local-stats-pixel

Manuprāt Zelta vārdi!50

78 4
Ērika Stendzenieka viedoklis par "meteorīta" sacelto ažiotāžu.

Godātie Latvijas mediji!
Dārgie žurnālisti!
Cienītie politiķi un varas pārstāvji!
Pēdējo 48 stundu laikā sabiedrība ar pārsteidzošu uzmanību sekojusi Mazsalacas meteorīta fenomenam. Šajā laikā mediju telpa piekliegta ar visdažādākajiem viedokļiem, tai skaitā – Jūsu neviltotu sašutumu. Ministri skandē paziņojumus, žurnālisti apelē pie morāles un ētikas, komentētāji komentē „man kauns, ārprāts, ko par mums tagad domās!“.

Nedz es, nedz mana aģentūra nav šīs kampaņas autori. Un nebūtu nekā vieglāka, kā pievienoties aizvainoto pulkam un izmantot iespēju, lai iespertu konkurentiem. Taču sagadījies, ka šis notikums aizskāris sen briedušu augoni žurnālistu, reklāmistu, politiķu un sabiedrības attiecībās.

Vakardienas laikā no Jūsu puses esmu saņēmis neskaitāmus zvanus. Sākot ar vienkāršu lūgumu pēc viedokļa līdz apsteidzošai kliegšanai klausulē „Tas ir pretīgi, Stendzeniek!!! Kā var čakarēt sabiedrību???!!!“.

Tad, lūk, parunāsim par to, kurš te kuru „čakarē“.

Es lasu Iekšlietu ministres sašutumu un neticu savām acīm: „Ciniska ņirgāšanās!!! Cilvēki strādāja naktīm, dubļos un lietū!!! Piedzīsim līdz pēdējai kapeikai!!!“. Mūrnieces kundze! Atšķirībā no reklāmām, jūs, politiķi, par sabiedrību ņirgājaties visu laiku, apzināti, konsekventi un cietsirdīgi. Mālaina bedre ir bērna šļupsti salīdzinājumā ar to, ko jūs esat nodarījuši šo pašu policistu, ugunsdzēsēju un kareivju algām un ģimenēm. Mani vienlīdz izbrīna gan Jūsu paziņojuma nekaunība, gan cietā sejas izteiksme tā laikā. Un man jājautā – kas sabiedrību piečakarējis vairāk – rakums lauka vidū vai atklāti meli pāris dienas pirms vēlēšanām par pensiju nesamazināšanu?

Un tagad – draugi žurnālisti!

Es raugos jūsu zibeņošanā rakstos, twitterī, feisbukā. Nu sašutums bezgalīgs: „Iedomājies? Izraka bedri un uzdeva par meteorītu!!! Sabiedrībai nodarīts kaitējums!!!“.
Mīļie žurnālisti! Atcerieties par kaitējumu sabiedrībai nākamo reizi, kad piebāzīsiet savus izdevumus un TV kanālus ar vardarbību, pornogrāfiju un paparacci iemūžinātām slavenību neskūtajām padusēm. Gadījumos, kad jūs politiķiem uzsūtāt prostitūtas, ienesat lidostās viltus spridzekļus, aprakstāt narkotiku iegādi un lietošanu – jūs to saucat par sociālu eksperimentu. Kad puikas izrok pļavā bedri, jums labpatīk to dēvēt par „cinisku noziegumu“. Es burtiski dzirdu jūs sašutumā ar troksni noliekam kafijtasīti uz galda: „Kā!!!! Mēs to visu sabiedrības labā!!!“. Nekas tamlīdzīgs, mīļie. Jūs to darāt sava medija reklamēšanas un lasītāju piesaistīšanas labā. Ar precīzi tādiem pat motīviem, kādi vada reklāmistus. Jo raugi – vairāk lasītāju, augstāki reitingi, vairāk tās pašas reklāmas jūsu izdevumos. Un es atvainojos – ja kāds izmērītu mūsu abu nopelnus sabiedrības varmākošanā un debilizēšanā, tad mūsu reklāmas būtu bērnu šļupsti pret jūsu realitātes šoviem un kriminālziņām.

Nebija grūti ievērot pārmaiņas sabiedrības noskaņojumā pēdējo triju dienu laikā. Līdz pat svētdienai cilvēkam atlika vien sarauties čokurā zem segas, lai nedzirdētu vaimanas par budžetu, Jakāna/Repšes cīņas vai Jaunupa/Šlesera tango. Un, ziniet, svētdien cilvēki pēkšņi sāka smaidīt. Zvanīt cits citam, sūtīt īsziņas, izteikt minējumus, uzdot jautājumus. Aizbrauca un apskatīja pļavu. Grozīja galvas. Teica: „Repšem papildspēki atlidojuši“.

