Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
9
1242

Tā, kā labu laiku dzīvojos Rīgā, ir sanācis bieži vien mainīt savas dzīvesvietas, esmu labu laiciņu arī padzīvojies pa dažādiem Rīgas rajoniem un lielā mērā izbaudījis to piedāvātās ekstras. Gribētos nedaudz padalīties par saviem iespaidiem un ieteikumiem, tiem, kam Rīgas ielas ir kas jauns.

Citi interesanti raksti http://www.spoki.lv/profils/petrovs

p.s. nenormatīva leksika

Pļavnieki ir riktīgs... Autors: Petrovs Kriminālā Rīga ( 1. daļa)
1.

Pļavnieki ir riktīgs postpadomju perēklis, lielākoties pa vasaras atvērtajiem logiem skan kāda "Ņušas" vai "Noggano" dziesma un pie mājas stāv pieparkotas fāterlandes deviņdesmito gadu tačīlas. Krimināls Pļavniekos lielākoties saistās ar sīko huligānismu - sīkas sādzības, vandālisms, mātes valodas lietošana, urinēšana utt. Pļavniekos ir vairāki spoti, kur jaunatne mīl nedēļas nogalēs atpūsties. Viena no labākajām vietām uz kuru iesaku aizdoties ir Klubs24 uz Ulbrokas ielas. Tur droši var prasīt pēc bezmaksas stomatoloģijas un treniņiem pieturu demolēšanā. Atstāt autiņu, kas ir jaunāks par 2000 gadu uz ielas ir labākais ko Tu vari izdarīt. Pirmās nedēļas laikā manu mašīnu apspēra divreiz, taču iecienīti šeit ir parktroniki, spogulīši, oriģinālās uzlikas utt, viss kas nav piesiets. Problēma šeit ir arī tāda, ka mašīnu praktiski viens otram liek uz galvas, un tas garnadžiem vakaros ir kā saldais ēdiens. Protams, ir arī savi tirdziņi, man, piemēram, pie sirds mīļš ir Lubančiks, savus naktī pazudušos kalpakus, droši var iet meklēt uz turieni un citiem pārdošanā esošajiem mobīlajiem ir arī vairāki neatbildēti zvani, tas tā, lai klients redzētu, ka tie darbojās.

Vecie krabji parasti piedzeras uz Ulbrocenes esošajā pagrabiņā, tad piemīž visus pagalmus un no rīta atlūst puķudobēs. Lielākoties kontingents ir krievu tautības. 

Imanta pēc mana priekšstata... Autors: Petrovs Kriminālā Rīga ( 1. daļa)
2. Imanta, pēc mana priekšstata ir krietni vien mierīgāks rajons. Arī iedzīvotāju slānis ir turīgāks un kontingents iedalās apmēram 50-50. Imantā problēma pa vakariem ir tā, ka iekšpagalmos ļoti reti kur deg apgaismojums, un tas paver lielisku iespēju spoguļzaglīšiem un citiem sīko lietu stiepējiem. Imantā dzīvo arī ntie dūži, kas parasti mīl kārtot savas lietas Dammes tirgū pie Gogi brālēna čebureku ceptuvē (iesaku, čebureki ļoti gardi). Populārs ir arī "reketiņš". Lielākoties visa jauno autoritāšu "dvižuha" notiek uz Zentenes ielas, gandžiks, aliņš, tjolīttes. Viena lieta, kas Imantā ir godam, ir tās Nočņiks, tu vari atnākt pat pašvaldības policijas ietērpā trijos naktī un tev pārdos jebkādu polšu. Protams, atkats no bodītes nāk labs. Un gadījumā, ja no rīta redzi, ka Nils streipuļo, palīdzi viņam aiziet līdz mājām!
Āgenskalns manuprāt ir... Autors: Petrovs Kriminālā Rīga ( 1. daļa)
3. Āgenskalns, manuprāt, ir kolorītākais no visiem trim. Visa kustība rosās ap tirgu un atsevišķām takām. Bomži, čavas, prostitūtas, publiskās dušas un kas te cits tik nav. Āģītī zog arī ne tikai ārējās mašīnas ekstras, bet arī salvešu paciņu no priekšējā paneļa. Vakaros ir slimīgi kluss, kas vien biedē pa turieni staigāt. Zaļā lapa vakaros pārvēršas par mazo Lasvegasu sausā likuma laikā un lai nopirktu košļenes ir jāpārkāpj pāri vismaz trim kritušajiem un jāatkaujās no čigānu piedāvātajām smaržām un citām ekstrām. Otrais tramvajs vispār ir atsevišķas sarunas vērts, pat tad, kad vakarā viens pats brauc mājās, noteikti iekāps kāds zīle, kurš apsēdīsies tieši Tev blakus, izvilks savu kurkuļu pilno pudeli, piedāvās normāli iesmelt un runās ar tādiem nokrišņiem , ka brīžiem, Tev šķiet, ka labāk būtu dzert to viņa žļerbu, lai tikai šams aizvērtos. Iesaku vakaros pastaigu gar dzelzsceļu.
Bolderāja ir viennozīmīgi... Autors: Petrovs Kriminālā Rīga ( 1. daļa)
4.

