13

 902  5

Nebiju par šādu tēmu iepriekš domājusi rakstīt , bet uzdūros vienai interesantai vāciešu joku bildei - ko datorspeciālists saredz klozetpodā. Ceru, ka šī bilde Spokos nav redzēta. Vēl atradu ļoti daudz dažādu piktogrammu šai sakarā, parādīšu arī tās.
Sabiedriskās tualetes apzīmē ar abreviatūru WC (angļu: water closet — ūdens tualete’). Vidēji cilvēks no savas dzīves tualetē pavadot aptuveni trīs gadus. Šodien ap 40% psaules iedzīvotāju ūdens tualetes vēl neesot lietojuši. Secinu, ka apzīmējumu WC nepareizi lieto pie bezūdens tualetām.
Brīnumu lietas šodien raksta par ūdens tualetēm - par baciļu miljoniem, kas tur mājojot.Uz bankomātiem arī esot sastopamas neskaitāmas bīstamas baktērijas un tie esot tik pat netīri kā sabiedriskās tualetes, noskaidrojuši angļu pētnieki.
Bankomātus lieto daudzi, to varētu saprast, bet nu jau izlasīju, ka pat mājas dušā bīstami mazgāties, jo dušs galviņā arī patīkot dzīvot baktērijām. Mazgāšanās dušā var būt kaitīga veselībai, apgalvo ASV zinātnieki, kuri ir pierādījuši, ka netīras dušas galviņas dēļ, cilvēkiem nākas mazgāties ūdenī, kas pilns ar kaitīgām baktērijām. Visur nemitīgi māca, ka ļoti svarīgi regulāri mazgāt rokas. Leģionāru slimības izraisītāja – baktērijas legionelozes – „dzīvesvieta” ir pilsētas ūdensvada sistēmas karstajā ūdenī: dušās, ūdens krānos, saunās, tvaiku kondensatoros un tamlīdzīgi. Kur mazgāsim rokas? Leģionāru slimība jeb legioneloze ir reta pneimonijas forma, kas pazīstama kopš 20. gadsimta vidus.
Tomēr zinātnieki arvien biežāk apgalvo, ka apsēstība ar mazgāšanos negatīvi ietekmē veselību, īpaši imūnsistēmu. Ja tendence iet dušā vairāk nekā vienu reizi dienā pārņems visus, tas atstās nopietnu iespaidu uz enerģiju un ūdeni, kā arī cilvēku veselību. Kur ir tas vidusceļš, cik bieži mazgāties, kur mzgāties un vai vajadzīga mums ūdens tualete un kāda? Kā jādzīvo, lai būtu droši?
Vēl jau ir pie mums saglabājušās vecās sausās tualetes gan pilsētās, gan laukos laukos - caurums. CAURUMS un viss. Cik drošas ir biotualetes? Piem, Harkovā, pilsētas centrā esot biotualetes , maksas automāta funkcijas šajā gadījumā veic...babuškas ( vecmāmiņas). Maksa neliela - tikai divas grivnas. Vai pasaules gals pienāks pavism vienkārši - nomirsim savos netīrumos.

Komentāri 13

0/2000

WC water closet- ūdens skapis, jo agrāk bija rupji teikt "toilet" publiskā vietā.

 10  0 atbildēt

Vieta bez kuras nu nekādi neiztikt

 5  0 atbildēt

ar slēpju pieskaņu

 5  0 atbildēt

Vienkārši ģeniāli

 4  0 atbildēt

  

 3  0 atbildēt

  

 3  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt

baigi patiik wc?

 2  10 atbildēt