local-stats-pixel fb-conv-api

Kā ietaupīt? (25 veidi)12

100 0

Manuprāt, tieši šobrīd tas ir ļoti aktuāli gan man, gan arī visai apkārtējai sabiedrībai 

Saka : Bez santīma pie lata netisi.
Padomi, kā jūs varat ietaupīt:

1. Vienu reizi nedēļā sarīko tumsas vakaru
Vienu reizi nedēļā izslēdz visas elektroierīces un apgaismojumu. Ja mājās esi vien tu ar savu mīļoto, iededz svecītes un romantiski pavakariņojat, arī vannā nomazgāties varat taču ieiet sveču gaismā. Ja mājās ir arī bērni, uzrīkojat aizraujošu paslēpju vakaru ar kabatas lukturīšiem. Bērniem tas būs neaizmirstams piedzīvojums. Vienā vakarā var ietaupīt ap 10 kW (jo vairāk tev mājās elektroierīču un apgaismojumu jo vairāk ietaupīsi) jeb vairāk kā 70 santīmus.

2. Izvēlies zemo cenu veikalus
Patti.lv veica pavisam vienkāršu eksperimentu - 8 pilnīgi vienādus produktus iegādājāmies gan Supernetto, gan RIMI veikalos. Atšķirība ievērojama - aptuveni 1,50 Ls. Visiem iegādātajiem produktiem cenas Supernetto bija par pāris vai pat vairākiem santīmiem zemākas, piemēram, banāni kilogramā Supernetto maksāja 86 santīmus, RIMI - 1,08 Ls, biezpiena sieriņš Kārums Supernetto bija nopērkams par 16 santīmiem, RIMI- par 19. Valmieras piens Premium 1 litrs Supernetto maksāja 41 santīmu, RIMI - 65 santīmus (čeki redzami attēlā). Nu, ko - ja santīmu nekrāsi, pie lata netiksi! Ja katru otro dienu dodies uz veikalu, tad summiņa, ko ietaupīsi, iepērkoties zemo cenu veikalos, nedēļā vien varētu būt vismaz 5 Ls.

3. Ejot uz veikalu, ņem līdzi savu iepirkumu maisiņu
Domā, tas tikai tāds nieks? Nebūt ar ne! Ja dodies uz veikalu katru dienu un katru dienu nopērc maisiņu par 10 santīmiem, mēnesī iztērē 3 latus. Bet, ja tu tā turpini visu gadu, tad plastmasas kuļķenēm esi iztērējusi 36 latus. Būtībā izmetusi atkritumos teju 40 latus! Vai tad nebūtu labāk par šo naudiņu aiziet uz kādu labu masāžu?

4. Vingro mājās nevis klubā
Ietaupīsi mēnesī diezgan lielu summu fitnesa kluba abonementa cenas apmērā, kas lielākoties svārstās ap 20 Ls - 30 Ls. Turklāt ietaupīsi arī naudu, ko būtu tērējusi sabiedriskajam transportam vai benzīnam, braucot uz klubu.

5. Neej pusdienās, ņem līdzi pašas gatavotu ēdienu
Ietaupīsi pāris latus dienā, nedēļā jau tie būs 10 Ls. Protams, pašizmaksa ir arī mājās gatavotam ēdienam, taču tā ir niecīga, jo tu taču tāpat vakarā būsi gatavojusi vakariņas, vienkārši pagatavo nedaudz vairāk, lai ir ko paņemt līdzi.

6. Negludini dvieļus un gultasveļu
Nemaz neieslēdz gludekli, ja jāgludina tikai dvieļi vai palagi. Labāk tos cītīgi saloki. Tas, ka palagam kāds neliels burzījums, tavu gulēšanas prieku nemazinās. Starp citu, negludināta gultas veļa ir pat veselīgāka - nelīdzenā virsma noloba ādas raga kārtiņu. Gludeklis ir viena no „ēdelīgākajām" elektroprecēm. Gludekļa ar 2000 W jaudu (visi jaunākie gludekļi ir ar šādu jaudu) izmantošana vidēji vienā mājsaimniecībā izmaksā ap 2 Ls mēnesī. Lai arī niecīgs ietaupījums, toties ietaupīsi arī savu laiku!

7. Ar draugiem satiecies mājās nevis kafejnīcā
Pat viena tējas krūze kafejnīcā maksā vismaz 80 santīmus, bet krūzīte kafijas jau izmaksā vairāk kā vienu latu. Un, ja vēl paņemsiet kādu kūkas gabaliņu vai siera bulciņu, tad jaukā pasēdēšana var izmaksāt 2, 3 vai pat 4 Ls. Bet, ja jums vēl bija tradīcija ar draugu ģimeni doties ik pa laikam kopīgi vakariņās uz kādu suši vai itāļu restorānu, tad vispār vienā vakarā iztērējat kā minimums 20 līdz 30 latus, vai ne? Dodies labāk ciemos pie draudzenes uz mājām, pagatavojiet kopīgas vakariņas, piemēram, garšīgu plovu, izmaksas dalot uz pusēm - varēsiet gan papļāpāt vakariņu gatavošanas laikā, gan jautri pavadīt kopā laiku un uzklāt savām ģimenēm brīnišķīgu vakariņu galdu.

