local-stats-pixel

Ko par tevi stāsta tavi tetovējumi3

22 9

 

Kā mēs reaģējam ieraugot uz sava sarunu biedra ādas tetovējumu ? Kādas asociācijas tas mūsos rada ? Katram no mums ir savs viedoklis par to vai izgreznot savu ķermeni ar attēliem, jeb tikai mums pašiem vien zināmām zīmēm, vai to nedarīt, jo tas ir nehigiēniski un, galu galā, sāpīgi un pretīgi.

Viena no versijām vēsta, ka tetovējumus uz Eiropu, no ceļojuma uz Okeāniju un Polinēziju, atveda Džeims Kuks. „Tatu", salinieku dialektā, nozīmē „zīmēt", Javas salas iedzīvotāju valodā tas nozīmē „rēta". Lai nu kā, bet mūsdienās ar vārdu „tetovējums" mēs saprotam zīmējumu uz ķermeņa, kuru izveido ar adatas palīdzību ievadot ādā tušu.

Ko un kāpēc cilvēks vēlas atspoguļot uz savas miesas nedzēšama zīmējuma veidā, ir tikai un vienīgi viņa individuāls lēmums. Atšķirībā no Okeānijas un Polinēzijas iedzīvotājiem, kā arī daudzu citu tautu kultūrām, mūsdienu cilvēks dodas uz salonu, kur meistari ar speciālas mašīnas palīdzību uz miesas izveidos indivīda vēlmēm atbilstošu zīmējumu. Savos pirmsākumos tetovējums norādīja īpašnieka sociālo statusu, etnisko piederību, vai īpašus nopelnus un privilēģijas.

Pavisam nesenā pagātnē, drūmi bezcerīgajos PSRS laikos ar tetovējumiem izcēlās jūrnieki, neliela daļa militāristu, pārsvarā Afganistānā, vai elitāros spēkos dienošie un ieslodzītie. Pēdējie bija procentuāli vislielākā tetovējumu īpašnieku daļa. Ne velti padomijas gados populārs bija teiciens : „puse valsts „sēž", bet otra puse vēl tikai gatavojas „sēdēt"". Lūk, pavisam ne tik sen pēc tetovējumiem varēja gandrīz nekļūdīgi noteikt tā īpašnieka sociālo piederību, kādos bruņotajos spēkos dienējis utt. Enkuri, stūres rati, kuģi utt., skaidri norādīja uz šo tetovējumu īpašnieka saistību ar jūru un jūrnieka specialitāti, savukārt mums - 80 gadu puišeļiem notrīsēja sirdis ieraugot uz kāda pieaugušā apakšdelma, vai visbiežāk, pleca izpletni un burtiem ВДВ - Gaisa desants, kas ir viena no elitārākajām dienesta vietām - katra puišeļa sapnis. Attēlā redzamais tetovējums norāda, ka tā īpašnieks dienēja Pleskavā, 76. gaisa desanta divīzijā, laika posmā no 1984.-1986. gadam. Lūk, kādu informāciju var iegūt aplūkojot tetovējumu uz kāda vīra pleca.

Pavisam cita informācija ir iešifrēta šādā tetovējumā, tīģera vietā var būt attēlots arī kāds cits plēsīgs zvērs. Šāds tetovējums norāda uz to, ka mūsu priekšā ir cilvēks, kurš iespējams ir atradies ieslodzījuma vietā un ir agresīvs. Plēsīga dzīvnieka attēls vienmēr simbolizē agresivitāti. Šādus tetovējumus parasti izvēlas cilvēki, kas turas pie principa: „neaiztiec mani un es neaiztikšu tevi". Protams, ka viens pats plēsīga dzīvnieka attēls nevar kalpot par 100% norādi uz to, ka mūsu priekšā atrodas cilvēks, kas reiz pabijis ieslodzījumā. Parasti uz šādu cilvēku ķermeņiem, kas sevi ir „apzīmogojuši" ieslodzījumā, ir atrodamas vēl kādas zīmes, kas norāda uz cilvēka sociālo statusu kriminālajā vidē.

Kriminālās vides tetovējumi ir specifiska lieta. Tā ir radīta „šauram" lasītpratēju lokam, gluži tāpat , kā žargons - feņa, kura ir nemanot iezagusies mūsu ikdienas sarunā. Tā atskan TV, bet visbiežāk to lieto policijas darbinieki. Tas ir mans novērojums. Ārpus ieslodzījuma vietām nemēdz lietot feņu, kā saziņas līdzekli, bet ja dzirdat ļautiņus uz ielas skaļi runājam valodā ar nesaprotamiem terminiem un frāzēm, proti, dzirdat feņu, tad 99 %, ka sarunājas policisti. Cilvēki ar kriminālu pagātni parasti necenšas to reklamēt un ja šāda cilvēka ķermeni neklāj tetovējumi jūs pat iedomāties nespētu, ka šis omulīgais darba biedrs celtniecības brigādē, vai birojā, patiesībā ir recidīvists ar 5 sodāmībām.

