local-stats-pixel

MARIHUANA izlasiet visi [VISI]19

Vai atkal paliksim pēdējie?Kā jau ierasts, pārlasot ziņas uzdūros kādam interesantam rakstam, kurā kāds Elmārs Burkāns, atvainojos - Barkāns, saskatījis nelietīgu narkomānijas propogandu Centrāltirgū nopērkamajās ledenēs, kuru vizuālajā noformējumā ietilpst kaņepju lapai līdzīga bilde. Protams, aktīvam zālītes pīpētājam pirmais, kas iešausies prātā, būs - cik labi tagad varētu uztīt "kāsīti", bet - ne visi (es ceru) aprobežojas tikai un vienīgi ar tādām asociācijām.

Pirms kādiem 2 - 3 gadiem redzot kaņepes lapiņu, man arī pirmā doma bija par marihuānu un es esmu 100% drošs, ka ar lielāko sabiedrības daļu ir līdzīgi. Bet - apmēram pirms pusgada es uzdūros kādam rakstam, kurš, lai arī bez atsaucēm, tomēr mani pamatīgi šokēja. Tajā rakstā bija visai īsi aprakstīta kaņepju vēsture, galveno akcentu liekot uz laika posmu, kurā kaņepe tika pasludināta par marihuānu un aizliegta.

Labāka priekšstata gūšanai šajā jautājumā, pārstāstīšu tā laika notikumus:


Kaņepju aizliegšana norisinājās pagājušā gadsimta pirmajā pusē. Tā, lai vai cik pārsteidzoši neizklausītos, nu nekādi nebija saistīta ar tās ietekmi uz veselību vai prāta spējām. Viss sākās ar to, ka jau gadu tūkstošiem ilgi kaņepes bija viens no vērtīgākajiem augu valsts materiāliem gan senajā Ķīnā, gan Eiropā, gan vēlāk - ASV.


Tekstilrūpniecība.


Vārds "Canavas", kas angļu valodā nozīmē "audekls", cēlies no dāņu izloksnē lietotā vārda "Kannabis", jo sākot jau no 5. gs. pmē. līdz pat 19. gs. beigām 90 % no visām kuģu burām tika izgatavoti no kaņepju auduma (pārējie 10 % bija pārsvarā no sizala, džutas un tml.) Līdz 20. gs. sākumam, pat pēc tvaika dzinēju ienākšanas kuģniecībā, no kaņepēm ražoja ne tikai buru audeklu, bet arī enkuru auklas, kravas tīklus, zvejas tīklus, karogus, kā ari pakulas, kas tika izvietotas starp kuģa korpusiem, kā hermētiķis un tas lieliski pasargāja kuģa konstrukcijas no sālsūdens ietekmes. Galu galā - pilns kaņepjmateriāla detaļu komplekts kuģim izmaksāja dārgāk, kā visas kuģa koka konstrukcijas kopā!

Līdz pat 1880.-ajiem gadiem ASV un līdz 20. gs. sākumam pārējā pasaulē apmēram 80% no visiem tekstilizstrādājumiem tika veidoti no kaņepēm. Ja ne tūkstošiem, tad simtiem gadu (līdz 19. gs. 30-ajiem gadiem) Īrija bija viena no labākajām kaņepju šķiedras ražotājām pasaulē, bet Itālija no šīm šķiedrām ražoja labākos kaņepju auduma apģērbus.

Lai arī dadzi no šiem faktiem jau sen ir aizmirsti, tomēr - zināms, ka kaņepju audums ir mīkstāks par kokvilnu, siltāks par kokvilnu, tam ir augstāka ūdens absorbētspēja kā kokvilnai, kaņepju audums ir trīs reizes staipīgāks par kokvilnu, kā arī daudzkārt izturīgāks. (Plus vēl - Kaņepēm kaitēkļi ir samērā maz, izņemot Valsts policiju un Sabiedrības Veselības Aģentūru, tādēļ papildus apsmidzināšana arī nav nepieciešama, kā rezultātā kaņepju audzēšanair lētāka, kā arī daudzkārt ekoloģiskāka.)


Celuloze, papīra rūpniecība.


Līdz pat 1883. gadam 75-90% no visa pasaulē ražotā papīra tika ražots no kaņepju šķiedrām. Kaņepju papīru izmantoja grāmatām, bībelēm, papīra naudai, avīzēm u.t.t.
15. gs. iespiestā Gutenberga bībele ir uz kaņepju papīra, 17.-18. gs. lugas rakstītas uz kaņepju papīra, 19. gs. "Alise Brīnumzemē" ir iespiesta uz kaņepju papīra un šādu piemēru ir daudz. Pirmās ASV Neatkarības deklarācijas sagatave tika izveidota uz kaņepju papīra (1776. g. 28. jūnijs), kā arī otrā sagatave tika uzzīmēta uz kaņepēm (1776. g. 2. jūlijs) un tas ari bija tas dokuments, kas tika apstiprināts un izsludināts 1776. g. 4. jūlijā.

