local-stats-pixel fb-conv-api

Liepājas jauni autobusi1

20 0

Vakar, 18.februārī, AS “Liepājas autobusu parks” teritorijā Cukura ielā 8/16 tika prezentēti jaunie mazās ietilpības autobusi, kas Liepājas ielās sāks kursēt martā, novēroja portāls.

Prezentācijas pasākumā piedalījās gan Liepājas pilsētas domes pārstāvji, gan AS “Liepājas autobusu parks” un Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports” pārstāvji.

Kā portālam pastāstīja Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports” direktors Gints Lūsis, jaunie mazās ietilpības autobusi Liepājas ielās sāks kursēt no 1.marta 22., 22S, 23.un 25.maršrutā.

Viņš tāpat pastāstīja, ka jaunie autobusi aprīkoti gan ar audio informācijas atskaņošanas iekārtām, kas automātiski informēs pasažierus par nākamās pieturvietas nosaukumu, gan video novērošanas iekārtām u.c. modernām tehnoloģijām.

Jaunajos autobusos ir uzstādīta klimata kontrole (ar gaisa kondicionētāju), kas nodrošina pasažieriem vēlamo temperatūru kā vasarā, tā ziemā. Pasažieriem labi pārredzamā vietā ir novietots augstas izšķirtspējas monitors, kas atkarībā no autobusa atrašanās vietas reisa laikā attēlos informāciju par maršruta galapunktu, nākamo pieturu, maršruta numuru u.c. Tāpat ekrānā būs iespēja izvietot informāciju par aktuālākajiem pasākumiem Liepājā, padarot braucienu interesantāku un informējot pēc iespējas lielāku iedzīvotāju skaitu par pilsētā notiekošo.

Paralēli ar vizuālo informāciju uz ekrāna, autobusā darbosies arī audio informācijas atskaņošanas iekārtas, kas automātiski informēs pasažierus par nākamās pieturvietas nosaukumu, tādējādi arī cilvēki ar redzes traucējumiem saņems tik nepieciešamo informāciju.

Jaunajos autobusos būs 19 sēdvietas un trīs stāvvietas (salīdzinājumā - līdz šim mazās ietilpības autobusi varēja uzņemt par 13 - 19 pasažierus). Savukārt pasažieru drošībai autobusu durvis ir aprīkotas ar sensoriem, kas neļauj durvīm aizvērties, ja starp tām ir pretestība (pasažieris, bagāža), bet, lai samazinātu vandālismu autobusos, tajos ir uzstādītas videonovērošanas kameras.

Autobusi ir aprīkoti ar elektroniskajām maršruta zīmēm, kuras labi nolasāmas gan diennakts gaišajā, gan tumšajā periodā un ļaus jau no attāluma identificēt to kā sabiedrisko transportu, bet līmeņa maiņa un pakāpieni autobusā atzīmēti kontrastējošā dzeltenā krāsā (RAL 1021). Šie jauninājumi palīdzēs arī vājredzīgiem cilvēkiem droši un patstāvīgi pārvietoties sabiedriskajā transportā.

Jauno autobusu liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja apskatīties arī izstādes “Ražots Liepājā” laikā 6.un 7.martā Liepājas Olimpiskajā centrā.

20 0 1 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 1

0/2000

Forši

1 0 atbildēt