Mūsdienās tetovējumi ir gana ierasta lieta un mēs bieži vien nepievēršam uzmanību zīmējumiem uz citu cilvēku ķermeņiem. Un kāda mums gan daļa, ja uz kāda pilsoņa, kaut vai tā pašā omulīgā darba biedra, plaukstas locītavas ir šāda zīme, mums tas neizsaka neko, jo citu tetovējumu viņam nav. Šis tetovējums norāda uz to, ka omulīgais zēns ir bijis ieslodzījumā. Ja omulīgā kolēģa plaukstas virspuse starp rādītājpirkstu un īkšķi ir izdaiļota ar šādu tetovējumu, tad zinām, ka mūsu priekšā ir narkomāns, uz to pašu var norādīt arī degoša lāpa uz apakšdelma. Zirneklis, bez tīkla mums vēsta, ka tā īpašnieks ir kabatzaglis.

Kriminālās vides tetovējumiem ir sava nozīme un tos nevar tetovēt, kur un kad ienāk prātā. Ja esat sev izvēlējies tetovējumu ļoti rūpīgi jāapsver ko un kur tetovēsiet. Ja jūsu izvēle ir kritusi uz neapšaubāmi skaistu zīmējumu kur attēlots zobens, ap kuru ir apvijusies čūska, tad der zināt, ka visos laikos un tautās čūska ir varas un gudrības simbols, kas komplektā ar zobenu simbolizē spēku un varu. Tāpēc kritiski aplūkojiet sevi spogulī. Vai jūsu ķermeņa proporcijas atļauj valkāt šādu varas zīmi ? Un nedod Dievs, jums ar šādu zīmējumu uz pleca nonākt ieslodzījumā ! Tā ir autoritātes zīme, bet negaidiet, ka visi metīsies ceļos un bučos jums gredzenu, jums būs jāpaskaidro kur šādu zīmējumu ieguvāt, bet galvenais, kāpēc izvēlējāties tādu tetovēt. Īsi sakot, problēmas garantētas, ja vien jūsu raksturīpašības un fiziskā sagatavotība atbilst spēka un varas zīmes nēsātāj raksturlielumiem.

 

 

Par simboliem runājot, atmiņā atausa daudzsēriju mākslas filma „Kapteiņa Granta bērni". Paganels arī iedzīvojās tetovējumā, ko viņam dāvāja indiāņu virsaitis ar vārdiem: „ šis ir varas simbols. Tu esi cienīgs būt par virsaiti savā ciltī". Šo tetovējumu Paganels nevienam nerādīja un neko par to nesacīja, bet kad ceļotāji no Amerikas kontinenta nonāca pie cilts, kas piekopa kanibālismu, ieraugot Paganela tetovējumu, visa cilts metās zemē, jo atpazina varas simbolu uz baltā vīra krūtīm. Tā, lūk, gadās. Paganelam nenācās neko skaidrot, vai pierādīt, jo tie bija citi laiki un citi tikumi.

Mūsdienās ne tikai exPSRS teritorijās ir kriminālās vides tetovējumu enciklopēdijas, Japānā ir jakudza - japāņu mafija (mafija - itāļu val. - ģimene). Jakudza kaujinieki arī tetovējas un to tetovējumiem arī ir sava nozīme. Kā redzam attēlā, tad arī Japānā kriminālās vides pārstāvji tetovē plēsīgu zvēru attēlus. Jakudza biedram ir jābūt tetovētam no galvas līdz kājām - tāds ir jakudza likums. Pirmkārt tas ir tāpēc, ka šādi „iezīmēts" cilvēks nevar slēpt savu piederību, jo vienu tetovējumu var izdzēst vai izmainīt, bet šādu peizāžu nepārtaisīsi un nenoslēpsi. Otrkārt - jebkurš japānis ieraugot kaut vai mazu maliņu no šādas tetovējumu līnijas, sapratīs, ka viņa priekšā stāv jakudza. Ja jakudza novilktu kreklu, pēc simboliem, uzrakstiem un zīmējumiem, šis pats japānis saprastu kāda ranga un ietekmes jakudza stāv viņa priekšā.

Mūsdienās tetovēšana jau ir atvirzījusies otrajā plānā, bet ķermeņa izrotāšanas jomā, līdera pozīcijā sāk izvirzīties, tā sauktā rētošana. Rētošana ir specifiska lieta, kas no gadsimtu dzīlēm atgriežas kopā art tetovēšanu. Būtībā tā ir zīmējuma iededzināšana ādā.

Ja jums pietiek drosmes un galvenais pārliecības, ka jums to tiešām vajag, tad dariet to, taču iegaumējiet, pirms izvēlēties simbolu, vai attēlu - noskaidrojiet, kāda ir šī zīmējuma vai simbola nozīme. Meklējiet internetā informāciju un jūs to noteikti atradīsiet, portālos ir atrodama izsmeļoša informācija, gan par kriminālās vides tetovējumiem, gan vispārpieņemtajiem simboliem un to nozīmi.

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 3

0/2000

pilnīgas muļķības. Tādi laiki vairāk vai mazāk jau sen ir beigušies....Un pastāsti man kas tur nehigenisks un sāpīgs un pretīgs? Tu pats apzinies ko tu runā? 99% ka tas ir copy paste...

1 0 atbildēt

Paldies par informāciju!

0 0 atbildēt

8 nav tetovējums, bet gan rētojums !

0 0 atbildēt