local-stats-pixel

Latvijas top 7 suņu šķirnes!6

1.Vācu aitu suns (vas)
Vairāk nekā jebkurš cits suns šīs šķirnes pārstāvis atgādina suņu cilts pirmtēvu - vilku. Tādēļ tautā vēl šobaltdien tos bieži dēvē vienkārši par "vilkiem" vai "vilkusuņiem". Diezgan dīvaini šķiet, ka šo tagad visā pasaulē pazīstamo un plaši iecienīto universālo dienesta suņu šķirni vēl aizpagājušā gadsimta vidū pazina vienīgi kā necilus ganusuņus.

2.Jorkšīras terjers.
Jorkšīras terjers izceļas ar sevišķi garu, zīdainu apmatojumu tēraudzilā krāsā uz ķermeņa un astes un zeltaini rudā krāsā uz galvas. Jorkšīras terjeram ir plakana, taisnstūra formas galva, vidēja garuma purns, melns degungals, pareizs sakodiens un zobi. Acīm piemīt izteikti dzīvīga izteiksme, ausis V-formas, stāvošas3.krievu toiterjers
krievu toiterjers ir viens no „toy” šķirnes suņiem, tā ir ļoti neparasta izskata suņu šķirne, viena no vismazākajām šķirnēm pasaulēm. Suņi var būt gan garspalvaini, gan īsspalvaini. Īsspalvainais tojterjers atgādina miniatūru stirniņu- tam ir garas kājas, spēcīgs ķermenis, garš kakls un maza galviņa ar lielām, stāvošām trīsstūra formas ausīm, mazu purniņu un gudrām, platām acīm.

4.Sibīrijas haskijs

 

Sibīrijas haskijs jeb eskimosu suns salīdzinājumā ar citiem kamanu suņiem ir mazāks un smalkāk veidots. Tā augums nepārsniedz 50-60 cm, svars 16-27 cm, kuces ir nedaudz mazākas un vieglākas par suņiem.Sibīrijas haskijs ir viena no populārākajām braucamo suņu šķirnēm.


     5.amerikāņu stafrodširas terjers.

 

Amerikāņu Stafordšīras terjers atšķiras no sava priekšteča Stafordšīras bulterjera ar spēcīgāk veidotu, lielāku ķermeni. Suņi augumā sasniedz 46-48 cm, kuces 43-46 cm, svars 18-23 kg. Gludajai īsajai spalvai iespējams jebkurš krāsojums.Amerikas Stafordšīras terjeri, līdzīgi kā Stafordšīras bulterjeri, ir iegūti, krustojot angļu buldogus ar dažādu šķirņu terjeriem un tikuši izmantoti kā cīņu suņi.

 

6.Mopsis

Mopsis, domājams, ir lielo mastifveidīgo suņu miniatūra kopija. Galva liela, apaļa, ar buldogiem raksturīgu "saplacinātu purnu". Spēcīga muskulatūra. Uz pieres izteiktas rievas. Mopša senči ievesti no Austrumiem. Daži avoti vēsta, ka tos audzējuši Ķīnas imperatoru pilīs, taču pastāv arī versija, ka no Indijas tie ievesti Holandē. Augums - 25-28 cm, agrāk šīs šķirnes pārstāvji ir bijuši lielāki.

7.Labradors
Amerikā tik ļoti iecienītais Labradors ievietojas tikai septītajā vietā.
 

   

Šobrīd Latvijā viena no visizplatītākajām šķirnēm. Arī visā pasaulē tie ir iekarojuši lielu popularitāti.Pirmos labradorus uz Eiropu atveda Ņūfaundlendas mencu zvejnieki, kuriem šie suņi bija uzticami palīgi, jo zvejnieki tos izmantoja loma iznešanai malā. Domā, ka tie ir mūsdienu lendzīru un ņūfaundlendiešu priekšteči. Sākotnēji labradors bija ļoti liels, smagnējs suns, taču angļu selekcionāriem ir izdevies, piekrustojot, starp citu, pointerus, izveidot vieglāku suni ar īsāku spalvu. Labradora pamatuzdevums Eiropā bija atrast un pienest nošauto medījumu (retrieve (angļu val.) - atrast un pienest. - redakcija). 1903. gadā Anglijas Kennelklubs atzina labradorus par patstāvīgu šķirni.

 


 

 

16 4 6 Ziņot!
Ieteikt: 000
Izmantotie avoti:
http://www.dinozoo.lv
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 6

0/2000

Kautkādas bildes ari varēji ielikt.

4 0 atbildēt

oo jā visvairāk man patīk bildes šajā rakstāemotion

2 1 atbildēt

5.

No brīža, kad Anglijā tika aizliegtas suņu cīņas, par šiem suņiem tika aizmirsts.

ko tu jomans esi?KAds vel aizmirst,tagat katram 10mitajam ridziniekam ir stafss,bullterjers vai pits!

0 0 atbildēt
5. Man ir stafs, dievinu šo suņu šķirni!!!
0 0 atbildēt

👍

0 0 atbildēt