Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
63
3963

Ja interesē, kas jādara cilvēkam, kad viņu valsts iestādē neuzrunā latviešu valodā lasat šeit - http://www.spoki.lv/aktuali/Ka-rikoties-ja-tevi-neuzruna-valsts/477244
Šis nebūs nekāds epic rage guy vai bilžu raksts, bet gan īss ievads politikā un LR Satversmē, lai pierādītu, ka "krievu valodu kā otro valsts valodu" ieviest NEVAR!

Sveiki! Tātad man ir apnikuši šie stresainie cilvēki visapkārt, kas streso par "krievu valodas kā otrās valsts valodas" mini-referenduma parakstu savākšanu. Lai nomierinātu vismaz dažus cilvēkus šajā protālā uzrakstīšu Jums kā visas lietas notiek, jo streso tas, kas nezin, ka šis pasākums ir bezjēdzīgs un neiespējams. Tātad, kuru neinteresē šis raksts - tālāk neskaties!

Tātad sāksim ar nelielu... Autors: Spalvainais Krievu valoda kā otrā valsts valoda NEBŪS
1. Tātad sāksim ar nelielu ieskatu Latvijas Republikas Satversmes pirmajos 4. pantos: 1. Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika, 2. Latvijas valsts suverenā vara pieder Latvijas tautai, 3. Latvijas valsts teritoriju starptautiskos līgumos noteiktās robežās sastāda Vidzeme, Latgale, Kurzeme un Zemgale, 4. Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda. Latvijas karogs ir sarkans ar baltu svītru.
Nākošais pants  77 Ja Saeima... Autors: Spalvainais Krievu valoda kā otrā valsts valoda NEBŪS
2. Nākošais pants - 77. Ja Saeima grozījusi Satversmes pirmo, otro, trešo, ceturto, sesto vai septiņdesmit septīto pantu, tad šādi pārgrozījumi, lai tie iegūtu likuma spēku, ir apstiprināmi tautas nobalsošanā.
Protams pirmo soli viņi... Autors: Spalvainais Krievu valoda kā otrā valsts valoda NEBŪS
3.

Protams, pirmo soli viņi izdarīja jau sen – savāca nedaudz vairāk, kā 12000 parakstu, lai vispār ierosinātu šādu reformu. Lai lieta nonāktu līdz Saeimai un tālāk līdz tautas nobalsošanai bija vajadzīgi nedaudz vairāk kā 154 000 parakstu, pēc neoficiālās informācijas savākti ir ~ 156000, 157000 parakstu. (144000,145000 + 12000, kas parakstījās par ierosināšanu). Atgādināšu, ka šie ir tikai apvienības “Dzimtā valoda”(jā, tā patika apvienība, kas ierosināja šo parakstu vākšanu) provizoriskie rezultāti. Centrālās Vēlēšanu Komitejas provizoriskie rezultāti būs apskatāmi tikai rīt (1. Decembrī). Tiem, kas nezina, ko nozīmē “provizorsiks”. “Provizorisks – Pagaidu, līdz galīgajam noregulējumam derīgs.” Ja runa iet par vēlēšanu/balsošanas rezultātiem, tad tas ir aptuvenais balsu skaits, kas VARĒTU būt. Par cik latiņa pārkāpta tikai pār dažiem tūkstošiem balsu, tad tas ir ļoti “slidens” jautājums.

Pirmkārt ndash netiek ņemti... Autors: Spalvainais Krievu valoda kā otrā valsts valoda NEBŪS
4.

Pirmkārt – netiek ņemti vērā atkārtoti paraksti (paraksti no tiem cilvēkiem, kas parakstījās gan to 12000 cilvēku vidū, gan šo ~145000 cilvēku vidū.) Varu likt galvu ķīlā, ka tādi bija vairāki, jo viņu domas visdrīzāk ir šādas:”Kāpēc gan nepamēģināt? Iespējams, ka nepiefiksēs, ka daži paraksti ir divos eksemplāros.“