Kaņepju papīrs kalpo ap 50-100 reizēm ilgāk kā vairums papirusa izstrādājumi (un ar koku nemaz nesalīdzināsim), tādēļ Viens no ticamākajiem pieņemumiem, kādēļ mūsu ēras sākumā Ķīna, kultūras un attīstības ziņā tālu apsteidza pārējo pasauli, bija iemesls, ka viņi jau 1. gs. m.ē. atklāja kaņepju papīra pagatavošanas veidu (800 gadus pirms Tuvajiem Austrumiem un 1300 g. pirms eiropiešiem.). Tas viņiem deva ļoti lielas priekšrocības savu zināšanu dokumentēšanā un nodošanā nākamajām paaudzēm.


Biomasa.


Jau 20. gs. sākuma Henrijs Fords kopā ar vairākiem tā laika izciliem cilvēkiem nolēma, ka būtu labi, ja ap 90% no pasaulē patērētās degvielas veidotu biomasa, tādējādi pirmie "Ford" modeļi tika darbināti ar biomasu, jeb šajā gadījumā - kaņepju benzīnu. Tikai tolaik - lai lielās naftas industrijas neizputētu - no biomasas veidotā degviela tika pielīdzināta alkoholam un aplikta ar lielu nodokli. Lielās naftas kompānijas gāja ar saukli "Fords grib apzagt nodokļu maksātājus, lai padarītu fermerus bagātus" (it kā fermeri taisītu degvielu).

Biomasa kā tāda ir visai vienkārši pāstrādājama metānā, metanolā un benzīnā. Šādas degvielas izmantošana nopietni palīdzētu saudzēt dabu, mazināt gaisa piesārņojumu u.t.t., BET gan valdības, gan lielās naftas kompānijas saka, ka biomasa reāli ne ar ko nav labāka par naftas produktiem, jo degot tā izdala praktiski to pašu, ko no naftas iegūts benzīns. Lai arī tas ir tiesa, bet, tomēr viņi smagi kļūdās, JO - biomasa tiek veidota no augiem - īstiem, dzīviem, augošiem, nevis jau gataviem cietajiem vai šķidrajiem izrakteņiem. Tātad - Atšķirībā no pārējiem - biomasas audzēšanas procesā augi aktīvi nodarbojas ar CO2 līmeņa samazināšanu atmosfērā (kā jau augi) un vēl papildus šim - biomasa, atšķirībā no vairuma ķīmisko kurināmo, nesatur sēru!

Pētījumos apskatīts, ka tieši kaņepēm ir četras un vairāk reizes lielāks biomasas / celulozes potenciāls, kā jebkuriem citiem augiem. Viens no biomasas produktiem - metanols - mūsdienās tiek izmantots vairumā sacīkšu automašīnās, kā arī tas agrāk tika plaši izmantots gan lauksaimniecības tehnikai, gan miljoniem parastajās automašīnās, gan vairumā militārajos transportlīdzekļos līdz pat 2. Pasaules kara beigām.


Medicīna.


sākot no 19. gs. vidus, ļoti spēcīga marihuāna (tolaik - "cannabis extractums", kā arī dažādi hašiša ekstrakti, tinktūras un eliksīri bija attiecīgi gan otrie, gan trešie visplašāk izmantotie medikamenti cilvēkiem (sākot no dzimšānas, līdz pat vecumdienām).

Kopumā aptuveni 3000 gadus (līdz 1842. g. ) dažādu marihuānas daļu variācijas (ziedi, lapas, stublāji, sēklas u.c.) bija visbiežāk lietotie medikamenti pasaulē, priekš vairuma cilvēcei zināmajām slimībām. Kā redzam - esam vēl sveiki un veseli!Būvniecība.


Tieši celulozes rūpnicībā vislabāk kaņepe parāda savu pārākumu pār koku. Kaņepes Pulpa, jeb mīkstums serdē, ko izmanto šajā celulozes ražošanā ir tas kas nosaka, ka 1 ha kaņepju = 4,1 ha meža. Tādējādi kaņepe visai veiksmīgi aizstāj tādus izstrādājumus, kā presēto kartonu, dažādas paletes, pat dažādas visai sarežģītas koka konstrukcijas.