Bolderāja ir viennozīmīgi vismīzīgākais no visiem četriem rajoniem. Naktī no pieturas es burtiski skrēju, lai tiktu mājās, vairumā ielu valda kapitāla tumsa un apkārt klejo suņi. Maksimkas rajons ir Bolģika esence un policijas iecirknis tur ir formāli, jo pačurāt pie viņu durvīm iet katrs otrais siņka. Ievērības cienīgs ir arī "Rahmandu", tā ir neliela bodīte, kur tantiņas visu nakti iet nodot pudeles un man liekas, ka viņas varētu būt gruzīna slepenās spiedzes. Bolģiks ir arī viens no reālākajiem rajoniem, kur dabūt pa tarbu, piemēram asām izjūtām iesaku aiziet uz Klondaiku un paprasīt, lai bārmene pārslēdz uz Latvijas Radio 2. Dzert ar pilnīgi nezināmiem kaimiņiem ir normāli un atteikšanās no viņu labestības ir necieņas izrādīšana. Un naktī kad ej pāri sliedēm, skaties divreiz, citreiz mašīnists Gena aizmirst ieslēgt vilcienam gaismas. Trešais autobuss arī ir atsevišķas sarunas vērts, kad pēcpusdienā siļķu mucā dodies uz mājām, neaizmirsti pie sevis piesiet visu, kas Tev ir, pat šķiltavas.

Turpinājums sekos.

9
1242
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [102]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Ievupiteks avatars
Medaļa JubilārsMedaļa StudentsMedaļa Sviestmaize
  Ievupiteks 11.07.11 22:23
 
116
4

Zini, kāpēc daudziem ir problēmas Rīgas mikrorajonos? Jo nav vietējie - ja esi jaunais, kurš ievācies nesen, neesi vietējais. Jo tos, ar ko Vaņkas no bērnībā salkas spēlēja, viņi liek mierā...  Plus tu nezini, kuras ielas ir īpaši kriminālas, jo visur ir gan labās, gan lsiktās ielas un mājas.

blackdog avatars
Medaļa SpoksMedaļa Spoki flameMedaļa Sviestmaize
  blackdog 11.07.11 22:23
 
72
1

Leksika iesparda :D

MrWinD avatars
Medaļa RainisMedaļa RecidīvistsMedaļa Rainis
  MrWinD 11.07.11 22:19
 
52
0

zināšu kur Rīgā biežāk ekskursijā jāaiziet būs

Eddiematic avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa ŽurnālistsMedaļa Sponsora favorīts
  Eddiematic 11.07.11 22:25
 
36
0

Labs raksts, patika

Daveyo avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  Daveyo 11.07.11 22:48
 
29
0

ieliec par velcmīlgrāvi, ķengaragu, maskačku, purčiku. 

Petrovs avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Most WantedMedaļa Admins iesaka
  Petrovs 11.07.11 23:19
 
26
1

Būs arī par citiem rajoniem, kuros esmu mitinājies, tai skaitā par maskačkalonu :)

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.07.11 23:42
 
21
1

Pļavniekos tantiņas pie veikalu miskastēm rndās stāv un gaida, kad metīs ārā vecos ābolus, tusiņi pagalmos ierasta lieta - soliņi nakts laikā urlu pārņemti, jo kurš gan vairs dzer mājās vai bārā/klubā, ja var te pat uz soliņa. Soliņa serves maiņa notiek kaut kad no rīta, kad urļiki dodas mājās vai huj viņ zin kur, bet bomži ieņem viņu iesildītās vietas, no sākuma, lai iztukšotu apakšiņas no samētātajām pudelēm un tad - varētu pagulēt. Kaut kad pēcpusdienā bomžuz uz soliņa nomaina tantiņas, kas strīdās un gaužās par augstajām margarīna cenām...

