6

 34  0

Parakājos par alkohola ietekmi un uzgāju to grāmatā "Viss ir citādāk, nekā tu domā".

Alkohols neiznīcina smadzeņu šūnas. Tas tikai palēlina jauno šūnu augšanu.

Ideja par to, ka alkohols iznīcina smadzeņu šūnas, radusies ne vēlāk kā 19. gadsimta sākumā, kad atturības sludinātāji vēlējās aizliegt visus alkoholiskos dzērienus. Tai nav zinātniska pamatojuma.

Salīdzinot no alkoholiķiem paņemtos paraugus ar atturībnieku paraugiem, nav atrastas nozīmīgas neironu skaita vai blīvuma atšķirības. Daudzi citi pētījumi uzrādījuši, ka mērena alkohola lietošana pat uzlabo domāšanas spējas. Zviedrijā veikt pētījums parādīja, ka pelēm pēc alkohola saņemšanas smadzeņu šunu skaits palielinās.

Pārmērīgai alkohola lietošanai patiesi ir nopietnas sekas, lielā mērā arī uz smadzenēm, tomēr nav nekādu pierādījumu, ka alkohols izraisa šūnu nāvi - vairāk ticams, ka alkohols nelāgi ietekmē smadzeņu darbību.

Paģiras izraisa smadzeņu sarukums atūdeņošanās dēļ, liekot smadzenēm "pielipt" to apvalka membrānai. Sāpes saistītas ar membrānas savilkšanos. Pašas smadzenes neko nejūt, pat ja tajās ietriec nazi.

Philtrum ir vertikālā augšlūpas rieva, kuras nosaukumu neviens nezina. Tā ļauj dzert alu no pudeles, ļaujot pieplūst gaisam.

Ja jūs mēģinātu atvērt alus bundžu bezsvara apstākļos, viss alus acumirklī izlītu ārā un peldētu gaisā pilienu veidā.

Astronomi nesen atklājuši lielu alkohola daudzumu mūsu Piena Ceļa apgabalā. Milzu metanola mākonis plešas 463 miljardu kilometru garumā. Kaut arī mēs labprātāk izvēlamies no labības graudiem gatavotu alkoholu (pazīstamu kā etilspirtu vai etanolu) un metanols ir inde, šis atklājums veicina teoriju, ka Visums ir šeit, lai mēs to dzertu. :D

Izmantotie avoti:
http://grāmata

Komentāri 6

0/2000

Jēeej ;D

 0  0 atbildēt

Visums ir šeit, lai mēs to dzertu. :D     

 0  0 atbildēt

etanols nenogalinot šūnas. now i wonder...

tu brūces esi dezinficējis ? ar spirtu? zini kāpēc lieto spirtu? jo TAS NOGALINA ŠŪNAS!

alzo, zinātniska pamatojuma neesot. tai pat laikā noteikta alkohola LD 50

kas nav nemaz tik liela

kas vēl?

ir šarlatāniski teikt zinātnieki ir pierādījuši , pētījumi ir pierādījusi ja nevari tūlīt pat uzrakstīt vismaz trīs pētījumus ko būtu veikusi atzīti zinātnieki nevis starptautiski pazīstami āksti kas lepojas ar Rošvilas grādu.

bet nu tur jāliek atsauces, zinātnieka vārds, uzvards, darba veikšanas gads un citi fakti.

ā un paģiras ir saindēšanās ar augstākajiem spirtiem pazīme. ka propanols 2 un citi. 

 0  0 atbildēt

Pozitīva attieksme! :D

Man tas patīk, atrodi k.ko t''adu arī par cigaretēm!

 0  0 atbildēt