8. Pērc vairumā
Pērc ūdeni 5 litru bundulī nevis pudelēs. Piemēram, 5 litru balons RIMI ūdens maksā Ls 0,59, tai pat laikā 1,5 litru pudele negāzēta RIMI ūdens maksā Ls 0,34. Lai iegūtu to pašu tilpumu ūdens, pērkot to pudelēs, pārmaksāsi uz pusi. Tad kāpēc lieki maksāt par plastmasu?

9. Saplēstās džinsas nemet ārā
 Šovasar tās nāks modē, ietaupīsi ap 30 - 40 latiem, ko vasarā, iespējams, būtu iztērējusi modernām, saplēstām džinsām. Vai arī nogriez bikšu staras un nedaudz paplēs maliņas ,lai izveidotos skariņas - iegūsi šortiņus, kas šovasar atkal būs modē.

10. Mazgā traukus kopā
Vai zini, ka pusdienu komplekta nomazgāšanai patērē apmēram 60 litru ūdens, bet pilna trauku mazgājamā mašīna tikai 13 litrus? Nē, tas nav aicinājums pirkt mazgājamo mašīnu! Vienkārši piedomā pie trauku mazgāšanas - labāk sakrāj pavairāt traukus un sataisi lielā katlā siltu sodas ūdeni nevis mazgā katru šķīvi atsevišķi. Un bērniem gan labāk nelūdz mazgāt traukus, jo sen jau pierādīts, ka viņi tam tērē pat divreiz vairāk ūdens nekā mammas.

11. Dodies uz teātru ģenerālmēģinājumiem
Ja esi kaislīga teātra apmeklētāja, mēģini jau laicīgi iegādāties biļetes uz jauno teātra izrāžu ģenerālmēģinājumiem. No pirmizrādes tur neatšķiras gandrīz nekas. Ietaupīsi vairākus latus, jo ģenerālmēģinājumi ir uz pusi vai pat trīs reizes lētāki nekā parastās biļešu cenas.

12. Griķus un rīsus nepērc paciņās
Beramie griķi Golden Corn 1kg veikalā RIMI maksā 0,74, bet griķi paciņās Valdo 1kg maksā - 1,05 Ls. Kāpēc jāmaksā 31 santīms par to, ka kāds griķus sapakojis paciņās, kura tev tik un tā pēc tam jāatplēš, lai tiktu pie izvārītajiem griķiem? Un padomā - kāpēc vispār griķi būtu jāvāra kopā ar plastmasu?

13. Izkop savus iepirkšanās paradumus un disciplinē sevi
Neļaujies spontāniem pirkumiem, turies pie saraksta. Vai tev tiešām vajadzīgs tas dzeltenais žurnāls par 50 santīmiem vai arī šokolādes batoniņš par 30 santīmiem?

14. Pagatavo konfektes pati
Bērniem un arī pati sev saldumus vari gatavot pati - vajadzīgas vien 4 ēdamkarotes ūdens, 500 g cukurs, krāsai un garšai var pielikt kādu sulu, mazliet aizstājot daļu no ūdens. Visu uz pannas kausē. Masa vispirms paliek balta, tad caurspīdīga, beigās karamelizējas. Lej formiņās vai uz cepampapīra un salauž gabaliņos. Tāpat vari pagatavot gotiņas, kas veikalā 1kg maksā aptuveni 3 Ls. Gotiņu pagatavošana: 1 glāze piena vai saldā krējuma, 1 glāze cukura, 1/2 paciņa vanilīna cukura, 1/2 tējkarote rīvētas citrona miziņa. 1 ēdamkarote sviesta. Process: Katlā, kuram ir bieza apakša ielej krējumu vai pienu, pievieno cukuru, garšvielas. Vāra nepārtraukti maisot, līdz veidojas biezs sīrups un masa iegūst īrisa krāsu. Paplāti ieiež ar sviestu un uzlej gatavo masu, izlīdzina, atdzesē un sagriež gabaliņos.