Un daudzstāveņu kāpņu telpa kalpo par publisko ateju - vai varbūt tikai man tā bija paveicies...

// Es mazliet aizrāvos...

Un tomēr, dzīvot tur man patika! :)

+, vienmēr interesanti lasīt par zināmām vietām un lietām!

mc156 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  mc156 11.07.11 22:42
 
20
1

labs raksts +  bolderājā tiešām ir pisec.

vēl vajag par maskačku un ķengaragu...

zombie cat avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa SpoksMedaļa Pilnu klēpi tulpēm
  zombie cat 11.07.11 22:50
 
16
0

Pati dzīvoju Bolderājā, teiktais ir pilnīga taisnība . :D Trešajā autobusā bieži nākas saskarties arī ar daudziem slimiem/dīvainiem cilvēkiem vai narkomāniem .. ;D Bet bolderājai + ir tas ka jūra tuvu , un var apskatīt daugavgrīvas cietoksni :)

Wolfyy avatars
Medaļa Spoks
  Wolfyy 11.07.11 23:46
 
14
0

Visu mūžu dzīvoju Pļavniekos, neviens krievelis man pirkstiņu nav piedūris :D

Lielākoties ar šejienas krieveļiem runāju latviski, un viņi nemaz nav tik stulbi, tīri labi saprot :D

EliiinaB avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa Dienas joksMedaļa Spoks
  EliiinaB 11.07.11 23:38
 
11
0

Tiešam ar nepacietību gaidu turpinājumu!

Karlux avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa SviestmaizeMedaļa Spoks
  Karlux 11.07.11 23:41
 
11
1

Āgenskalns ir viens no skaistākajiem un pa lielam mierīgākajiem Rīgas rajoniem un ļoti tuvu centram. Pļavnieki ir ļoti krieviski - urliski, tur viskaut kas var atgadīties.

eriks22 avatars
Medaļa PamatskolnieksMedaļa SviestmaizeMedaļa Spoki flame
  eriks22 11.07.11 23:05
 
10
0

kur maskacka

Derpette avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa SviestmaizeMedaļa Žurnālists
  Derpette 11.07.11 23:14
 
9
1

Nezinu ka par citiem, bet par Pļavniekiem tas vēl maigi teikts, ir bijušas slepkavības, kuras tiek noklusētas un citas cilvēk griešanas. Nerunājot par Maskaču, dienas laikā vari palikt ar tukšām kabatām

Eluviums avatars
Medaļa Spoks
  Eluviums 11.07.11 23:18
 
9
1

Smells like general celaning.

Rakstnieksss avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa LācītisMedaļa Bakalaurs
  Rakstnieksss 11.07.11 23:51
 
9
1

Es dzivoju pļavniekos tur totali apzog mašinas nozog i spoguļu radio un ja ir laiks tad ari tmbas izvilks...

RaivixS avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  RaivixS 12.07.11 00:17
 
8
0

Es dzīvoju Imantā un neteiktu, ka viņš būtu ļoti mierīgs rajons, tur daudzkas notiek, neteiksim tik bieži kā citos rajonos, bet ir visādi kadri.

Spoguļ zagļu tiešām ir daudz, bet ir bijušas arī slepkavības, viena no tām bija pie mana klasesbiedra mājām.

Nu spriediet paši, bet par rakstu noteikti "+".

anh avatars
Medaļa ZebraMedaļa JubilārsMedaļa Spoks
  anh 11.07.11 23:24
 
5
0

Nu āģī to4 nav tik traki, kā tur uzradās tas pašvaldības iecirknis, tuvumā nevienu urālu vairs neredz

Savietis avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa SviestmaizeMedaļa Veiksmes lāde
  Savietis 11.07.11 23:12
 
5
0

āgenskalnā biji pirms municipālie ievācās? :D Zoļik 1. vietā :D

Džeina Eira avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Dienas joksMedaļa Rainis
  Džeina Eira 12.07.11 10:04
 
3
0

Marijazakis šo noteikti būtu šokēta lasīt. ;DDD

« 1  2  3  4  5 »