Kā labu piemēru arheologi ir atrakuši Merovingu laika (~500-751.g. m.ē.) Francijas dienvidos celtu tiltu, kas veidots no kaņepju materiāla maisījuma ar līmei līdzīgu vielu, un kas lieliski saglabājies līdz mūsdienām.


No kaņepēm iespējams izgatavot ugunsdrošus, termiski un skaņu izolējošus paneļus ēku celtniecībai izžāvējot un sapresējot kaņepju šķiedras. Tie lieliski var aizvietot daudzus šobrīd izmantojamus materiālus (Jo tur - siltumizolācija, skaņas izolācija + ugunsdrošais pārklājums un apdare ir vienā, samērā plānā panelī). WSU (Washington State University) 1991-1993. g. demonstrēja augsto izturību, elastību un resursu ekonomiju izmantojot šķiedru kompozītmateriālus, salīdzinot ar tā laika materiāliem.
Tātad, ja galu galā esat tikuši līdz šejienei, tad, cerams, kaut kāds priekšstats par kaņepju potenciālu Jums ir. Balstoties uz kaņepju grandiozo industriālo potenciālu, laikā, kad notika ražošanas mehanizācija, tā būtu izraisījusi vairāku ietekmīgu kompāniju bankrotu. Šajā gadījumā iet runa par kokapstrādi, papīra ražošanu, jo pirmais no lielajiem kaņepju pretiniekiem bija Viljams Hersts (Wiliam Randolph Hearst), kuram pagājušā gadsimta sākumā piederēja neizmērojami plaši mežu masīvi, kurus Hersts izmantoja ražojot vairumu no pieprasītajiem papīra izstrādājumiem ASV. Kaņepju industrializācija radītu viņam nāvīgu konkurentu, kas agri vai vēlu viņu novestu līdz bankrotam.

Lai novērstu šāda scenārija attīstību, Hersts, ar sev piederošās dzeltenās preses palīdzību uzsāka plašu, pret kaņepēm vērstu propogandu, kuras laikā ari parādījās apzīmējums "marihuāna". Lai arī vairums cilvēku nemaz nezināja, kas tā tāda marihuāna ir, jo, protams, Hersts jau nepieminēja tās saikni ar kaņepēm, vairums cilvēku sāka ticēt, ka šī mistiskā "marihuāna" ir cēlonis pilnīgi visām viņu problēmām. Galu galā - pat bez nekādas marihuānas ietekmes uz veselību pētīšanas, tā tika aizliegta 1937. gada septembrī un vēl jo projām vairumā pasaules valstu tā ir nelegāla.


Nobeigums.

Neskatoties uz to, ka daudziem kaut cik atbildīgiem un ne tik atbildīgiem "augstajiem krēsliem" ir kaut cik zināms šis kaņepju potenciāls, tomēr - tā arī nekas īsti netiek darīts, lai to izmantotu. Agrāk - pirms 100 un vairāk gadiem, Latvijā kaņepju lauki nebija nekas neparasts, neviens neiedrošinājās kādu saukt par narkomānu tikai dēļ tā, ka kādam garšoja rupjmaize ar kaņepju sviestu. Pieminot kaņepju sviestu - kaņepju sēklās ir augu pasaulē lielākais proteīnu līmenis! 100 gramos kaņepju sēklu 27% ir proteīni un 25% - ogļhidrāti. Kaņepju sēklu eļļa satur vislabāko omega-3 un omega-6 taukskābju attiecību no visām augu valsts eļļām. Pēc cilvēkam, nepieciešamo aminoskābju un taukskābju sastāva, kaņepes ar savām vērtīgajām īpašībām var uzskatīt par augu valsts karalienēm. Kaņepju sēklās esošās taukskābes ir nepieciešamas enerģijas radīšanai, pareizai nervu sistēmas darbībai, smadzeņu attīstībai un funkcionēšanai, ādas veselībai un elastīgumam, labai vielmaiņai, normālai kardiovaskulārai darbībai, hormonu ražošanai, efektīvai imūnreakcijai.