Ziniet, humora izjūta ļauj cilvēkam pārvarēt daudzus pārbaudījumus. Dievs mums to devis, jo noskaudis citus aizsardzības līdzekļus. Bruņurupucim ir čaula. Ezim – adatas. Cilvēkam ir humora izjūta. Un jūs, žurnālisti un politiķi, sabiedrībai to esat nolaupījuši. Gadu desmitiem jūs metodiski esat dramatizējuši visu – no Latvijas ārpolitikas, līdz zaudējumam kerlingā, no pasprukušiem skatuves jokiem līdz Vanšu tilta kāpēja pieprasītiem eklēriem. Jūs esat atņēmuši sabiedrībai spēju smieties un pakļāvuši cilvēkus nemitīgām sāpēm. Latvijā pasaule jāvēro caur ciešanu prizmu. Latvijā vienīgais cilvēka cienīgais stāvoklis ir gremdēties smeldzē, gaidot kārtējo kriminālziņu izlaidumu. Pat pie pirmā aprīļa ziņām jūs ar koši sarkaniem burtiem pamanāties uzrakstīt „Uzmanību!!! Pirmā aprīļa joks!!!“, lai, nedod Dievs, kāds vēl nepagūtu pasmaidīt.

Liecieties nu mierā, žurnālisti. Liecieties nu mierā, politiķi. Pirms norādīt ar pirkstu uz reklāmas akciju, ņemiet mazo spogulīti un pavērtējiet savu devumu Latvijas sabiedrības depresijā, niknumā un kompleksos. Citiem vārdiem – morālos, fiziskos un ekonomiskos zaudējumos.

Nobeigumā – Tele2 skaidri un nepārprotami paziņoja: „Jā. Mēs apmaksāsim visu skādi“. Tātad, algas, virsstundas, degvielu, sakarus, zālienu, ceļa remontu un visu citu. Kā Mūrnieces kundze teiktu – „līdz pēdējam santīmam“. Savukārt es no sirds ceru – reiz pienāks diena, kad sabiedrība šos vārdus varēs saklausīt ne vien no reklāmas akciju rīkotājiem, bet arī amatpersonām, politiķiem un žurnālistiem. Līdz pēdējam santīmam, kā saka.

