Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
4
23
Delfīni ir simbols brīvībai, priekam un grācijai. Šis apburošais dzīvnieks šķiet vienmēr ir labā omā, katram, kas reiz bijis Palangas delfinārijā atmiņā paliek to šķelmīgais smaids. Delfīnus izmanto dziedināšanai no depresijas un nomāktības, jo paskatoties uz tiem patiesi aizmirstas visas rūpes un bēdas. Šeit variet izlasīt par delfīnu dzīvi un to, kā šie dzīvnieki ir piemērojušies dzīvei ūdenī.
Delfīni, tā pat kā cilvēki ir siltasiņu zīdītāji, nevis zivis, tomēr tie ir piemērojušies dzīvei okeānā. Tiem ir spēcīgi attīstīta astes daļa un astes spuras. Kustinot asti augšup un lejup delfīni pārvietojas ūdenī, aste tik pat labi noder arī medībās, un lai varētu izlekt virs ūdens. Spurām ir liela nozīme arī delfīnu komunikācijā, delfīni, kas ir draugi mēdz peldēt līdzās saskaroties ar krūšu spurām, bet astes vēzēšana var būt kā piedraudēšanas signāls citiem delfīniem. Delfīniem ir konusveida zobi, lai tajos būtu vieglāk noturēt slidenās zivis. Delfīniem skausta daļā ir īpaša elpošanas atvere- vēl viens pielāgojums dzīvei ūdenī. Delfīnu mātītes parasti dzemdē vienu mazuli, kuru pieņemts saukt par teliņu, teliņš piedzimstot ir apmēram metru garš. Māte to zīda apmēram 4 gadus, reizēm arī mazāk, bet visumā teliņs pie mātes paliek apmēram trīs līdz sešus gadus. Sievieškārtas delfīni mēdz palikt baros, ko vieno radniecīgas saites, turpretī teviņi veido savus grupējumus. Katram baram ir sava noteikta teritorija kur tie uzturas un barojas. Ja kāds delfins tiek ievainots un pats nespēj uzpeldēt lai ieelpotu, grupas biedri tam palīdz uznesot to virspusē ar saviem ķermeņiem. Delfīni lielāko dienas daļu pavada medijot un barojoties, medījumu tie noverte ar eholokācijas palīdzību. Ultraskaņa ko nedzird cilvēka auss atbalso priekšmetus kas ir ārpus redzes lauka. Savstarpēji sazinoties delfīni izmanto šo pašu saziņas metodi, arī pakšķināšanu ar muti un ķermeņa valodu. Delfīni medī vieni vai grupās un to dariskie ienaidnieki galvenokārt ir haizivis. Diemžēl arī cilvēks netieši ņem līdzdalību šo dzīvnieku bojāejā. Delfīni medijot piekrastes zonā nerti sapinas zvejnieku izliktajos tīklos un nespēdami uzpeldēt lai ieelpotu nomirst.
 Autors: jacky Delfīni
1.
 Autors: jacky Delfīni
2.
 Autors: jacky Delfīni
3.
 Autors: jacky Delfīni
4.
 Autors: jacky Delfīni
5.
 Autors: jacky Delfīni
6.
 Autors: jacky Delfīni
7.
 Autors: jacky Delfīni
8.
 Autors: jacky Delfīni
9.
 Autors: jacky Delfīni
10.
4
23
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [5]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
zitux avatars
Medaļa Mani sirdspukstiMedaļa Mani sirdspukstiMedaļa Sertificēts spoks
  zitux 14.09.08 19:16
 
1
0
miiljuminji,ljoti jauki un gudri radijuminji
Brillianty avatars
Medaļa Žurnālists
  Brillianty 14.09.08 19:16
 
0
0
Dievinu vinjus. :]]]Sapnis paglaudiit taadu. (mm) ^^
Krekeris avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa Dienas joksMedaļa Maģistrants
  Krekeris 14.09.08 20:38
 
0
0
Eek!
Mikijs avatars
Medaļa DoktorsMedaļa Barojos ar hotdoguMedaļa Maģistrs
  Mikijs 14.09.08 22:46
 
0
0
viņi īstenībā nemaz nav gudri.... ķipa stāsti par palīdzēšanu cilvēkiem, izvedot tos starp sēkļiem ir tāpēc, ka delfīni domā, ka laivas ir lieli delfīni un par to ietrenēšanu....... esat dzirdējuši par tādu lietu kā blusu cirks? un kāda velna pēc lai delfīni būtu brīvības simbols? stulbais flipers
Anonīms
Anonīms 05.02.09 22:45
 
0
0
nedomā, ko raksta!
(Gribu izlasīt!)