Ar neparastu problēmu saskārusies kādas Vācijas pilsētas Dīsburgas skolas vadība - kad kāda skolniece, pēc tautības vāciete, izteikusi vēlmi mācīties turku valodu klasē, kas paredzēta ieceļotājiem no Turcijas, viņai nācies atteikt.
Izrādās, ka likumdošana aizliedz vācu bērniem apmeklēt ārzemniekiem domātās klases, vēsta interneta ziņu vietne TheLocal.
Sešus gadus vecās Čāras Rikas (Chiara Rick) māte Sabīne (Sabine) stāstījusi, ka viņas meitai ir dotības uz valodām un bērnudārzā viņa jau diezgan augstā līmenī paspējusi apgūt angļu valodu. Uzsākot skolas gaitas, meitene vēlējusies iet turkiem paredzētajā klasē, lai labāk apgūtu arī šo valodu - tas saistīts ar to, ka ģimene dzīvo rajonā, kur pārsvarā mitinās ieceļotāji no Turcijas, šīs tautības bērnu vidū ir lielākā daļa viņas draugu. Tomēr skolas vadība skaidrojusi, ka Čārai ir jāmācās vācu bērniem paredzētajā klasē.
"Mums iepriekš nekad nav nācies saskarties ar šādu situāciju," intervijā laikrakstam Westdeutsche Allgemeine Zeitung atzinis Dīsburgas skolu valdes darbinieks Volfgangs Štreufs (Wolfgang Streuff). Viņš norādījis, ka skolas vadība, kas no komentāru sniegšanas izvairījusies, formāli esot rīkojusies saskaņā ar likumu. Attiecīga direktīva patiešām esot, un bērni uz klasēm, kurās mācās ārzemnieki, varot tikt pārcelti tikai kādos īpašos gadījumos - piemēram, ja ģimene gatavojas pārcelties dzīvot uz attiecīgo valsti un skolēnam nepieciešams ātri uzlabot valodas zināšanas. V. Štreufs sacījis, ka pagaidām viņam nav skaidrs, kā risināt konkrēto problēmu, taču izteicis cerību, ka vienošanos ar S. Riku izdosies panākt. Vienlaikus viņš norādījis, ka zināma loģika noteikumos esot - ja pieaugs to skolēnu skaits, kuri vēlas mācīties ārzemniekiem paredzētajās klasēs, skolām var rasties problēmas ar svešvalodu skolotāju piesaisti.
Savukārt skolnieces māte uzskata, ka likums ir novecojis un jāgroza. "Kas gan būtu slikts, ja mana meita mācītos kopā ar turku bērniem? Un par kādu integrāciju mēs te vispār runājam, ja dažādu tautību bērni tiek nošķirti jau skolas solā?" - viņa uzdevusi retoriskus jautājumus. S. Rika arī piebildusi, ka zina turku ģimenes, kas arī mājās runā vāciski, taču šo ģimeņu atvasēm iespēja apmeklēt turku klases tomēr tiek dota.