15. Sveces nemet ārā
Esi sapirkusi daudz sveces, taču neviena nenodeg līdz galam - izveidojas tukšs dobums utt., nu nevar vairs to dedzināt. Taču nav jau tev tā jāmet ārā. Savāc neizdegušās sveces, paņem kādu izlietoto lūpukrāsas gabaliņu krāsas iegūšanai, rožlapiņas vai gliemežvākus - tas viss var noderēt, lai pagatavotu sveci, un pagatavo pati savu sveci! Katliņā neizdegušās sveces un lūpukrāsas gabaliņu izkausē un ielej kādā formiņā, kurā jau esi izkārtojusi rožlapiņas vai gliemežvākus. Neaizmirsti, lejot sveci, tajā ielikt arī degli! Ietaupīsi vairākus latus, ko būtu tērējusi par jaunu sveci!

16. Uztaisi pelmeņus pati
Ja tavai ģimenei garšo pelmeņi, varbūt vērts tos pagatavot pašiem. Zināsiet vismaz, kas tur iekšā un pie reizes arī ietaupīsiet. Supernetto Mājas pelmeņi 1 kg maksā 1, 53 Ls. Bet par 2 Ls tev sanāks kādi 3 kilogrami pašas gatavoti pelmeņi. Vari taču vienā reizē arī sataisīt kaut vai piecus kilogramus un tos vienkārši ielikt saldētavā. Pelmeņu mīklu gatavo no miltiem, piena un olas, var likt arī raugu. Pildījumam nepieciešam maltā gaļa, sīpoli un garšvielas.

17. Nomaini spuldzītes uz ekonomiskajām
Energoefektīvās spuldzes ir identisks aizstājējs parastām kvēlspuldzēm, bet tajā pašā laikā patērē par 70-80 procentiem mazāk elektroenerģijas un to kalpošanas laiks ir krietni garāks. Kvēlspuldzes pret energoefektīvām spuldzēm noteikti būtu jānomaina telpās, kur spuldzes deg ilgstoši. Ekonomiskās spuldzes standartcena atkarībā no kalpošanas laika un jaudas ir no 2,69 līdz 7,69 latiem.

18. Ieskaties virtuves skapīšos divreiz
Ja šķiet, ka mājās nekā nav un jāiet uz veikalu, lai pagatavotu vakariņas, apstājies! Ieskaties vēlreiz virtuves skapīšos un ledusskapī! Kaut kas jau ir! Un tagad padomā - ko no tā visa, kas tev jau mājās ir var pagatavot? Pankūkas? Sacepumu no visa, kas pāri palicis ledusskapī? Varbūt vēl kas sanāk?

19. Pagatavo skaistas ziepes pati!
Ja tev jādodas ciemos, tad pagatavo mazu dāvaniņu - smaržīgas ziepes pati. Ietaupīsi ap 2 Ls , ko būtu tērējusi Stender's ziepju fabrikas veikaliņos. Te vari izlasīt, kā gatavo ziepes.

20. Atsakies no pret celulīta krēmiem
Varbūt vari iztikt bez pretcelulīta krēmiem, kas maksā bargu naudu - ap 20, 30 Ls? Labi ir arī tautas līdzekļi - aptin ap kājām sadauzītas kāpostu lapas, pagatavo citrona vai kafijas skrubi, izmanto kontrastdušas utt. Un, lai nodrošinātos pret celulītu patiesībā svarīgas ir šīs lietas - kustība, masāža un pareizs uzturs.

21. Nepērc trauku mazgājamo līdzekli
Nav nepieciešams katru mēnesi iegādāties Fairy vai Cif vai kādu citu trauku mazgājamo līdzekli un tērēt tam veselu latu vai pat vairāk. Traukus lieliski nomazgā soda vai ūdens, kurā vārīti kartupeļi. Soda, starp citu, ir lielisks universālais tīrīšanas līdzeklis. Turklāt tas būs arī ekoloģiski!

22. Atvadies no košļenēm un Tic- tac
Nepērc Mentos, Tic-tac un košļājamās gumijas, kas maksā no 29 santīmiem, līdz pat 50 santīmiem par paciņu. Lai atsvaidzinātu muti lieliski noder arī krustnagliņas pakošļāšana, kadiķu ogas (protams, ja tās vari salasīt laukos) pakošļāšana, piparmētru lapas uzkošana vai visparastākās piparmētru tējas iedzeršana pēc ēdienreizes. Starp citu, krustnagliņu aromāts mazina nervu spriedzi.

23. Pagatavo saldumus pati
Ja sakārojas kādu saldumu vai jāuzņem ciemiņi, vari pagatavot tos pati. Saldā brunete un skudrupūznis veikalos maksā brangu naudu - ap 5 Ls. Pagatavojot tos pati, ietaupīsi pāris latus. Turklāt bieži vien dažas sastāvdaļas jau mājās tev būs, tāpēc sanāks vēl lētāk. Skudrupūžņa un šokolādes desas receptes vari izlasīt te.

24. Sāc apmeklēt bibliotēku
Nepērc visas grāmatas, kas tev iepatikušās, bet gan tikai tās, kuras tev šķiet patiesi vērtīgas, lai papildinātu tavu mājas bibliotēku. Pārējās varēsi izlasīt bibliotēkā.

