Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
4
701

Sveiki visiem spoki.lv lietotājiem, šis ir mans noslēgums par tēmu "Kriminālā Rīga", šeit apskatīšu pēdējos rajonus, kuros esmu mitinājies, par pārējiem gan nesanāks, jo nebūtu smuki rakstīt par lietām, par kurām Tev nav ne mazākās nojausmas.

http://www.spoki.lv/aktuali/Kriminala-Riga-1-dala/393561

http://www.spoki.lv/aktuali/Kriminala-Riga-2dala/394244

Citi interesanti raksti: http://www.spoki.lv/profils/petrovs

Iļguciems ir viens no... Autors: Petrovs Kriminālā Rīga (3. daļa)
1.

Iļguciems ir viens no mierīgākajiem rajoniem kuros ir sanācis padzīvoties. Vakaros ir samērā kluss un arī kontingents ir pieklājīgs. Ļoti maz to, kas te dzīvo no bērnības, lielākoties studenti un iebraucēji, vai padzīvojuši cilvēki. Kriminālās darbības Iļguciemā lielā mērā ir saistītas ar alkoholu, piemēram, studentu bars pie mājas busam izsita logus un izvilka cauri abām pusēm nozagtas trepes. Lielākoties cieš iedzīvotāju auto un privātīpašums. Krīzes sākumā Iļģuciemā populāra bija arī degvielas atsūkšana no bākām. Lielākās autoritātes, ko var sastapt Iļģuciemā parasti uzturas Buļļu ielas rajonā, it īpaši buļļu bāzē. Bāzē ir arī viena vietiņa, kur Gogi cep čeburekus un tad tur parasti dūži no Imantas, Zasulauka un Iļģinieka satiekas, lai apspriestu ātri runājamas lietas. Personīgi iesaku apmeklēt, jo Gogi čeburekus taisa izcilus, lai gan bez laba "jumta" pacelt šāda izmēra čebureku biznesu Rīgā ir visai nereāli, tāpēc pieļauju arī, ka pats Gogi ir ļoti labā kursā, kas notiek pārdaugavas kriminālajā dzīvē. Kaukāziešiem ,kas arī ir visai izplatīti Iļguciemā ir sava tikšanās vieta - pirts uz Lilijas (?) ielas.Tur tad iet arī pats Gogi. Lai arī vakarā pa Iļģuciemu klīst interesanti tipāži, tie parasti ir miermīlīgi noskaņoti un vairāk ieinteresēti ko iedzert nevis mēģināt kādam ko atņemt, lai gan viss var gadīties.

Zasulauku lielā mērā... Autors: Petrovs Kriminālā Rīga (3. daļa)
2.

Zasulauku lielā mērā pieskaitu pie Āgenskalna/Dzirciema, jo rajons pats par sevi ir ļoti mazs, taču kolorīta ir ļooooooti daudz. Rododendru ielas rajonā lielākoties dzīvo visai mierīgi cilvēki ar latvisku kontingentu, taču Zasulauks ir tāda, kā pāreja starp Āģīti un Iļguciemu rūdītākajām zīlēm un narkomāniem. Tapešu iela vakaros pārvēršas par baiļu tuneli un bieži vien vienīgais izgaismojums ir no garām braucošā tramvaja, kas vēl piedevām ir 2. maršruts. Dvižuha noris par un ap staciju, taču lielākoties tur sastopami individuāli agresīvi noskaņoti indivīdi un nepilnu trīs gadu laikā pat īsti neredzēju nevienu nopietnu bariņu. Skatāmākie momenti ir novērojami otrā maršruta trambulī, kuru parasti kontrole tur uz sliežu vidus, nu tad ir gājis visādi, piemēram, zīle saprot, ka ir tupikā, un tiklīdz kā atveras durvis tā ar kāju pa seju un klupdams krizdams rauj koferi. Citreiz ir mests ar pudelēm un citiem saimniecībā noderīgiem priekšmetiem. Tramvaju parasti piečurā Zasulauka stacijā, jo tad vadītājs ir izgājis un tramvajs piečurāts ir 50% gadījumos. Arī maksimka ir spots kur skolas laikā vācas mazgadīgo bandiņas un risina savas problēmas, jo blakus atrodas krievu skola, taču nopietnas šīs tjorkas es neuzskatu. Ekskursantiem iesaku vakara pastaigu 2. maršruta rajonā. Bet visā visumā, ļoti mierīgs un pieklājīgs rajons ar minimālu kriminālu.

