65

 2329  7

Šajā rakstā sniedzu ieskatu fotoreportāžā no specializētas skolas aklajiem un vājredzīgajiem absolventu izlaiduma. Šīs fotogrāfijas uzreiz iekrita acīs un tik tiešām to autorei ir izdevies panākt iecerēto un tās liek aizdomāties par šo pusaudžu dzīvi un nākotni kopumā..

Savā lielākājā fotosērijā ar nosaukumu " Aklais izlaidums" Sāra Vilsone no Anglijas, centās pastāstīt par neredzīgo un vājredzīgo pusaudžu grupas dzīvi, kuri mācās īpašā skolā, kurā specializējas uz šo cilvēku izglītošanu un sagatavošanu patstāvīgai dzīvei. Nodarboties ar šīm fotogrāfijām Sāra sāka 2005 gadā, kad sāka strādāt skolā par fotogrāfu dokumentālai filmai "Manas acis", kuru pasūtīja Public Broadcasting Service. Kopš tā laika Sāra Vilsone piekrita katru rudeni pildīt fotogrāfa pienākumus skolas ballēs, kuras risinājās noslēdzoties kārtējam mācību gadam. Savās fotogrāfijās Sāra centās iemūžināt visu svinīgās balles notikumu gaitu, sākot ar to, kā skolnieki tai gatavojas un beidzot ar noslēdzošo deju tieši, kad pulkstenis sit pusnakti.

Tamlīdzīgas balles ir ļoti gaidīts pasākums katram skolniekam, bet it īpaši šiem audzēkņiem. Ar savām fotogrāfijām Sāra cenšas ne tikai iemūžināt attēlos šo pasākumu priekš vecākiem vai pašiem skolas audzēkņiem, bet likt arī sabiedrībai aizdomāties, ko tas pusaudzim nozīmē- būt vājredzīgam vai aklam.


« 1  2  3 »

Komentāri 65

0/2000

Man vienkārši trūkst vārdu, paskatoties uz šiem jauniešiem. Viņi paveiks pat vairāk nekā datortārpi, kas diendienā šerfo internetā, bet, kuriem ar veselību viss ir kārtībā.

 286  4 atbildēt

Patīk, ka katram ir kroņi un diadēmas, nevis kādam un kādai izredzētajai. Vienlīdzība

 212  0 atbildēt

Tikai aklais šim rakstam varētu netīšām ielikt -.

 133  5 atbildēt

Redzot šādus cilvēkus, sirds sažņaudzas.

 80  0 atbildēt

Ceru, viniem dziive viss izdosies :)

 62  0 atbildēt

jā, ir arī tādi cilvēki un jā, arī tādiem gribas dzīvot...

p.s. tiāra latviski būtu diadēma un kas ir "pūlkstenis"...?

 34  0 atbildēt

nu i kurš to mīnusu ievilka??? 

 30  0 atbildēt

Aizkustinoši! Apbrīnojama centība un neatlaidība no viņu puses! Cepuri nost! :)

Un, protams, arī tie cilvēki, kas viņiem dien dienā palīdz ir zelta vērti! Labu veselību viņiem! :)

 26  0 atbildēt

prieks,ka cilvēki nav nodalījuši sevi no citiem-veseliem cilvēkiem. liekas ļoti jauki,patīkami jaunieši :)

 18  0 atbildēt

Es dienu dienā sastopos ar šādiem cilvēkiem, jo pati dzīvoju neredzīgo ciematā, mans vectēvs bija neredzīgs, un reizēm tiešām apbrīnoju šo cilvēku patstāvīgo dzīvi, sevi laikam nevarētu iedomāties viņu vietā, nebūtu tik daudz spēka saņemties un dzīvot tālāk!

 17  0 atbildēt

Ari Aklie Grib Dzivot un dzivot jautri!

 12  0 atbildēt

19. ooo jaa džeims ir iekarsis!!! 

 13  3 atbildēt

Un es vēl sūdzējos, ka uz izlaidumu šogad nācās iet ar kruķiem:( Šausmigi

 10  0 atbildēt

bac tik zel ,ka vini pasi neredz cik skaisti izskatas viss tur un pasi arii.

 10  0 atbildēt

Autor, paldies par rakstu un tirpām, kas izraisītas. :)

 9  0 atbildēt

-13.Līzai tik skaista acu krāsa!  

 9  0 atbildēt

Cik mīļi, bet arī dīvaini varētu būt iemīlēties cilvēkā, kuru neredzi uz viņš neredz tevi. Viņi nevar cilvēku vērtēt pēc izskata. 

Un cik labi ir cilvēki, kuri sagatavo šos cilvēku ballei vai dzīvei. Skaisti saģērbj, kaut vai citi un pats to neredz. Jauki. 

 9  0 atbildēt

Aizmirsu par savam "problēmām". ...Jauks pāris Džeimija un Džims

 7  0 atbildēt

vismaz izbauda dzīvi. :)

 6  0 atbildēt

nu, jaa!

miinusu ielika tie, kuriem nav bijis izlaidums un nebuus taads nemuuzham, jo izgliitots un sapraatiigs cilveeks neko taadu nebuutu dariijis...

man nav zheel cilveeku, kas ir shajaas bildees, man ir liels prieks, ka taadi ir, kas speej baudiit dziivi neskatoties neuzko!

bet zheel man ir to, kas tos miinusus ielika, ceru, ka arii juus kaadreiz buusiet laimiigi un speesiet dziivot taa, lai buutu labi gan pashiem, gan apkaarteejiem!

 5  0 atbildēt
« 1  2  3 »