Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
4
501

Protams, neviens nevēlas doties uz cietumu (atskaitot dažus indivīdus, kas to uztver kā savu dzīvesveidu), bet ir pasaulē cietumi, kur jūs patiešām, PATIEŠĀM nevēlētos nokļūt kā ieslodzītais. Atrasties cietumā, tā ir tikai daļa no problēmas, atrasties cietumā un izdzīvot, gan psiholoģiski, gan fiziski, tas gan ir sarežģītāk. Nav gan iekļauti šajā sarakstā Krievijas cietumi, kādēļ: tas jāprasa lapas veidotājiem. Varēja jau ielikt kaut ko par Vlaģimirskij Central, vai Melno Gulbi, kur mitinās uz mūžu ieslodzītie. Atvainojos jau laicīgi par mazajām bildēm, un par mazo bildu skaitu. Vairāk spiedu uz tekstu. Tātad skatāmies un lasām: Pasaules bīstamākie cietumi:

1San Quentin Kalifornija... Autors: zammaz Pasaules bīstamākie cietumi!!!
1. 1.San Quentin, Kalifornija. Pievienoju arī nelielu video par šo cietumu. Kā sacīt jāsaka, normāls cietums, pilns ar visādiem tipāžiem un korumpētām personām. Tiesa gan, kādam čalim vārdā Klintons Trumens apnika pastāvošā sistēma, un viņš nolēma šo to pamainīt (tas jau cits stāsts). īsāk sakot, Trumens 1940.gadā kļuva par šīs iestādes direktoru, un sadzīves apstākļi uzlabojās, miršanas procents samazinājās. Pirms tam gan bija pašvaki, ieslodzītie staigāja skūtām galvām, numurētām formām, un ēda no spaiņiem (kaut gan, tajā laikā nekas īpašs jau tas nebija). Laiku viņi pavadīja mazās kamerās, kas bija bez gaismas, un arī gaiss īpaši nebija, jo „celles” tika pilnībā būvētas no betona. Ā, lieki piebilst, ka logi tur arī nebija Pat niecīgs pārkāpums varēja novest pie 3jām saujām smilšu. Rasu naidi, bandu sadursmes un citas sīkas problēmas bija cietuma ikdiena, kas, protams, aizsūtīja citos medību laukos ne mazums zeku. Starpcitu, joprojām cietumā valda diezgan paskarba vide, cietumā mitinās Kalifornijas vardarbīgākie likumpārkāpēji un citi jautri veči. Ja vēlaties tur nokļūt, iesaku aizbraukt uz štatiem, un sastrādāt kādas ziepes Kalifornijā, vēlams protams ne administratīva rakstura!!!
2 Bang Kwang cietums... Autors: zammaz Pasaules bīstamākie cietumi!!!
2. 2. Bang Kwang cietums. Pazīstams arī kā „Bangkok Hilton” – kādam ar humora izjūtu viss bijis kārtībā! Tātad, cietums pārpildīts ar ieslodzītajiem, pirmos mēnešu ieslodzītie pavada ar saķēdētām kājām, vai pieķēdēti kaut kur. Tas tā, lai aprod ar vidi, un vieglāk kontrolēt. Vide protasm nepateicīga, ka gadās saķert kādu kaiti, tad noliks uz gultas, un zāles varēs gaidīt samērā ilgi-pareizāk sakot nekad nesagaidīsi. Ja gadās Taizemes Hiltonā tikt notiesātam uz nāvi, tad jārēķinās ar to, ka tiksi piemetināts ar ķēdēm, kuras noņems nost 2 stundas pirms nāvessoda izpildes, nu tas tā, lai sagatavotos. Nāvessods gan tāds humāns – injekcija.
3 Rikers Island Ņujorka ... Autors: zammaz Pasaules bīstamākie cietumi!!!
3. 3. Rikers Island, Ņujorka – spīdzināšana, piekaušana, nežēlīga apiešanās no cietuma apsargu puses raksturo šo cietumu. Cietums piepildīts galvenokārt ar likumpārkāpējiem no minoritāšu vidus, narkotiku tirdzniecība utt. 2007. gadā ieslodzīto Čārliju bezjēdzīgi piekāva ar stekiem, par kaut kādiem niekiem, traumas bija pasmagas, smadzeņu operācija un citas. Kāds bariņš ieslodzīto ir izdarījuši pašnāvības, pakārušies gultas veļā savās kamerās, tur gan jābūt iekšām. Cietums arī lepojas ar nežēlīgu apiešanos pret garīgi slimiem, kuri arī bieži vien izdara pašnāvību, jo tiek novesti līdz attiecīgai stadijai.
4 Colorado cietums tika... Autors: zammaz Pasaules bīstamākie cietumi!!!
4. 4. Colorado, cietums tika būvēts tā, lai cietumnieki tiktu pilnībā izolēti no darbieniekiem, ņemot vērā slikto pieredzi citos ASV cietumos. Kad zeki bija aizsūtījuši uz „mājām” ne tikai kaimiņus, bet arī darbiniekus. Čaļi pavada 23 stundas, tādās kā betona šūnās, kamerās. Kontingents: recidīvisti, slepkavas un citi jautri čaļi, īsāk sakot, sliktākie no sliktākajiem. Neraugoties uz stingrajiem drošības pasākumiem, tik un tā 13 darbības gados, pāris ieslodzītie pamanījušos nolikt karoti, un ne jau dabīgā ceļā. Vēl vienu ieslodzīto nošāva, un vienu ievainoja, kad viņi pārkāpa cietuma slieksni, tiesa gan vēlāk ievainotais pakārās, laikam tomēr negribēja pavadīt laiku šajā piemīlīgajā iestādē.
5 Alkatraza San Francisko... Autors: zammaz Pasaules bīstamākie cietumi!!!
5. 5. Alkatraza, San Francisko: Šis cietums pazīstams kā „klints” vai arī „velnu sala”. Sala kļuva par māju noziedzniekiem, kas pārkāpa likumus Lielās depresijas laikos. Psiholoģiski smaga vieta, diskomforts, izolācija. Alkatraza bija pazīstama ar savu unikālo dizainu, kas praktiski liedza iespēju izbēgt. Kut gan visā pastāvēšanas vēsturē, pāris čaļiem tas izdevās. Pilnīga izolācija no ārpasaules, stingra disciplīna no cietumu amatpersonu puses, necilvēcīga politika, piemēram, ieslodzītajiem aizliedza runāt uz krietnu laiku. Kā to var sagaidīt, psiholoģiskās saslimšanas, šeit bija tik pat bieža parādība, kā sēnes pēc lietus. Cietums tika slēgts 1963, bet tā drūmo mantojumu var apskatīt filmās, vai arī ja palaimējas nokļūt San Francisko.
6La Sante cietums Francija... Autors: zammaz Pasaules bīstamākie cietumi!!!
6. 6.La Sante cietums, Francija. Bijušais cietuma darbinieks stāsta, ka šī vieta ir riktīgs elles ķēķis. Ieslodzītie dzīvo betona kamerās, ar sabiedrotajiem-žurkām un utīm. Maigi sakot skarba ikdienas realitāte. Labklājība ieslodzīto vidū, kas tā tāda? Spīdzināšanas metožu daudzveidīgums, vājākie ieslodzītie nokļūst „verdzībā” pār spēcīgākiem un dzīvotspējīgākiem cietumniekiem. Pašnāvības, pārapdzīvotība un izvarošanas cietuma ikdiena. 2002. gadā 122 pašnāvības, līdz 2003 gada vidum 73, tālāk statistika klusē, bet ar šiem cipariem jau pietiek, lai saprastu, ka La Sante nav nekāds kūrorts ārzemju tūristiem.
7 Diyarbak cietums  Turcija... Autors: zammaz Pasaules bīstamākie cietumi!!!
7. 7. Diyarbak cietums - Turcija. Šis cietums pazīstams ar saviem cilvēktiesību pārkāpumiem, kuri balansē uz naža asmens, starp dzīvību un nāvi. No 1981-1984. gadam, 34 ieslodzītie gājuši bojā, pārlieki apsargiem aizraujoties ar spīdzināšanas prasmju apguvi. Psiholoģiskā un fiziskā spīdzināšana, normāla parādība Diyarbak cietumā. Ieslodzītie ir mēģinājuši badoties, streikot utt., bet tas tikai izsauc uguni uz viņiem pašiem. Liels pašnāvību skaits, arī normāla parādība šajā cietumā. Pat bērnus šeit soda ar mūža ieslodzījumu, kas padara šo cietumu slavenu, kā vienu no sadistiskākajām soda izciešanas iestādēm pasaulē.
8 Venecuēla Pazīstama ar... Autors: zammaz Pasaules bīstamākie cietumi!!!
8. 8. Venecuēla. Pazīstama ar saviem brutālajiem cietumiem, kur vardarbība ir ikdienas parādība, slimības, medikamentu trūkums, nepietiekama pārtika, slikta attieksme no personāla puses, šajā cietumā ir tik pat bieži sastopama, kā āmen baznīcā. Holēras uzliesmojumi un citas stelles izraisīja mazus nemierus, nieka simts ieslodzītie slaktiņā tika aizsūtīti pie tēviem. Vienīgais + šajā cietumā ir tāds, ka cietumniekiem neko neļauj darīt, viņiem aizliegts strādāt, vai jebkādi sevi nodarbināt. Rezultātā pilnīga garlaicība un slinkums, kas kā zināms veicina fantāziju uz citām svarīgām lietām, savstarpējās cīņas uz dzīvību un nāvi, ieroču izgatavošana. Laba dzīvošana šajā arhaiskajā elles aparātā.
9 Tamdor cietums  Sīrija... Autors: zammaz Pasaules bīstamākie cietumi!!!
9. 9. Tamdor cietums – Sīrija. Nāves skaits šeit neskaitās numur 1, kādēl cietums ieņem otro vietu TOPĀ. Nāves un trakuma karaliste, tā raksturo šo cietumu. Apsardzi salīdzina ar asinskāru miesnieku ar cirvi. Koncentrācijas nometne ir kā bērnudārzs salīdzinot ar Tamdor cietumu. 1980. gadā, pēc prezidenta slepkavības mēģinājuma, uz cietumu tika nosūtīts kaut kas līdzīgs Commandos. Gari nestāstot doma bija tāda, lai kādam vēl neienāktu prātā veikt atentātus, par iebiedēšanu jānovāc, piemēram, 500 ieslodzītie, labs plāns, un kā nekā arī pārapdzīvotības problēma tiks atrisināta. Gari nedomājot, šis plāns arī tika realizēts. Kur vēl šādu plānu redzēsiet, ka tikai Sīrijā.
10 Karandiru cietums... Autors: zammaz Pasaules bīstamākie cietumi!!!
10. 10. Karandiru cietums- Brazīlija. Ne par velti šš piemīlīgā iestāde ieņem 1 vietu, vai pareizāk sakot 10 punktus šajā cietumu TOPĀ. 1300 ieslodzītie gājuši bojā, visā cietuma pastāvēšanas vēsturē. Nemieri, streiki, slaktiņi, uzbrukumi apsardzei, specvienību apciemojumi, spīdzināšanas, korumpētība, narkotikas un ieroči, šie vārdi nav jāmeklē svešvārdu vārdnīcā, ja runa iet par Karandiru cietumu. Tiesa gan šo cietumu slēdz 2002 . gadā. Ja neslēgtu, tad statistika būtu krietni ievērojamāka. Ne tikai nāves ziņā, bet arī dažādu slimību izplatīšanās mērogā. Katrs 5 ieslodzītais slimoja ar AIDS. Viens liels infekciju, brutalitātes un kaulainās perēklis.

Pievienotie videoIzmantotie avoti:
http://www.topt.net
4
501
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [36]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Basshunter avatars
Medaļa UberziņaMedaļa Cepumu rijējsMedaļa Spēlmanis
  Basshunter 09.11.10 14:37
32
1

normāli cietumi! es uzskatu, ka cietums nav nekāds kurorts uz kuru doties atpūsties, bet vieta, kur tev jānožēlo izdarītais!

Paparazijs avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Paparazijs 28.09.10 20:32
7
0

Visbīstamākais cietums ir Vidzemes cietums

!

MrBucītis avatars
Medaļa SpoksMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  MrBucītis 14.07.11 21:16
7
0

Patīk kā raksturo cietumniekus - slepkavas un citi jautri džeki. :D

The King avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  The King 28.09.10 17:01
7
0

tiešām labs raksts. +++

7 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Spoks
  7 07.10.10 12:17
7
1

+

Cereal Guy avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa Spoks
  Cereal Guy 14.07.11 22:54
6
0

Kalifornijas vardarbīgākie likumpārkāpēji un citi jautri veči Labi pateici

HUGme avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Vidusskolnieks
  HUGme 28.09.10 23:17
6
1

++

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 14.07.11 22:39
5
0

Protams, neviens nevēlas doties uz cietumu (atskaitot dažus indivīdus, kas to uztver kā savu dzīvesveidu)

Atskaitot arī tos, kas ir saskatījušies Prison Break un jūtās Skofildi

Plušķainītis avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Twittera čoms
  Plušķainītis 14.07.11 22:59
4
0

Kā saka, "un arī citi jautri džeki." :D:D

jaunums avatars
Medaļa SpoksMedaļa JubilārsMedaļa Teamwork
  jaunums 14.07.11 21:47
3
0

Diezgan stulbi dziivi pavadiit mokoties cietumaa par sklepkaviibu , un tad veel mociities elleee.

zammaz avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  zammaz 28.09.10 17:34
2
0

atbildot uz niks komentāru " Alcatraz un "Velnu sala" ir divi dažādi cietu... "

Nav oriģinlaraksts, tulkoju, kā bija minēts, tā arī rakstīju!!!  

zammaz avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  zammaz 28.09.10 17:37
2
0

atbildot uz jakudze komentāru " (vlaģimirskij) central...... ilgi domāju kas ... " "Vladimirsky Central", "Владимирский централ",  kā tad būtu latviešu valodā pareizi jātulko? Vladimirskas Centrāls??? Ha ha ha  

BrownTiger avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Sākumskolnieks
  BrownTiger 14.07.11 21:41
1
0

+ No manis

3UAl3n avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa KlaunsMedaļa Seko draugiem 3000
  3UAl3n 07.10.10 12:33
1
0

++

citrōn avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  citrōn 28.09.10 22:50
2
1

un es vēl domāju kad liepājas cietums ir briesmīgs

pacančīk avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Trumpe
  pacančīk 28.09.10 21:03
2
1

rebellion avatars
Medaļa Draugu draugsMedaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Tīģeris
  rebellion 28.09.10 19:36
1
0

Labs raksts.

Nošokēja šis tas.

Dobijs avatars
Medaļa SpoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Twittera eksperts
  Dobijs 28.09.10 16:30
2
1

+

zammaz avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  zammaz 28.09.10 14:53
1
0

Izlasi ievadu, tad sapratīsi kāpēc nav Latvijas, Krievijas, Tadžikijas utt. cietumi!

atbildot uz Korekcija komentāru " Vecīt , domāju ka Krievijā un tepat latvijā i... "  

zammaz avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  zammaz 15.07.11 00:06
1
0

atbildot uz MrBucītis komentāru " Patīk kā raksturo cietumniekus - s... " Tāds rakstīšanas stils