Centrs vairumam var... Autors: Petrovs Kriminālā Rīga (3. daļa)
3.

Centrs vairumam var šķist kā mierīgs rajons, kurā visu kontrolē pašvaldības policija un noziedzības līmenis ir ļoti zems, taču varu pastāstīt to, ka tas ir tālu no patiesības. Pirmkārt, no centra noteikti atskaitīšu vecrīgu un staciju/stokmanu, jo tās ir pilnīgi citas teritorijas, taču dzīve Čakenē, Baronā un Avotenē ir pilnīgi kas cits. Pirmkārt jau jāsāk tas, ka Centra krimināls ir no svešām acīm slēpts. Visas varkas parasti notiek māju pagalmos un par tām varbūt tikai nojauš vietējie iedzīvotāji. Runāt par kautkādām centra španu bandām vai ko tādu būtu smieklīgi, jo te pa lielam nekā tāda nav, lielākoties problēmas sagādā tikai tava atrašanās vieta, ja tu dzīvo blakus nočņikam/"klubam"/dūzim/masažņikam, tad rēķinies ar to, ka mierīgas dzīves nebūs. Labu laiku dzīvoju kāpņutelpā ar vienu dūzi, kas pazīstams austrumnieku rindās un nebija tāda mēneša, kad izejot pagalmā pie sava auto, viņējam kas nebūtu noticis. Le Grande Finale bija, tad, kad tas tika nodedzināts kopā ar vēl trim mašīnām. Masažņiks pagalmā ir sliktākais, ko var novēlēt savam ienaidniekam. Cilvēku plūsma uz turieni sākas naktī un ārdīšanās līdz ar to nāk komplektā, tā, kā no masažņikiem nāk otkats, neviens policists jaukties negrasās, ja vien tas neapdraud paša masažņika darbību. Arī taksometru tīkli ir iesaistīti šajā biznesā, katram tīklam ir zināmi savi masažņiki uz kuriem tad tiek vesti ārzemnieki. labos masažņikos vienmēr ir namamāte, (piem. Barbara), bet sūdīgākos ir vnk īres istabiņas. Pilnīgs geto ir arī rajons apkārt Jameson bāram, tur uzturās viss purčiks un pļavnieki. Šovi parasti noris sestdienas un svētdienas rītos ap 7.00. Interesantākie no tiem sevī ietver ap 30 cilvēkus un ekipāžu policijas. Kautkādi garāmgājēji or whateva pilnīgi netraucē bāra viesiem kārtot savus rēķinus. Čakenes vecenes visas ir noklīdušas uz Grīziņu, tā, ka tur tās būs grūti atrast, bet godīgi sakot, man gribētos redzēt kādu, kas vienu no viņām būtu ielaidis mašīnā kur nu vēl paņēmis priekšā.

Maskačka laikam būs no tiem... Autors: Petrovs Kriminālā Rīga (3. daļa)
4.