25. Nepērc ķermeņa skrubi, izmanto kafiju
Ķermeņa skrubji veikalos maksā no 5 līdz pat 20 un vairāk latiem. Kāpēc tērēt tam naudu, turklāt pētījumi rāda, ka tajos ir arī daudz ķīmisku vielu, kas neatstāj labu ietekmi uz mūsu ādu. Labāk izmanto kafijas biezumus, kas pāri palikuši no izdzertās kafijas krūzītes. Tāpat vari izmantot soda sajauktu kopā ar sāli vai dzērveņu ievārījumu.


Ja pamanījāt, šādi tik tiešām varētu ietaupīt.
Cilvēki ir secinājuši to, ka ļoti lielu daļu savas naudas mēs izdodam tieši sīkumos.

100 0 12 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 12

0/2000

paceļ roku, kas gludina dvieli :D

8 0 atbildēt

labi padomi, gan kādam noderēs

5 0 atbildēt

atbildot uz pozetivus komentāru " paceļ roku, kas gludina dvieli :D "

Mana māte.. :/ (:D)

5 0 atbildēt

ir labs dauckas jaievero

4 0 atbildēt

Pēr nocenotās preces, pat ja tie ir nevejadzīgi nieki, garīgo uzlabot arī vajag

2 0 atbildēt

 

emotion

2 0 atbildēt

Man arī ir viens labs padoms, pirms ej uz veikalu iepirkties labi paēd, 100% atmaksājās.

1 0 atbildēt
gia avatarsgia

Daudzi padomi tiešām labi :)

Tomēr sveces arī maksā naudu.

+ Pelmeņus mājās esmu taisījusi - lētāk nesnāk gan, bet garšīgāk noteikti :)

1 0 atbildēt

komentaaros uzreiz redzams, ka ir cilveeki kas domaa kaa ietaupiit un ir tie, kas suudzaas ka dziive slikta, valsts debiila, bet dariit neko negrib :D

1 0 atbildēt

Vienā vakarā var ietaupīt ap 10 kW (jo vairāk tev mājās elektroierīču un apgaismojumu jo vairāk ietaupīsi) jeb vairāk kā 70 santīmus.

______________________________________

Sveces, īpaši baterijas ir ļoti dārgas, salīdzinājumā ar elektrību. - tur nekāda taupīšana nesanāks -tieši dārgāk. Un 10kw pa DIENNAKTI reti kurš nosvilina. 10 kw dienā=300 kw mēnesī. Un 20 Ls reti kurš maksā par elektrību. Ļoti reti kurš... Man parasti 2 datori - galda dators un portatīvais cauru dienu ieslēgti (portatīvais reizēm arī paliek diennakti ieslēgts), 2-3 ekonomiskās spuldzes deg 8-10 stundas diennaktī, ledusskapis + TV no 5 vakarā līdz 2-3 naktī + vēl pārējais -> apgaismojums virtuvē, kad vajag, vannasistabā, + mikrene bieži (bieži mēdzu rīt) :D. Un ar to visu man nodeg mēnesī 100-120 kw. Diennaktī tas sanāk 3-4 kw = 21-28 santīmi...

0 0 atbildēt

16. Uztaisi pelmeņus pati Ja tavai ģimenei garšo pelmeņi, varbūt vērts tos pagatavot pašiem. Zināsiet vismaz, kas tur iekšā un pie reizes arī ietaupīsiet. Supernetto Mājas pelmeņi 1 kg maksā 1, 53 Ls

____________________________________________________

A tu zini cik maksā maltā gaļa..?! :D Maltā gaļa maksā 2.50 Ls/ kg - tā ir pati zemākā cena. Parasti maltā gaļa ir pa 2.80Ls, 3.00 Ls utt. Nu un plus vēl olas, kas arī nav lētas (7-10 sant/gab), + milti, + piens (50-60 sant/L). Tātad:

Pieņ*t, ka tev pelmeņos gaļa sastādīs tikai pusi svara un otru pusi sastādīs milti, labākajā gadījumā tev sanāks tas pats kas nopērkot gatavus pelmeņus... :) Nu + vēl čakarēšanās... :)

0 0 atbildēt

24. Sāc apmeklēt bibliotēku Nepērc visas grāmatas, kas tev iepatikušās, bet gan tikai tās, kuras tev šķiet patiesi vērtīgas, lai papildinātu tavu mājas bibliotēku. Pārējās varēsi izlasīt bibliotēkā.

____________________________________

Kurš vēl pērk grāmatas..? :D Es, mācoties augstskolā, tā arī neizmantoju nevienu grāmatu - visu ko vajag + 10x vairāk un precīzāk var atrast internetā...

0 0 atbildēt