Tieši glābšanas darbu veikšanai ļoti veiksmīgi var izmantot helikopterus un šādiem nolūkiem paredzētus helikopterus šeit var arī apskatīt. Protams ka šie helikopteri tiek izmantoti kravu un pasažieru nogādāšanai arī uz kara kuģiem.
Tālo distanču stratēģiskā triecienaviācija.
Tā nu metot loku pa lokam esmu nonācis līdz šī muzeja iespaidīgākajiem eksponātiem. Tās ir tālo distanču stratēģiskās triecien aviācijas lidmašīnas. Tās izskatās ļoti iespaidīgi! Pirmkārt to izmērs ir milzīgs. Ne mazāk iespaidīgi par izmēriem ir arī to tehniskie raksturojumi.
Te gan jāpiebilst, ka šodien Ukrainas gaisa spēku sastāvā šādu lidmašīnu vairs nav. Tādas pēc PSRS sabrukuma Ukraina gan saņēma mantojumā, bet turpmākajā gaitā, saskaņā ar starptautisku vienošanos starp Ukrainu, Krieviju, ASV un vēl dažām Rietumvalstīm, tālās stratēģiskās aviācijas vienības Ukrainā tika likvidētas. Kāpēc tā? Pavisam vienkārši! Ukraina atteicās no kodolieroču bruņojuma un šo aviācijas vienību pamatuzdevums bija, veikt triecien uzbrukumus izmantojot kodolieročus. Tātad šīs lidmašīnas bija bruņotas ar kodolbumbām. Praktiski visas tālo distanču stratēģiskās aviācijas lidmašīnas tad arī tika sagrieztas metāllūžņos un tikai dažas no tām, kaut kāda veidā, nonāca līdz šim muzejam un šodien šis ir viens no retajiem muzejiem, kurā šādu aviācijas tehniku var apskatīt.