Maskačka laikam būs no tiem rajoniem kurus pazīstu vislabāk un varētu stāstīt visilgāk, taču būs nedaudz jāsaīsina un jāpastāsta pati esence. Pirmkārt, es varu pieņemt to, ka vairums no Jums nezin, kā ir dzīvot denacionalizētajās mājās, lai būtu neliels iespaids varu padalīties. Kāpņu telpā nav nevienas brīvas vietas, kur nebūtu uzzīmēts loceklis, lieli, mazi, apgraizīti, tu atradīsi visu veidu. Vienā stāvā parasti ir ap 4 -  dzīvokļi uz kuriem ir viena sausā tualete kāpņu telpā. Vienā dzīvoklī mēdz dzīvot līdz pat 12 cilvēki, kuriem pastāvīga ienākumu avota nav, tikai tas, ko var nostiept no Kolonnas, centraļņika, Rimi utt. Bieži vien ēkām jumti tek līdz pat trešajam stāvam un visur ir pelējums un anti-sanitāri apstākļi. Uz vienu kāpņu telpu ir ap 6 narkomāniem, kas savas šļirces met kur pagadās, savukārt uz ielas klejo knapi dzīvie dzeltenīši. Maskačkas dūži ir čigāni un lai neviens nestāsta, ka ir savādāk. Čavām citreiz ir pat līdz 6 dzīvokļi vienā mājā, kurus viņi īrē pret narkatu/naudu/darbu utt. Ja tu kādreiz esi bijis čavas dzīvoklī, tad tu zini, ka zelta tur ir vairāk nekā Latvijas Bankas glabātuvē un smaržu tāpat. Čavas arī veido vietējos likumus un ja tu īrē hatonu no matkas, tad pār tevi ir garantēta rajona svētība, ja ne, tad šajā rajonā tev nav ko darīt. Cilvēki, kas uz kalna ielas ievākušies jaunajā projektā ārā pavada ne vairāk par 10 sekundēm, izkāpj no mašīnas un aiz koda durvīm iekšā mājā. ģertrūdes ielas galā ir razģevalka, tunelis caur kuru izejot tu paliec pliks, protams, ja tu izej vispār. Maskačkalonā pa dienu neko neatstāj mašīnā, jo tas ir viens no nariku peļņas avotiem, jo čavas ar mašīnām neņemās (pārāk uzkrītoši). Ļergu tirgo vismaz 4 vietās un tās kvalitāti var raksturot ar vienu vārdu - sūds. Arī šobrīd sanāk regulāri uzturēties Tadžmahačkā un varu viennozīmīgi teikt, ka tas IR Rīgas bīstamākais rajons, ar savu zelta trīsstūri - Daugavpils, Jēkabpils un Krustpils ielām.

Paldies par uzmanību!

Mans apskatīto rajonu bīstamības top 10.

1. Maskačka

2. Bolderāja

3. Ziepniekkalns

4. Pļavnieki

5. Purvciems

6. Zolitūde

7. Ķengarags

8. Imanta

9. Āgenskalns

10. Zasulauks

4
701
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [76]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ThePunisher avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoks
  ThePunisher 13.07.11 22:31
 
111
1

Aizmirsi piebilst, ka maskačka ir olimpisko spēļu ciematiņš un frāze "ei, pacan" nozīmē - starts, nezināma attāluma sprintam!

spoku dienas joks

Briedis R. avatars
Medaļa SniegpārsliņšMedaļa Twittera ekspertsMedaļa Sākumskolnieks
  Briedis R. 13.07.11 19:21
 
57
0

par rakstīšanas stilu tev milzīgs +

Sasmejos avatars
Medaļa Spoks
  Sasmejos 13.07.11 19:58
 
36
0

BLaa veci vienkārši perfekti, daudz kas zināms, šis tas dzirdēts, kaut kas jauns, bet tas viss ir pasniegts perfekti. Ar šādu rakstības stilu tu varētu veidot rakstus par ātomfiziku, un cilvēki tev sekotu un liktu ++

 

Faradejs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Faradejs 13.07.11 18:05
 
20
0

[..]Ļergu tirgo vismaz 4 vietās un tās kvalitāti var raksturot ar vienu vārdu - sūds[..]

esi "baudījis"? 

PRIDURAX avatars
Medaļa Draugu draugsMedaļa Garīgais līderisMedaļa Cepumu rijējs
  PRIDURAX 13.07.11 21:12
 
16
0

esmu dzīvojis maskačkā un pļavniekos ;) vēl elpoju :D

Arbuzņiks avatars
Medaļa SpoksMedaļa Picu rijējsMedaļa Recidīvists
  Arbuzņiks 14.07.11 00:09
 
15
0

Ar maskačku tik viena atmiņa- skrēja pakaļ galīgi salietojies vīrietis un beigu beigās piedāvāja atdot savu žurku :D

CrashDay avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Rūdis
  CrashDay 13.07.11 20:29
 
13
0

Mans rajons ir tikai 4.  Shame on local gopņiks.

