local-stats-pixel

Kā pagatavot mohito (mojito)?7

50 1

Visiem kuriem garšo Mohito! XD

 

Daudzās ballītēs neiztrūkstošo un tāpēc krogos lēti nemaksājošo mohito īstenībā var itin vienkārši pagatavot mājās. Īpaši vasarā un īpaši, ja pieejamas piparmētras.


Vajadzīgs Svaigas piparmētras Laims (vidēji viens vai nedaudz mazāk uz 2 glāzēm) Brūnais cukurs (vidēji 0,5-1 tējkarote uz glāzi) Gaišais rums Sprite (der arī citronu Fantastika) Ledus  

Lai kokteilis būtu „ledains” un viss gluži vienkārši neuzpeldētu glāzes augšgalā, tiek izmantots sasmalcinātais ledus. Ja mājās nav smalcināmā iekārta, var ledu ielikt maisiņā, ietīt dvielītī un ar gaļas klapējamo vai kādu āmuru, sacirst ledu smalkāk.


1.solis

Katrā glāzē iegriež laimu, ieber cukuru un samet piparmētru lapas. Principā viss atkarīgs no gaumes, es taisu vidēji 3 daiviņas laima katrā glāzē, pustējkarote brūnā cukura un diezgan daudz piparmētras. Piparmētru lapas labāk saplēst smalkāk, lai no viņām „iznāk” vairāk aromāta. Ar stampiņu vai vienkāršu karoti visu nedaudz „samačkā”, lai laima sulā pakūst cukurs un izdalās arī piparmētru lapu aromāts.


2.solis  

Saber glāzēs ledu, bet tā, lai ir vēl nedaudz vietas šķidrumiem.
 

3.solisIelej rumu. Cik nu sirds kāro. Es uz savām glāzēm par mērtrauciņu izmantoju 25 ml glāzīti, lēju pusotru.


Visbeidzot atlikušo vietu aizpilda ar Sprite vai kā jau minēts attiecīgo Fantastiku. Man pat ar Fantastiku garšo labāk, jo tā nav tik salda 
 


Piezīmes

Ja kokteilis ir par saldu, tad vismaz daļēji Sprite var aizstāt ar gāzētu ūdeni. Tomēr jāatceras, ka arī ledus pamazām pārtop ūdenī. 

Dažās receptēs tiek izmantots piparmētru sīrups, bet tas drīzāk, ja nav svaigu piparmētru. Man ar sīrupu liekas pa saldu.

Katrā ziņā var mēģināt un darboties atkarībā no gaumes. Ja pa skābu, pieliek cukuru vai Sprite, ja pa vieglu, pieleju rumu, ja pa saldu, pielej ūdeni..

 

50 1 7 Ziņot!
Ieteikt: 000
Izmantotie avoti:
http://splipasplim.lv
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 7

0/2000

Oj bljaa shito jau sen gribeej zinaat:)

Njamma:)

0 0 atbildēt

a brūno rumu nevar ? vnk kā reiz ir brūnais bēt nu jā

0 0 atbildēt

atbildot uz Markizs komentāru " a brūno rumu nevar ? vnk kā reiz ir brūnais b... "

Ar bruuno man likes vairs nebuus tas...  

0 0 atbildēt

 tak savadaka garsa. tikai ar balto ja gribi istu garsu un ar to laimu pec gaumes. kam stipraku tam vairak laimu ;)

0 0 atbildēt

Paaaldies es sitam kokcikam ta kaaroju recepti dabut MmMmm

0 0 atbildēt

Man ar garšo mohito.......

0 0 atbildēt

Dažās receptēs tiek izmantots piparmētru sīrups, bet tas drīzāk, ja nav svaigu piparmētru.  <- Piparmetru sirupu lej lai būtu labāka garša un smarža, un ja kas mojito netaisa no nesvaigām piparmētrām. Un lej klāt arī cukurniedru sīrupu.  :)

0 0 atbildēt