local-stats-pixel fb-conv-api

Volvo izstrādājis pašsaplīstošus stiklus.9

80 3

Zviedru kompānija Volvo izstrādājusi jaunu drošības sistēmu Escape Guidance System (REGS), kas palīdzēs izkļūt no salona tādos gadījumos, kad automobilis kāda negadījuma rezultātā iegāžas upē vai ezerā un sāk grimt.Sākotnēji ar REGS tehnoloģiju aprīkos 29 Nīderlandes policijas automašīnas, kas kļūs par gada garumā izvērstās izmēģinājuma programmas sastāvdaļu.

Sistēmas pamatā ir durvīs iebūvēti sensori, kas konstatē spiediena maiņu un dod komandu īpašam lādiņam, kas izsit sānu stiklus vēl līdz tam, kamēr automašīna pilnībā pazūd zem ūdens. Volvo apgalvo, ka šāda tehnoloģija palīdzēs pasažieriem vieglāk izkļūt no automašīnas, bet glābējiem atvieglos viņu darbu.

2011.gada Nīderlandes negadījumu statistika rāda, ka kanālos vai ūdenskrātuvēs nogrimuši 750 automobiļi, bet 50 cilvēki gāja bojā tā iemesla dēļ, ka nespēja atvērt aizbloķētās durvis un izsist stiklus. Šā gada pirmajos četros mēnešos līdzīga iemesla dēļ gājuši bojā 20 cilvēku. Arī Latvijā vēl labā atmiņā traģēdija Krāslavas novadā, kad Jaungada rītā salīdzinoši seklā ūdenī noslīka septiņi jaunieši, kas nespēja atvērt ūdenī iekritušās un apgāzušās automašīnas durvis vai stiklus un izkļūt no slazda.

Volvo apņēmies līdz 2020.gadam uzlabot savu automobiļu drošību tiktāl, ka avārijas dēļ cilvēki vairs bojā neaizies.80 3 9 Ziņot!
Ieteikt: 000
Izmantotie avoti:
http://autozinjas
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 9

0/2000

jā, jā, gan jau sāks čakarēties un plīsīs ne no kā emotion

25 1 atbildēt

iebrauc normālā Latvijas peļķē un domā kapēc logi izbira?

17 1 atbildēt

Un, kas notiek, ja iebrauc lielā peļķē?

1 0 atbildēt

Un ja brauc pa rīgu lietus laikā bīstamajā vietā pie elis. :D Ko tad Tu darīsi? :D

0 0 atbildēt

Volvo vienmēr ir bijuši labākie drošības ziņā.! emotion

0 0 atbildēt

A ja uz jumta iekrīt upē ??

0 2 atbildēt

tai mazdai krāslavā un 99% latvijas auto nemaz nebūs  tada veida sistēmas

1 4 atbildēt