EsTepat avatars
Medaļa PiparkūkaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Bestsellers
  EsTepat 13.07.11 21:11
 
13
1

Man draud Maskačka, ar šo rakstu ļoti "iepriecināji"

ekso avatars
Medaļa KārumnieksMedaļa RainisMedaļa Veiksmes lāde
  ekso 13.07.11 18:12
 
10
0

esmu dzīvojis uz daugavpils ielas un arī uz mazā kalna ielas - nebij tik traki lol. vienigi ap 8ņiem vakarā īsti negribās iet ārā. Raksts kā iepriekšējie divi - ideāls

FiicHa avatars
Medaļa KaspisMedaļa KardiologsMedaļa Kaspis
  FiicHa 13.07.11 21:41
 
9
0

Marijazakis ielika "-" jo netic

exploited avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Zebra
  exploited 13.07.11 23:24
 
9
1

Man Maskačkā vēlā piektdienas vakarā piesējāš urla un prasīja cīgas. Viss jau būtu labi ja aiz muguras 100 m attāluma neatrastos viņa banda. Par laimi man bija pāris cīgas un iedevu viņam. Nākamais ko prasīja manam kompanjonam bija telefons lai iedod uzzvanīt, bet kaut ka attrunājāmies, ka tāds nav un tas gopārs laikam beigās noticēja. Labi, ka nezināja kas mums somās bija! Daudz daudz alus, jo tieši tad devāmies uz privātu pirti.

Isika avatars
Medaļa SpoksMedaļa Recidīvists
  Isika 13.07.11 20:00
 
7
0

Super, par visiem rakstiem liels puss, jo pāris rajonos esmu dzīvojusi pati :) Jā, Maskaskačā atsevišķi var izdalīt varbūt Šķirotavu, jo interesanta vieta, esmu dzīvojusi gan pie pašas stacijas, gan pēc laika Ikšķiles ielas otrā galā, Nevar pat salīdzināt tos pārsimts metrus, kā divas dažādas republikas.

janekins avatars
Medaļa ZebraMedaļa SviestmaizeMedaļa Spoks
  janekins 13.07.11 19:37
 
7
0

Jutos aizskarts ka Zas ir 10 vieta :D - pats no tejienes nāku :D.. nu labi.. te nau neka vairs no tā kas bija pirms gadiem 10 kad tiesam ejo pa ielu vareja dabut pa muti, atņems visu kas tev ir un tu pat nesapratisi kas ir noticis :D laikam tāpēc ka čiganu tabori te vairs nav 

shoegirl avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  shoegirl 13.07.11 19:09
 
7
0

Vēl kā diezgan kolorītu vietu, kur padzīvot, varu minēt Šķirotavu :D

ladydoctor avatars
Medaļa Spoks
  ladydoctor 13.07.11 19:48
 
6
0

Domāju ka ļoti pietrūkst Sarkandaugavas....kontingents tur ļoti jauks!

Janka95 avatars
Medaļa O!ZorroMedaļa O!ZorroMedaļa O!Zorro
  Janka95 13.07.11 19:48
 
6
0

Kas par rajonu skaitās narokošku rajons vienības gatvē  bērnu slimnīcas rajonā?

blackdog avatars
Medaļa SpoksMedaļa Spoki flameMedaļa Sviestmaize
  blackdog 13.07.11 18:21
 
6
0

a ko pa Daugavgrivu vari pateikt?

valdizzzx5 avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa TīģerisMedaļa Sertificēts spoks
  valdizzzx5 13.07.11 21:02
 
5
0

to rigas dialektu isti nesaprotu , bet varu noprast ka 4ebueki nemaz nau 4ebureki :D

Piiraadzinsh avatars
Medaļa Seko draugiem 3000Medaļa StudentsMedaļa Žurnālists
  Piiraadzinsh 13.07.11 19:16
 
5
0

Kāpēc Bolderājai ir tā sliktā slava? Laikam man vēl biežāk jāsak staigāt laukā

error 404 avatars
Medaļa OligarhsMedaļa Admins iesakaMedaļa Spēlmanis
  error 404 15.07.11 16:05
 
4
0

Kur tad Maskačkas vakarpuses pamatiedzīvotāji - čigāneļi ar nažiem kas stiļī cigaretes un gopņiki, kas pieiet no aizmugures, atslāna līdz bezsamaņai un iztīra visas kabatas? :(

« 1  2  3  4 »