Veiders
  rasiks 12.04.19 19:26
9
0

Tā es sev skaistu foto varētu uztaisīt - no trijām nesmukām dabūt vienu smuku sievišķi   

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 13.04.19 11:24
2
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Dīvaina reakcija. Sākumā vienkārši padoms (i... "

Lai kliedētu domstarpības - es ne mirkli neesmu apgalvojis, ka esmu fotogrāfs! Vienkārši, padalījos ar atklājumu (funkciju) savā foto aparātā, jo man esot galdniekam (tā tas patiešām ir) bieži nākas fotografēt dažādu vajadzību pēc gan mēbeles, gan telpas vai vidi, kur kaut kas tiks būvēts.

Tādās reizēs lietot raw (vienalga, kā katrā ierīcē tas saucas - jēga ir viena) - ir nejēdzīgi, jo atmiņas kartiņā tas aizņem daudz vairāk vietas. Manā gadījumā 8 pret 40 mb!

Ja mans fotošops rāda cipariņus 16bit, ļoti iespējams, ka tā programma kļūdās, jo patiesībā ir tikai 8!? Kāds to zina labāk.

Nu, jā - un par galdnieku nekļūst vienu reizi paņemot rokā ēveli. Dažam par tādu neizdodas kļūt nekad.

----------------

Man patiktu, ja erudīti nevis rakstītu nesakarīgus komentārus, bet gan uztaisītu kvalitatīvu rakstu par tēmu, kuru ļoti labi pārzina!

Anonīms
Anonīms 13.04.19 12:13
1
0

atbildot uz blusu_kerajs komentāru "Lai kliedētu domstarpības - es ne mirkli neesmu... "

Kā jau teicu - tas bija joks. Nebija ne uz vienu tēmēts. Netā klīda tāda bilde - cilvēks+rorene=cilvēks ar roreni, cilvēks+šķēres=cilvēks ar šķērēm, cilvēks+fotoaparāts=fotogrāfs

Fotografējot , bieži vien ne vienmēr ir ideāls apgaismojums, tāpēc raw'ā būtu labāk - vieglāk visu piekoriģēt. Arī fotografējot mēbeli, var būt kaut kur pārāk tumšs, tad to varētu kvalitatīvāk piekoriģēt. Faila lielums šodien pret gigabaita cenu kartē - nav arguments (cena smieklīga. Bet katrs pats izlemj).

Par tiem 8bit- neesmu redzējis/varbūt nezinu/neesmu dzirdējis/lasījis, ka kāds aparāts fotografētu 16bit jpeg, tāpēc atvaino. 16bit jpeg var dabūt ārā no 16bit raw, kuru apstrādājot (vai nē) var saglabāt 16bit jpeg. Bet nestrīdēšos.

Ieguglēju - Nikon 5200 - jpeg 8bit uz kanālu - red/green/blue- tātad kopā 24bit. Raw - 14bit uz kanālu - x3 = 42bit kopā.

Taisīt rakstu negribu, iemesli - slinkums. Bet galvenais iemesls - nevienam (gandrīz) neinteresē nekas, kur ir vairāk par vienu kustību, manuāli kaut ko pieregulēt - nē, tāpat labi. Tiem dažiem, kuriem tas interesē, jau sen to infu ir atraduši nopietnās vietās, nevis izklaides portālā.

Un tāpēc atļaušos, kā kāds domā, dažreiz uzrakstīt kādu nesakarīgu komentu      

Anonīms
Anonīms 13.04.19 11:14
1
0

atbildot uz blusu_kerajs komentāru " Tā arī nesapratu, šis kometārs ir padoms, pa... "

Dīvaina reakcija. Sākumā vienkārši padoms (ieteikums), beigās mazliet joks.

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 13.04.19 10:41
1
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Varēji arī pamēģināt HDR opciju, būtu s... "

Tā arī nesapratu, šis kometārs ir padoms, pamācība vai uzbrauciens?