Patiesā cieņā –

Ēriks Stendzenieks
Reklāmists pēc profesijas un aicinājuma

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 50

0/2000
Manuprāt ļoti pareizs raksts un grūti kaut ko papildināt.Nu bija cirks ar meteorītu,bet tiešām.Vai tie ir meli,salīdzinājumā ar valdības meliem.Tīrā bernu šlupstēšana.Lielie izdevumi,vai ir salīdzināmi ar izzakto,izsaimniekoto.Uz Bausku sūtītā specvienība bija ļoti vajadzīga un par velti!U.t.t
15 0 atbildēt
Anubis Nu piedod, ja tava morale ir tik trausla(: Tad kurs tagad piedzis zaudejumus tam antinam, kas sedeja Vansu tilta? Ari bija adrenalins, baidoties, ka sis nenolec!!! Visi sedejam korki, kurinajam benzinu, kavejam darbu utt.. Varetu visi vinam tami sastadit..
14 0 atbildēt
Pateica labi, bet vienalga diskutējams jautājums. No vienas puses būtu labāk, ja to naudu būtu ieguldijuši labdarībai. Bet var saprast Tele 2. Jūs zinat cik daudz naudas ir ziedojušas vadošās firmas labdarībai Latvijā. Domāju nē. Labdarība paliek nepamanīta diemžēl. Manuprāt būtu labāks gājiens no Tele 2 puses, ja viņi izveidotu lielu plakātu bērnu slimnīcai un uzrakstītu uz tā "Pievienojieties Tele2 palīdzības kampaņā bērnu slimnīcai" vai " Šeit varēja būt Tele2 reklāma, bet bērnu slimnīcai šī reklāma ir daudz vajadzīgāka". Mana attieksme būtu daudz pozitīvāka pret Tele2.
14 0 atbildēt
annihilation, tu zini , ka meteoriti medz but radioaktivi? Vai notikuma vietaa stradajoshajiem nebija adrenaliins no taa vai tas ir radioaktiivs vai nav? Tur ir vistiesakie morales zaudejumu un bad obession neatkarigi no ta vai tas ir glabsanas dienests vai nav vinji ir tiesigi sanjemt morales zaudejumus, par maksliigi raditu stresa situaciju.!!!!!!!!!! emotion
14 0 atbildēt
uzraksti pareizi virsrakstu, Manuprāt
14 0 atbildēt
Labs raxts....
12 0 atbildēt
ZELTA VĀRDI - STENDZINIEKS VNK malacis - super respect TEV !
11 0 atbildēt
Taisnība.
11 0 atbildēt
Ar galvu domājošs cilvēks emotion
11 0 atbildēt
Kāpēc neviens netaisās apmaksāt glābšanas dienestam par to "Ārdīšanos" Kas notika pie saeimas (neatceros kurā datumā tas bija) Kur tad bija jūsu *cionalitāte pret Glābšanas dienestiem? Atbildēšu uz savu jautājumu, jo pa TV to neteica! Tāda sajūta, ka masumēdijiem ir lielāka vara nekā LR likumdošanai!
11 0 atbildēt
Šis teksts ir politiķa cienīgs! Godīgi sakot "Aizver muti" nav nekas salīdzinot ar šo tekstu! Bet visu cieņu Līdakam!
11 0 atbildēt
Gan Stendzeniekam, gan Stallonei ir taisnība. Valstī krīze, politiķiem naudas pa maz. Tele2 izrok bedri, uzreiz politiķiem naudas zīmītes acīs... Kad vajadzēja pacelt PVN, tad neviens pat netaisījās neko cilvēkiem skaidrot, redz "Tā tas būs un jūs neko nemainīsiet!" Pensionāriem atņem pensijas, un viņiem neviens pat netaisās sniegt kompensācijas.. Nu protams, nafig tās vecās grabažas, ka tik ministriem būtu ko kabatā iebāzt. Kad mūsu paši policisti augām dienām saldē pakaļas, stāvot uz ceļa un koriģējot satiksmi, viņiem kāds pat uz pleca neuzsit, kamēr lielie piedzinēji sēž un apspriež, kam lai vēl naudiņu atņem. Pēkšņi policistiem, ugunsdzēsējiem, santehniķiem vajag kompensāciju, par to, ka aizbrauca paskatīties uz bedri.. Kā jāpiedzen nauda, tā uzreiz piemin tautu. Kur jūs, atvainojos, sūdu rijēji bijāt, kad bezdarbniekiem atņēma pabalstus? Tā musu valsts deputātu un ministru alkatība ir tik liela, ka man slikti metas uz to visu skatoties no malas. Ja es agrāk varēju skatīties ziņas, tad tagad vispār televizoru neslēdzu. Ziņās neko citu nerāda, kā "Valstij naudas nav, paņemsim no nabagajiem." Visu cieņu Stendzenieka kungam, un lai alkatīgie mērgļi iet lapās...
11 0 atbildēt
Pilnībā piekrītu.Jau no paša sākuma nespartu, kas tur tāds mežonīgi briesmīgs, ka TELE2 izrakusi bedri :)
10 0 atbildēt
patiesība un atklatiba pareizi teikts!!!
10 0 atbildēt
manuprat jaraksta kopa, tie nav divi vardi ;) :D
11 2 atbildēt
Man pajāt... tik un tā uzskatu, ka Tele2 ir izsmiekls...
10 1 atbildēt
Pilnīgi perfekti uzrakstīja ne ko pielikt ne ko noņemt. Paspiest roku viņam par šito.
8 0 atbildēt
Gan piekrītu , gan nepiekrītu . Tiešām , nevaig no mušas izpūst zilu roni , ko var pārspīlēt ? Kāds nomira ? Tiešām tik nenormāli dārgi izmaksāja speciālo dienestu automašīnu degviela ? Jo nu es nezinu ko viņi tur varēja piebraukuši pie tā meteorīta vēl darīt , kas izraisītu tādas summas . Vienīgi speciālistiem , kas noteica , ka tā ir parasta bedre , samaksāja kādus pāris simtus , ne vairāk . Tā cena ir uzpūsta . Bet no otras puses pēc šādas reklāmas , par Latviju dzirdēja visa pasaule , bet no tekstiem "Wow , Latvijā nokrita meteorīts , tie nu gan ir laimīgie , pārcelšos uz turieni! " pārgāja uz "Pff , tizlie Latvieši , pat izdomās viltot meteorītu , tikai lai sev piesaistītu uzmanību" , pēc tam kad atklājās , ka tā bedre ir izrakta , un slikta valsts reklāma pašlaik bija vajadzīga vismazāk
8 0 atbildēt
Nu nejau ar tādu tekstu viņš sevi tagad attaisnos un padarīs par "labiņo". Tas ko viņi darīja un bez maz vai publiski ņirgājās par visu valsti tā ir lielā mērā visatļautība, cilvēkus uzskaitīt par kaut kādiem idiotiem. Cilvēki darīja savu darbu, tērēja laiku, kuru nekādā veidā nevar kompensēt ar naudu. kāpēc darīja savu darbu ? Jo, manuprāt, pastāv civilās aizsardzības likums un ir panti, kuros ir rakstīts, kā jārīkojas ( jāizsauc armija, dažādi pētnieki utt), un valsts nevar pārkāpt pati savus likumus! Un kas būtu bijis, ja kādā citā vietā būtu bijusi nepieciešama šo visu dienestu palīdzība ? Ja ietu kaut kur citur kāds bojā ? Labi, ok, varbūt tagad es pārspīlēju... kas būtu, ja būtu.... Un tad uz politiķiem un medijiem kaut kādu vainu grūst virsū un vēl nezin ko!! Ja es tagad kaut kādus huligānismus izdarīšu , ko tad es arī attaisnošos ar to, ka vot politiķi un vēl mēdiji slikti. Pie kā tad es vainīgs? Jādomā tak ar galvu. Tur jau minēja labu domu par to, ka varētu labāk labdarību uztaisīt, nevis tērēt lietderīgi līdzekļus šādām lietām...
8 0 atbildēt
Beidzot visu pareizi pateica :) labi vārdi :)
8 0 atbildēt
« 1  2  3 »