Ja paraugamies apkārt - jau vasarā laikrakstos figurēja informācija par Igauniju, kurā ar nopietnu valsts un ES atbalstu tiek celta iespaidīga kaņepju pārstrādes rūpnīca. Skandināvijas valstīs no kaņepēm būvē mājas - taisa blokus un stiķē kopā, līdzīgi kā mums no dzelzsbetona blokiem. Lai maksimāli samazinātu kaņepju industrijā strādājošo birokrātiskos džungļus, tādās Eiropas valstīs, kā Portugālē, Vācijā, Itālijā, Austrijā, Slovākijā, Čehijā, Dānijā marihuāna ir dekriminalizēta, Spānijā - legalizēta. Pat mūsu kaimiņos - Krievijā, marihuāna ir dekriminalizēta. Bet, kas notiek pie mums? Vēl jo projām ziņu raidījumi filmē mūsu zemnieku audzēto atļauto "Cannabis Sativa" laukus, runājot par kārtējām narkomānijas problēmām, kaut kādi burkāni nevar samierināties ar kaņepju labā tēla lēno atgriešanos, policija tā arī nav iemācījusies atšķirt kaņepju šķirnes, kuras ir atļauts audzēt rūpniecībai (atšķirība ir 1,5 m augsta), kā arī mūsu ne īsti korektā likumdošana ar pavisam jokainiem šo likumu izdevējiem maksimāli bremzē šīs nozares attīstību Latvijā.Tā ari pēdējo pāris mēnešu laikā man nav izdevies atrast kaut vienu pierādījumu, ka būtu pasaulē reģistrēts kāds nāves gadījums, kas būtu tieši saistīts ar kaņepju izraisītām veselības problēmām. Vēl jo labāk - arī mūsu tik "korektais" un "patiesais" interneta portāls narcomania.lv, uz jautājumu "Cik pasaulē cilvēki miruši no marihuānas lietošanas", ar politiķu cienīgu muldēšanu izvairījās tieši atbildēt uz šo konkrēti uzdoto jautājumu un tā vietā sāka liet kārtējās samazgas, par to, kādas slimības marihuāna izraisa (neviena no viņu menētajām ne tuvu nebija ar iespējamu letālu iznākumu + vēl lielākā daļa viņu spēcīgo argumentu nāk no sešdesmito gadu pētījumiem, kuri jau sen kā ir nederīgi - ir pierādīts pretējais, bet to jau mums nesaka.)

Tātad, kas mums te paliek? Kam par labu marihuāna vēl jo projām ir aizliegta? Vai tiešām kādam no tiem biezajiem makiem interesē, vai mums kaut kas ir kaitīgs vai nē? Šajā gadījumā viens no svarīgākajiem aspektiem ir atkarība, kas legalizācijas gadījumā padara marihuānu par nopietnu konkurentu tabakai. Kapēc? Nu nez... No tabakas iestājas 100% atkarība. No kaņepēm atkarība novērojama ~15% gadījumu, turklāt tā ir visai vienkārši ārstējama. Kuru no šīm divām lietām cilvēks, kas pamēģinājis, turpmāk, sliktākajā gadījuma, pirks ik dienu visu mūžu? Tātad - kuru pārdot ir izdevīgāk?

Ir daudzi, kas attaisnojot alkohola un tabakas brīvību un neaizskaramību, piemin kaut kādas vēl tradīcijas. Nez, alkohols vēl var būt, bet tabaka? Tiešām tabaka konkurē ar daudzus tūkstošus gadu seno kaņepju pielietošanas vēsturi? Un vai kaut kādai vēl tabakai ir kaut viens cits praktisks pielietojums, neskaitot tās smēķēšanu? Vai tiešām tikai tradīciju dēļ sabiedrība turpina sevi iznīcināt? Jeb tomēr būtu laiks padomāt, kas ir tas labākais variants...

Posted by - Snow-White-Apple
Maded by Kashins DaWeed

Pievienojies ari TU MARIHUANAS  DB Grupai Draugiem.lv

http://www.draugiem.lv/groups/group.php?gid=222204&tab=1

____________________________
Peace (sun) (smoke) MORE WeeD   emotion emotion
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 19