Anonīms
Anonīms 13.04.19 09:35
1
0

piebilde - tie "vidējās izšķirtspējas 16bit jpeg" patiesībā ir 8bit

Anonīms
Anonīms 13.04.19 09:34
1
0

Varēji arī pamēģināt HDR opciju, būtu stipri līdzīgi, tikai nekas nebūtu jāapvieno (laikam. Man Canonam nav HDR). Un, fotografējot raw'ā (Nikonam faila paplašinājums, šķiet, ir .nef), iespējas daudz lielākas - vienā teikumā- pamainīt dažādus parametrus var vēlāk tā, it kā būtu to darījis pirms pogas spiešanas. Pat ja baigi negribi ar to nodarboties (ar foto), bet tikai dažreiz un uz ātro, vienalga raw'ā būs labāk, jo citreiz neizdevušos bildi var daudzmaz izvilkt.

Katrā ziņā - tagad, paņemot rokā fotoaparātu, esi kļuvis par fotogrāfu (daudzi par to ir pārliecināti). Žēl, ka pirmo reizi paņemot rokā ēveli, uzreiz nekļuvi par galdnieku   

DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa Ola burkā
  DarknessRose 14.04.19 23:37
0
0

atbildot uz Lengel komentāru " Mans ieteikums uzinstelee uz telefona a... "

Vispār jau ISO vērtības ir 100, 200, 400, 800, bet pa starpu 500 neeksistē. ISO ir pats pēdējais parametrs, ko koriģēt, ja ar citiem parametriem nevar panākt pareizo ekspozīciju. F vērtību maina atbilstoši tam, ko fotografē. Jo mazāka F vērtība, jo vairāk gaismas ienāk kamerā, tajā pašā laikā šaurāka asuma dziļuma josla. Attiecīgi lielākai f vērtībai lielāks asuma dziļums, bet mazāk gaismas. Mazāku f vērtību izvēlas objektu bildēšanai, ar to var iegūt efektu - fons ir izpludināts (blur), objekts fokusā. Trešais parametrs, kuru īstenībā regulē pašu pirmo, ir slēdža ātrums. Ja bildē nekustīgu objektu vai telpu, droši var likt 1/50 vai pat 1/30, ja fotografē, kameru turot rokās, ja ir statīvs - cik ilgu ekspozīciju vien vajag. Savukārt fotografējot kustību, nevar atļauties likt lēnu slēdzi. 

Ir tāds saulainā 16 likums - saulainā dienā (100 000 luksi), pie slēdža ātruma 1/100 f16 un ISO 100. Izejot no šī likuma, zinot luksus, var aprēķināt pārējos parametrus. Bet rēķinot jāņem vērā - ko fotografēsi. Telpas bildei no statīva droši var likt ilgāku ekspozīciju, bet nevar likt pārāk mazu f, savukārt kustībai būtiskāk ir saglabāt lielāku slēdža ātrumu. Nekustīgam objektam var likt mazāku f un ilgāku ekspozīciju. Starp katru f pilno soli gaismas izmaiņa ir 2 reizes. Ja ir interese, pameklēšu kladēs formulas. 

P.S. Ceru, ka no rakstītā kaut ko tomēr saprast var

Anonīms
Lengel 14.04.19 22:00  
0
0

Mans ieteikums uzinstelee uz telefona app kura meera gaismas lux, es vados peec shaadas formulas nomeeriitie gaismas lux daliits ar 10 tik lielu sleedzha aatrrumu, defaultaa iso 500, apartura aptuveni f3.5, uznem test bildi un tad skaties kaa piereguleet uz iso vai aparturu. Es darbojos manuaalajaa rezhiimaa, jo daargaakaam leecaam nav reaali ar automaatiskajiem rezhiimiem straadaat. Pats bildeeju savam priekam.

dzigiiiitsss@speles avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa BakalaursMedaļa Recidīvists
  dzigiiiitsss@speles 13.04.19 09:23
0
0

piekrītu tev, tā arī ir...

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 12.04.19 19:32
0
0

atbildot uz rasiks komentāru " Tā es sev skaistu foto varētu uztaisīt ... "