Ja tomēr latiņa ir pārkāpta... Autors: Spalvainais Krievu valoda kā otrā valsts valoda NEBŪS
5. Ja tomēr latiņa ir pārkāpta un lieta nonāk līdz šai valstiskajai iestādei, kuru pazīstam zem nosaukuma Saeima, tad tiek rīkota Saeimas balsošana. Deputāta svinīgais zvērests skan šādi: „Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus."
Lai lieta nonāktu līdz... Autors: Spalvainais Krievu valoda kā otrā valsts valoda NEBŪS
6. Lai lieta nonāktu līdz tautas balsošanai jāsaka “Jā” vārds vismaz 51 deputātam. Mandātu (lasīt kā “vietu”) skaits pa partijām, lai man neviens te nesāktu čīkstēt, bet SC sabalsos, SC sabalsos! 31 vieta SC, 22 vietas ZRP, 20 vietas V, 14 vietas NA, 13 vietas ZZS. Neviena deputāta interesēs nav rādīt, ka viņš ir melojis un beigās vēl izgāzties (Visi deputāti zina to, ka šis pasākums izgāzīsties) [Par, ko jūs arī pārliecināsieties pēc šī raksta izlasīšanas].
Ja nu lieta tiek līdz tautas... Autors: Spalvainais Krievu valoda kā otrā valsts valoda NEBŪS
7. Ja nu lieta tiek līdz tautas balsošanai 50% pilsoņiem ir jānobalso “Par”. Latvijā ir latviešu PILSOŅU (nevis iedzīvotāju) īpatsvars – 80% un tikai 20% no cittautiešiem ir pilsoņi un iespēja, ka balsis tiks savākatas ir ļoti, ļoti,ļoti minmāla.
Kā redzat viss šis ir tikai... Autors: Spalvainais Krievu valoda kā otrā valsts valoda NEBŪS
8. Kā redzat viss šis ir tikai viens liels cirks, tagad varat atviegloti uzelpot! Mīli Latviju , izkop un attīsti latviešu valodu, ja to nedarīsi TU, tad kāpēc mums to valodu vispār vajag? Atvainojos par gramatiskajām, stilistiskajām un visām pārējajām kļūdām! Paldies par uzmanību!

Pievienotie video63
3963
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [951]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
HHRonis avatars
Medaļa Facebook čomsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  HHRonis 30.11.11 21:37
936
34

_______         

                       

   

PAR LATVIJU  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.11.11 21:43
805
53

Ejam uz Krieviju vākt parakstus latviešu valodas referendumam?

spoku dienas joks

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.11.11 21:36
650
90

PIZDU tos KRIEVUs -- TIE kas grib balsot par KRIEVU valodu , lai kapj vilciena un brauc uz maskavu .

Administrācija avatars
Medaļa Melnais rāmisMedaļa BotsMedaļa Melnais rāmis
  Administrācija 30.11.11 21:41
554
33

Es pat lamāties krieviski tagad pārstāšu!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.11.11 21:37
457
45

LATVIEŠIEM OTRĀ VALODA BŪS LATVIEŠU nevis krievu valoda!!! To vajadzētu iegaumēt viesiem krievvalodīgajiem Latvijā!!!

Pēcnācējs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Admins iesaka
  Pēcnācējs 30.11.11 21:37
392
24

Vienīgais ko krievi ir panākuši lielāku naidu pret viniem un viss ! Tagad man būs princips kā valsts iestādes darbiniekam kam jāsaskaras ar daudz cilvēkiem principā runāt LATVISKI !!! Ir likums kas regulē , ja esi Latvijas iedzīvotajs ar Latvijā izdotu pasi, neatkarīgi pilsonis vai nepilsonis,tad tev nepienakas nekāds tulks un jārunā vien valsts valodā !  :)

KeiVii avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Draugu draugsMedaļa Dienas joks
  KeiVii 30.11.11 21:26
383
48

Man vienalga, pat ja urlu valoda būs otra, es autobusā nelaidīšu sēdēt vecās krievu večiņas, bet prasīšu ''latviski lūdzu!''

MSI Sparco avatars
Medaļa RainisMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  MSI Sparco 30.11.11 21:43
325
33

Tos 154k kas nobalsoja par vajadzētu atņemt pilsonību, jo saņemot to Tu dod to zvērastu :)

Karliks avatars
Medaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa BestsellersMedaļa Twittera čoms
  Karliks 30.11.11 22:14
280
12

Es uzskatu, ka šis ir pilnīgs marazms, mums ir demokrātiska republika, kurā NAV atļauts apspiest vai noniecināt kādu nacionalitāti, tas protams ir tikai godīgi, bet tā ir utopija, vēl ir patiesā situācija, protams mēs varam teikt, ka latvieši ar krieviem dzīvo saticīgi, un krievu valoda, kā otrā valsts valoda tikai sasaistītu abas valodas, bet reālā situācija ir pilnīgi savādāka. Ne mēs krieviem, ne viņi mums, tā īpaši nepatīk. Bet lai jau tā ir, tika šinī brīdi man rodas jautājums, kam pieder Latvija? Jūs varat teikt, ka ir 80% latviešu Latvijā, bet kāpēc tad vispār rodas tāds jautājums par otro valsts valodu? Tāpēc, ar asarām acīs man jaatzīst, ka Latvija nepieder mums, viņa reiz piederēja mums, kad 1918. gada 18. Novembrī izveidoja Latviju, tā bija mūsu zeme, mēs bijām noteicējis savā zemē, mēs bijām izcīnijuši savu brīvību. Un to, ka tā ir mūsu zeme, un ka mūsu sirdīs pukst latvieša asinis, kuras latvietis ir gatavs izliet savā zemē, par brīvu Latviju. Bet tagad? Mums kauna nav? Iedomājaties, tos karavīrus kas pirms vairāk kā 70 gadiem skrēja pretī nāvei bļaujot - LATVIJA. A tagad mēs atļauja lecīgām minoritātēm apspiest mūs. Varbūt daudziem nepatīk šis vārds, bet mums vajad vadoni, nevis parastu, bet radikālu patriotu, maksimālistu un tautas aizstāvi, nevis neitrālu V.Dombrovski. Es aicinu visus, parādīt tām minoritātēm, kas šeit ir galvenie, kam pieder ši zeme. Mums nevajag nekādu otro valodu, mums vajag TIKAI latviešu valodu. PAR BRĪVU UN LATVISKU, LATVIJU!!!

