local-stats-pixel fb-conv-api

Zubbles (zurbuļi).8

Vai tu atceries, kad pēdējo reizi pūti ziepju burbuļus? Varbūt jūties pārāk izaudzis no ziepju burbuļiem? Bet tas ir tik jauki Lai nu kā, tad nemaz nav bērnišķīgi. Ziepju burbulis- pārsteidzošs un ļoti neparasts veidojums, raugoties no dažādiem aspektiem. Fizikā tas ir interesants no dažādām pusēm – krāsa, forma u.c.

Ziepju burbulis ir sfēra, kurai apkārt ir ļoti plānas ziepju ūdens kārtiņas. Sfērai ir raksturīga zaigojoša (varavīksnes) krāsa.

Ziepju burbuļi parasti nepastāv pārāk ilgi – tie pārplīst paši no sevis (to pārplēš iekšējais virsmas spraigums) vai arī saskarā ar citiem objektiem.

Ziepju burbuli pēta gan fiziķi, gan matemātiķi. Pēdējā laikā to izmanto pat kosmosa izpētē.Par krāsainiem ziepju burbuļiem.

Kas gan var būt vienkāršāks kā iegūt krāsainus ziepju burbuļus? Piejaucam ziepjūdenim krāsvielu un gatavs… Tomēr nē. Lai iegūtu perfektus krāsainus ziepju burbuļus, rotaļlietu izgudrotājs (feins amats, ne?) Tim Kehoe cīnījās 11 gadus. Šajā laikā viņš ir noķēzījis visu ap sevi – mājas, mašīnas, vannas, veselu baru bērnu un suņu, un protams, pats sevi. Lieta tāda, ka nevar vienkārši piejaukt krāsu ziepjūdenim, jo burbulim pārplīstot krāsviela paliek un izsmērējas. Bet Timam tomēr bija sapnis paveikt neiespējamo – izveidot krāsainus burbuļus, kas neatstāj pleķus.

Desmit gadus no vietas viņš jauca, vārīja un maisīja dažnedažādas vielas un krāsas, bet tomēr rezultāta nebija. Tad viņš nolēma paaicināt talkā ķīmiķi. Pēc ilgiem eksperimentiem un garas domāšanas viņi radīja risinājumu – speciālas nestabilas struktūras krāsu molekulas (lai ko tas arī nozīmētu). Un nu mums būs pieejami koši, vienkrāsaini ziepju burbuļi. Zili, zaļi, melni, rozā. Skats esot nepārspējams, jo mūsu prātiņš īsti nesaprot notiekošo – esam pārak pieradinājuši sevi pie fakta, ka ziepju burbuļi ir caurspīdīgi.

Ar šo izgudrojumu Tims un viņa komanda (nejaukt ar Timuru…), protams, kļūs stāvus bagāti, jo vesela gūzma rotaļlietu ražotāju kompāniju burtiski lūdzās lai ļauj (pārdod tiesības) viņiem ražot šos burbuļus. Un jau nākošā gada februārī veikalos parādīsies krāsainie burbuļi vārdā Zubbles (zurbuļi).

Taču krāsainie burbuļi ir tikai… ziepju burbuļi. Galvenais atklājums ir šīs krāsu molekulas, kuru izmantošana paver jaunas neticamas iespējas. Piemēram, izzūdoša matu krāsa, ziepes, zobu pastas, īslaicīgas sienu krāsas un daudz, daudz citu ideju.

« 1  2  3 »
51 0 8 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 8

0/2000

Laba štelle

3 0 atbildēt

eu, bet foršīī ^^

3 0 atbildēt

cOOll............

3 0 atbildēt

super :) +

2 0 atbildēt

Gribētos tādu +

2 0 atbildēt

19. emotion

emotion

2 0 atbildēt

kautkad pirms gada par šitiem zubbles biju lasījusi jau :D

bet +

0 0 atbildēt

5..izskatās kā krāsainas, causpīdīgas lodītes.

0 0 atbildēt