6

 275  3

Ulriks Kolete ir fotogrāfs, kurš lielu uzmanību vērš tieši uz ģenētiskām līdzībām ģimenes locekļu starpā.

Zemāk redzamie attēli ir daļa no izstādes ‘’Ģenētiskie portreti: fotogrāfijās izteikts pētījums vizuālām līdzībām starp vienas ģimenes locekļiem.’’

‘’Esmu pārsteigts par to, cik izteikta ir vizuālā līdzība vienas ģimenes locekļu starpā, un noteikti gribu pārbaudīt to, vai arī manā ģimenē pastāv šādas līdzības starp tuvākiem vai tālākiem radiniekiem. Ģenētika ir apbrīnojama.’’

Šis fotoprojekts liek mums uzdot jautājumus pašiem par sevi. Kas mēs īsti esam? No kurienes mēs nākam? Kādā ziņā mēs esam līdzīgi saviem radiem un kādā ziņā nē? Vai un cik lielu daļu no šīm līdzībām nosaka ģenētika un dvēsele?

Pats Ulriks ir dizaineris, grafiskais dizaineris un fotogrāfs no Kvebekas Kanādā. Viņu aizrauj ģenētika, tādēļ viņš savu sajūsmu izrāda ar fotomākslu, vienā kopīgā portretā apvienojot dažādu ģimenes locekļu sejas puses. Ģenētikas spēks ir tik nozīmīgs, ka pat māsīcām un brālēniem var būt līdz pat 25% kopīgu gēnu un līdz ar to arī vizuālu līdzību. Attiecīgi vecākiem un viņu bioloģiskajiem bērniem šis procents ir krietni augstāks.

Tuvojoties Māmiņdienai, zemāk apskatāmas tieši mammu un meitu apvienotās sejas. Lūkojoties uz attēliem, rodas sajūta, ka tās ir viena un tā paša cilvēka divas sejas puses tikai dažādos vecumos. Lūk, cik liels ir ģenētikas spēks!

Komentāri 6

0/2000

Tu vari iet dirst!!!

 10  0 atbildēt

Super ģenētika   

 5  0 atbildēt

    

 3  0 atbildēt

visām šķībi purni?

 1  0 atbildēt
KRUTI!
 0  0 atbildēt
👍
 0  0 atbildēt