vārna avatars
Medaļa FukušimaMedaļa RūdisMedaļa Sertificēts spoks
  vārna 30.11.11 21:48
282
27

Tos, kuri parakastījās, laipni varu pavadīt līdz vilcienam uz Maskavu

Nacionālists avatars
Medaļa SpēlmanisMedaļa SpēlmanisMedaļa Sniegpārsliņš
  Nacionālists 30.11.11 21:56
268
23

Tātad ir aptuveni 157000 parakstu.

Tātad Viņi visi ir pret LATVIEŠU valodu.

 Tātad jādabū sarakst kuri tie bija.

Tātad jāizrēķina cik LOPU VAGONUS vaidzēs lai šos visus salādētu un prom! 

foreverbaby avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa CacaMedaļa Recidīvists
  foreverbaby 30.11.11 22:34
216
6

manuprāt ķīnieši un Angļi vairāk ciena latviešu valodu-ja pat dzied jau latviski un sāk popularizēt visur ;]]

:D:D

Janex avatars
Medaļa TīģerisMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  Janex 30.11.11 21:43
173
8

Nu liels un smuks un stuurains pluss tev par sho burviigo raxtu :) cerams apgaismosies tumshaas galvas :)

chaiba avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Tīģeris
  chaiba 30.11.11 22:39
171
7

šis ir viens no retajiiem rakstiem kurā pat foršiem komentāriem ir pa pāris mīnusiem! nav grūti uzminēt kurš vai kuri liek mīnusus! paldies!

spoks0 avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa RecidīvistsMedaļa Transoformeris
  spoks0 30.11.11 21:41
175
14

„Apbižotajiem” nepilsoņiem ir visas iespējas iegūt Krievijas pilsonību un braukt uz „Zemi laimīgo”!!

Galvenais, ka NAV TĀLU JĀBRAUC!!!

MZGD avatars
Medaļa Draugu draugsMedaļa SEOMedaļa Spoki flame
  MZGD 30.11.11 22:53
136
7

Kamēr Krievu tautības cilvēki,nekāpa manā smilšu kastē man viņi netraucēja,bet nu jau ir par traku...

sintix15 avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa SpoksMedaļa Pamatskolnieks
  sintix15 30.11.11 22:05
120
6

atbildot uz NEVERLAND komentāru " PIZDU tos KRIEVUs -- TIE kas grib ... " lamājies krievu valodā , bet cīnies par latviešu valodu? KAUNS!

Tevijas Sargs avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoks
  Tevijas Sargs 30.11.11 21:54
107
15

ES CĪNĪŠOS LĪDZ IZCĪNĪŠU LATVIEŠU VALODU LATVIJĀ UN NEVIENU CITU VALODU.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.11.11 21:31
72
2

Ja vien tas cirks neizmaksātu pāris tūkstošus, tāpat kā VL sasteigtā iecere pāriet uz mācībām latviešu valodā tikai skolās, tad viss būtu kārtībā. Lai jau bērniņi paspēlējas ar uguni. Taču- par to naudu varētu iegādāties daudz nozīmīgākas lietas, realizēt projektus u.t.t. tā vietā, lai škeltu sabiedrību. Sāp sirds,ka mūsu politiķi  to tik ilgi nesaprot.

Zvaigznux avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa RecidīvistsMedaļa Tīģeris
  Zvaigznux 30.11.11 22:32
70
5

nu comeon krieveļi paskatieties uz sevi. jūs dzīvojiet Latvijā, pasēs rakstīts Latvietis, laigan tikmēr skataties ko Putins atkal jaunu ir atradis vai izdarījis. un tākā mērkaķu bars sekojat viņam, kur Putins rāda tur jūs ejat. Arī cik esmu Krievus saticis ārzemēs jūs uzreiz izceļaties ar stulbību un pārāko idiotismu. Jūs esat stulbāki un māte daba nav jūs apveltījusi ar sevišķi lielu gudrību. tam jums ir japiekrīt! Vēsture to arī pierāda. tagad cīnaties par to ko nevarat dabūt. tākā zīdaiņi kuri cenšas aizsniegt augšējo konfekšu plauktu...

Un es nevaru saprast par ko Lindermans tā cīnās. nu muļķis viņš ir vnk grib sanaidot vēl vairāk abas tautas.

« 1  2  3  4  5 »