15

 270  1

Katram laikam raksturīgi savi skaistuma standarti. Tagad jūsmojam par zīmētām uzacīm, solārija iedegumu un Kimas izmēra apaļumiem, bet ne tik senā pagātnē ļaudīm bija pavisam cita skaistuma izpratne.

Zemāk ir fotogrāfijas no 1935. līdz 1961. gadam, kurās redzamas jaunas sievietes. Fotogrāfijas internetā publicējuši šo sieviešu bērni vai pat mazbērni. Redzams, ka tolaik augstā cieņā bija dabiskums un vienkāršība.

Nedaudz vēstures

Ap 40-tajiem gadiem perfektā sieviete bija šāda: smilšu pulksteņa forma un vīrišķīgas detaļas. Šis bija laiks, kad modē parādījās blūzes ar ‘’uzplečiem’’, lai padarītu plecus vīrišķīgākus. Ja dāmai no dabas nebija dota smilšu pulksteņa forma, tad to mākslīgi piešķīra ar pareizo apģērbu.

Ap 50-tajiem gadiem mode tika stingri regulēta. Sievietēm bija jāievēro noteikti minimālie svārku/kleitu garumi, lai neatsegtu pārāk daudz. Toties bija atļauts valkāt pieguļošu apģērbu, kas izcēla sievietes siluetu, ko tā laika dāmas arī labprāt izmantoja.

Daudzas sievietes labprāt valkāja arī bikses un pat uzvalkus, kas nebūt nemazināja viņu sievišķību.

Ap 60-tajiem gadiem modē nāca tik ļoti krāsainais un uz individualitāti vērstais hipiju stils. Mode ļāva sievietēm pāriet uz īsākām kleitām, izaicinošām krāsām. Šajā laikā melnais nebija modē. Cilvēki alka pēc futūrisma, tāpēc labprāt nēsāja lakas materiālus un sudrabkrāsas apģērbu/apavus, nevis līdz tam tik ļoti populāro brūnas krāsas ādu.

« 1  2  3 »

Komentāri 15

0/2000

Lai kā jums neliktos jocīgi pēc 20 gadiem visi smiesies par šodienas modi.

 12  0 atbildēt

Vēlmes un mode mainās.Runā,ka Napoleons Bonaparts esot rakstījis sievai Žozefīnai-Tu tikai nemazgājies,būšu pēc trīs mēnešiem mājās.  

 8  0 atbildēt

Pirms 70 gadiem visas dāmas valkāja zeķturus.

 5  0 atbildēt

Dabīgas bildes bez FOTOŠOPA un meitenes ar  tīru ādu, bez kilograma tonālā un notušētām skropstām. 

Par skropstām  runājot, šodien biju lielveikalā, stāvēju garā rindā pie kases, kasiere, jauna, smalka blonda meitenīte, no tālienes likās tīri simpātiska, kad sāku virzīties tuvāk kases aparātam, sapratu, ka skaistums slēpās zem kārtīgas kārtas tonālā, un ziniet ka pievērsu uzanību, tas ka tonālais netika pietuvināts ādas krāsai, un vaigi ar piri stipri atšķīrās no kakla , bet  tas nebija viss, skropstās kunkuļi savelti un uz lūpām spilgtas krāsas lūpukrāsa, kas man atgādināja bērnu saldo putriņu ar augļiem

 5  0 atbildēt

  

 3  0 atbildēt

mode atkaartojas visu laiku...

 2  0 atbildēt

Cilvēku dabiskais izskats jau nav mainījies. Pa trīs – četrām paaudzēm tas nenotiek. Kādi cilvēki ir šodien, tādi paši bija pirms 100 gadiem. Atšķirības rada tikai mākslīgais – attiecīgā laika apģērbs, frizūras, meikaps u.t.t. Protams, lielu iespaidu atstāj arī seno laiku fotogrāfijas – melnbaltas, bieži vien mazliet miglainas. Ja tās būtu uzņemtas ar mūsdienu tehniku, tad iespaids būtu pavisam cits. Droši vien būs interesanti pēc pārsimt gadiem paskatīties šodienas foto, kuras digitālā formātā būs 2D visaugstākās iespējamās kvalitātes arī salīdzinot ar to laiku.

 2  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

tagad skaistākas

 1  0 atbildēt

  

 1  0 atbildēt

  

 1  0 atbildēt
Re-re, kā lāceņu uzacis atkal ir modē!
 1  0 atbildēt

Interesanti    

 1  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt