local-stats-pixel

Minhene pārgājusi uz Linux11

23 0

LiMux projekta, kurā notiek darbs, lai veiktu migrāciju uz atvērtā koda risinājumiem Minhenes pilsētas pašvaldības un valsts iestādēs,īstenotāji paziņoja, ka ir pārpildījuši 2011. gada plānu.
Plānots bija, ka līdz šī gada beigām uz Linux tiks migrēti 8500 datori, bet reāli tas notika 9000 datoros. Pabeigt projektu tiek plānots nākamajā gadā, projekta ietvaros paredzēts, ka kopējais datoru skaits, kas tiks migrēti uz Linux sasniegs 12 000. Migrācijas mērķis bija samazināt atkarību no atsevišķiem programmnodrošinājuma ražotājiem, nodrošināt atvērto risinājumu standartu atbalstu un vietējo IT kompāniju darba stimulēšana.

Jāatgādina, ka pirmajā projekta stadijā no 2007. līdz 2009. gadam tika veikta pāriešana uz biroja paketi OpenOffice.org, kā arī tādiem komunikāciju risinājumiem kā Thunderbird un Firefox. Pēc tam sākās operētājsistēmas nomaiņa. Pašreiz pilsētas administrācijas datoros, ar retiem izņēmumiem, ir izdevies pilnībā iztikt bez Microsoft Office. Migrācijas procesa gaitā radās daudzas neparedzētas grūtības, kas veiksmīgi tika pārvarētas. Piemēram, lai tiktu galā ar dokumentu šablonu nesavietojamību, tika izstrādāts īpašs spraudnis priekš OpenOffice.org - WollMux. Daudz pūliņu tika veltīts, lai tiktu vaļā no atkarības, kas saistīta ar ActiveX un Visual Basic tabulu makrosiem.

Pilsētas administrācijas datoros ir uzstādīts distributīvs LiMux 3, kura pamatā ir Ubuntu Linux 10.04, darbvirsmas saskarne ir KDE 3.5. Kā standarta aplikācijas tiek izmantotas OpenOffice.org, Firefox, Thunderbird, Kivio, Gimp, Digicam, Eclipse, Kolourpaint, snapshot, showimg, Javacom, DB visualizer 6, OpenProj, Hourglass.

Izmantotie avoti:
http://www.opennet.ru/
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 11

0/2000

@die5, (facepalm)

2 0 atbildēt

Internet explorers ir domats lai novilktu citu brovseri. :D Uz linux ir ko darīt, ja prot.

2 1 atbildēt

Es uz linuxa kodeju spokus ... bet tad es dabuju būltu celī :D. Labs raksts šorīt jau kkur citur lasīju

1 0 atbildēt

un ietaupa 10 miljonus gadā, malači!

2 2 atbildēt

pff, kada jega no linux ja pat internet exploreru ir jakompile un jaizmanto emulators? tur tacu neka vaira par serveru neuzliks! Speles spelet viospar ir neiespejami!~ Stulba operetajsistema! Es labak palieku pie sava xp!

1 4 atbildēt