0/2000
ņām esmu dikti daudz lasījusi par marihuānu, netikai kā smēķēšanu [kas izrādās pat reāli nav kaitīga veselībai, ja protams nejauc kopā ar ķīmiju], bet kā arī par matreālu sastāvdaļām. žēl ka pasulē ir tik daudz lielie magnāti, kas neļauj pasaulei būt zaļākai...
12 0 atbildēt
neesmu tads zalju fans, lai to visu lasitu, bet no ta ko izlasiju, + buus!
8 0 atbildēt
2. video var redzet ka nepietiekams PH, augs sāk mirt, brunas lapas paliek
8 0 atbildēt
a moshk kko var dariit? vaakt parakstus vai kko tadu? kads entuziasts varetu uztaisiit dokumentalo filmu latvishu valoda un pa teljuku paradiit, varbuut tad cilveki atvers acis....
5 0 atbildēt
smoke em good, smoke em more emotion
5 0 atbildēt
vispar ne ! es saindeju ar fertilizeriem ! bet par ph nezinu jo man nav testeris !
5 0 atbildēt
Paldies ;) :)
4 0 atbildēt
reali ja ! shaubos ka latvija legalizes , lai gan jau puse pasaulee ir legala !! un nesen obama dekriminalizeja zalo !!
4 1 atbildēt
Ja no DB grupas Marihuana , tie ir kashina DaWeeD raksti !!! Kurus mums ir japublice ! un jadara jau ta trulajai latvijas nacijai zinamu !! Legalize It !
4 1 atbildēt
jasak ar to ka mes visi sagrupejamies spoki.lv un tur sakam domat ! Jo jasak ar mazumu !!
4 1 atbildēt
Bartimajs - šaubos vai propogandas dēļ tādu filmu rādītu pa TV. Pašam SnowWhiteApple - apskatoties tavu draugiem profilu rodas jautājums vai tik tev pašam nav kādi 16 gadi vai pat mazāk?! Jo domubiedros tak ir face control no 16+! Un vis vairāk man patīk pasmieties par tādiem ,ka Tu SnowWhiteApple kuri sev draugos profilā sabāž visādus tekstiņus par gandžu. Pateikšu tev priekšā - tādi prikoliņi uzreiz liek manīt ,ka tu esi pāris reizes uzpīpējis un tagad baigi fano utt.. Kā arī tas uzreiz ir saprotams ,ka ir copy paste jo šaubos ,ka tāds cilvēks ,ka SNowWhiteApple spētu uzrakstīt vairāk par 1/3 no šī raksta un kur nu vēl daudz maz sakarīgu. Bet tā no offence. Tā vispār rakstam + jo tā visa ir taisnība utt... Kā arī domubiedru apraksts man vienkārši nogāza no kātiem + vēl tie pok*ongīku smaidiņi - [>_ Chill & Smoke That Shit Up. [^_^] Un tu jutisi ka katram makonim ir zelta maliņa !
4 2 atbildēt
copy / paste . -
3 1 atbildēt
labs raksts. nezinaaju ka kanjepeemi ir tik daudz pielietojumu emotion
1 0 atbildēt
SnowWhiteApple - uzdod sev jautajumu, - tu velies vinu legalizet sa iemesla pec kadel uzrakstiji rakstu or pipet vinu legali? varu deret ka nav pirma varianta del un esi galigakais daunis.
2 1 atbildēt
Neesmu dzirdejis ka butu aizliegta kanepju bez ''narkotiskajam'' vielam audzesana, ta ka tas raksts ir tikai tapec ka velas legalizet pasu pipesanu nevis izmantosanu textilrupnieciba or kkur citur. Un vari drosi audzet savas kanepes sava piemajas darza, ta pat neko pipejamu neizaudzesi, ja nu vienigi karsta un saulaina vasara pagadas.
2 1 atbildēt

aa un maxter, ir aizliegta arii to kanjepju audzeeshana, kuras nesatur narkotiskaas vielas taakaa tu kljuudiijies.

0 0 atbildēt

klausies CNB, marihuaana nesmeeree, to dara citas narkotikas, marihuaanai ir efekts ko, vismaz es, nevaru izskaidrot, bet tas ir tikai pozitiivs. un kaapeec uzreiz jaasaka narkomaaniem ? es vismaz uzskatu ka narkomaani ir atkariigas radiibas bez naakotnes, kuru vieniigaa svariigaa lieta dziivee ir dabuut kaarteejo devu, ar marihuaanu galiigi taa nav jo vinja neizraisa atkariibu.

0 0 atbildēt
1- man ir 17 [ Tadat par +16 mes neuztraucamies ] 2- ir veikti jauni petijumi kas liecina ka marihuanas smekeshana ilgsto6aa termina generee vielas kas veido jaunas smadzenu shunas ! 3- Galvena ideja ir lai legalize vispar , lai sak taisit elas, sviestu , biomasu , textiku ,utm bet Kaasis ir tikai ka bonus
1 1 atbildēt
audzējot marihuānu, kura satur šīs narotiskās vielas, šaubos, ka viņu izmantos kaut vienam mērķim, kas šeit tika minēts, kā arī, jaunietis un kaņepju tekstils - nav vienādības zīmes! :D Būs atļauta marihuānas audzēšana, tātad to pīpēs, bet liels BET ir tas, ka šie sīkie zālītes pīpmaņi, jūs līdz kapa malai apgalvosiet, ka un netā kkādu propagandu atradīsiet, kas teiks, ka marihuāna neko sliktu nedara, utt. Lai gan nav ļaunuma bez labuma un tas zaļais brīnums lielā mērā degradē smadzeņu šūnas.
1 2 atbildēt