15

 895  0

"Yellowstone" pārsvarā visiem asociējas ar brīnumskaistu nacionālo parku, kur pavadīt savas brīvdienas, bet reti kurais apzinās, ka zem šī parka artodas superspēcīgs aktīvais vulkāns, kura super-izvirduma gadījumā tiktu aprakti vairāki ASV štati un paralizēta gandrīz visa ziemeļ-amerika.

Jānorāda gan, ka šāda super-izvirduma iespējamība ir diezgan maza, jo šis vlkāns izvird apmāram reizi miljons gados...

Mums bija vesela diena, lai izbaudīt šī parka neskarto skaistuumu un gavenais mērķis - unikālie, tirkīz-zilie geizeri. Es nekad savā dzīvē nebiju redzējusi geizerus tāpēc biju ļoti, ļoti patīkami satraukta!!

Bracot cauri kādai no parka ielejām ieraudzijām sniegu - sniegs maija beigās lika mums saprast, cik augstu kalnos patiesībā esam - vidēji "Yellowstone" atrodas 3000 m virs jūras līmeņa.

Pa vidu mūs vēl paspēja parsteigt pāris bifeļu izraisīti sastrēgumi, bet dienas vidū mēs beidzot sasniedzām savu galamērķi - netizami zilos geizerus, kas kā izrādās smaržo neticami līdzīgi kā puvšas olas. (jānorāda gan, ka ne visi geizeri tā smirdeja - smaku izraisa baktērijas, kas veidojas noteikta tipa geizeros)

Viss ko var teikt par šo pieredzi - Ja tev kadreiz ir iespēja apskatīt geizers, saki jā!!! Un trpinasim lūgties lai šis milzīgais vulkāns neizdomā ziet gaisā un aprakt mūs viss 3 dienas garā naktī...

Pievienotie video

Komentāri 15

0/2000

Nesaprotu, kāpēc nerunājat latviski. Neesat nekādi pasaulslaveni jūtuberi, jūs skatās tikai latviešu publika un droši varat runāt dzimtajā valodā!

 29  4 atbildēt
Ja tas uzietu gaisā - visā planētā iestātos kodolziema
 19  0 atbildēt

Video kā tāds bija foršs, bet godīgi sakot es pārtinu pāri tām vietām, kur jūs abi tur runājat angliski! Kaut kā tas baigi kaitināja un čakarēja to video...

 17  0 atbildēt

Kādu ASV ja tas ies tad Visa pasaule dabūs trūkties.

 12  0 atbildēt
Kaut kāsa deizinformācija. Yellowstone ir supervulkāns, kurš izvirduma gadījumā apraks ne tikai kādu štatu asv, bet ietāsies ledus laikmets visā pasaulē uz daudziem gadu desmitiem un simtiem ar karastrofālām sekām un praktiski pilnīgu planētas iznīcību. Izvirdumi notiek aptuveni ik pēc 600-700 tūkst. gadiem. Šobrīd ir pagājuši ap 600k gadiem, līdz ar to tas kuru katru brīdi var izvirst. Protams tas var notikt arī pēc 100 vai 200 tūkstošiem gadu... to prognozēt ir ļoti grūti. Skaidrs ir tikai tas, ka tas notiks kaur kad un sekas būs dramatiskas. Tāpēc pie tā strādā cilvēki, kas pēta un domā risinājumus, lai to spētu maksimāli neitralizēt un ierobežot. Par to ir ļoti daudz info, meklējiet paši. Tomēr jāatceras ka pasaulē ir ļoti daudzi citi supervulkāni, par kuriem ir mazliet aizmirsts, jo ir daudz mazāk aktīvi. Tomēr izvirduma gadījumā sekas būtu līdzīgas kā jelovstounas... un nav zināms kad un kurš no vulkāniem zemeslodi pārsteigs un iznīcinās nesagatavotus...
 11  0 atbildēt

Žēl! Cilvēka mūžs ir par īsu, lai iepazītu visas pasaules brīnumainās vietas.

 10  0 atbildēt

Visi njau ka runa pa angliski? Jautajums vai jus saprotat angliski? Un vinji pareizi dara ka runa tikai angliski. Puse Pasaules populacija runa angliski un vinjiem runajot angliski ir lielakas iespejas buut SLAVENIEM JUUTUBERIEM. Latvieshu Loshi.

 2  0 atbildēt

Labums no tā vulkāna būtu ,ja tas to neģēļu zemi ASV  visu noslaucītu no planētas...tiem nav vairs tiesību eksistēt !!!

 2  1 atbildēt

  

 1  1 atbildēt