Kurš teica, ka stadioni nevar būt arhitektu izpaušanās objekti? Var!
Unikālākie stadioni pasaulē8
70
2

World Games Stadium Taivānā. Šis stadions ir pasaulē lielākais stadions, kurš patērē tikai saules enerģiju. Uz stadiona jumta izvietoti milzīgi saules paneļi, kas enerģiju savāc un tālāk tā tiek izmantota stadiona vajadzībām. Paneļi kopumā aizņem 14155 kvadrātmetru platību, un gada laikā saražo 1,4 gigavatstundu elektrības. Pats interesantākais ir tas, ka dienās, kad stadionā nekas nenotiek, ar saražoto enerģiju tiek apgādātas 80% no apkārtejām ēkām.

Allianz Arena Vācijā. Šis stadions atrodas Minhenes ziemeļos, un ikdienā to izmanto futbola klubs „Bayern”. Tajā ir vietas gandrīz 70000 skatītājiem. Šis stadions ir īpašs ar to, ka var pilnībā nomainīt savu krāsu.

Estadio Municipal de Aveiro Portugālē. Aveiru pilsētā esošo stadiona cēla speciāli 2004. gad Eiropas čempionātam futbolā. Starp citu, tajā spēli aizvadīja arī Latvija izlase, tikai es neatceros pret kuru komandu:) Stadionam ir krāšņs dizains, kurā vienkāršas formas mijas ar sarežģītākām. Stadiona krēsli ir dažādās krāsās, un tas rada iespaidu, ka stadions vienmēr ir pilns.

Gospin Dolac Horvātijā. Tas tika uzbūvēts 1989. gadā Imocki pilsetā. Par savām mājām to sauc futbola klubs NK Imotski. Stadions spēj uzņemt tikai 4000 apmeklētāju un tas atrodas 500 metru augstas klints.

Fujieda City Stadium Japānā. Šai stadionā cilveki var baudīt futbolu, kā arī ieturēt pikniku. Tā vietā, lai uzbūvētu betona trepes, konstruktori nolēma ierīkot divas apzaļumotas terases. Kas gan var būt labāks par futbola baudīšanu zālītē?

Recep Tayyip Erdoğan Stadium Turcijā. Multifunkcionālais stadions atrodas pašā Stambulas pievārtē. Stadions ir interesants ar to, ka tikai puse no laukuma ir apgādāta ar tribīnēm. Otra puse ir gluži vienkārši atklāta. Es laikam zinu, ka var būt labāks par futbola baudīšanu zālītē – futbola baudīšana mājās, dīvānā.

Igraliste Batarija Horvātijā. 15. gadsimta cietokšņa vidū atrodas mazs stadions, kurā spēlē futbola klubs HNK Trogir. Tā ietilpība ir tikai 1000 cilvēku. Tā vien izskatās, ka vairāk skatītāju spēli vēro no cietokšņa jumta, uz kura izvietots restorāns, nekā no tribīnēm.

Eco Stadium Janguito Malucelli Brazīlijā. Stadions atrodas Kuritibā, un tas ir pirmais ekostadions Brazīlijā. Tas savās zālainajās tribīnēs spēj uzņemt 6000 cilvēku. Būvnieki stadiona celšanā izmantoja koka konstrukcijas.

Mmabatho Stadium Dienvidāfrikas republikā. Mmabatho stadions ir multifunkcionāls stadions, kurš atrodas Mafikengas pilsētā. 1981. gadā to uzcēla kāda krievu kompānija, un stadions spēj uzņemt 59000 apmeklētāju.

Marina Bay Floating Stadium Singapūrā. Šī peldošā platforma atrodas Marinas līcī. Tā ir 120 gara un 83 metrus plata. Platforma vienlaicīgi spēj noturēt 1070 tonnu lielu svaru, un maksimālais cilvēku skaits, kas vienlaidzīgi drīkt atrasties uz platfomras ir 9000. Blakus platformai uz sauszemes ir tribīnes, kuru ietilpība ir 30000.
Tev patiks šie raksti
