Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
32
Hormoni ir organiskas vielas... Autors: kafija182 Hormoni!?Kas tie ir?
1. Hormoni ir organiskas vielas, ko izdala iekšējās sekrēcijas dziedzeri. Tie ar asiņu palīdzību nonāk citās organisma šūnās un ietekmē to darbību. Hormoni darbojas kā ziņneši: nonākot mērķī, tie nodod orgāna šūnām informāciju kā tām turpmāk darboties.
Mēs visi gribam būt laimīgi... Autors: kafija182 Hormoni!?Kas tie ir?
2. Mēs visi gribam būt laimīgi, bet laimes hormonu (serotonīnu) mēs varam vairot visdažādākajos veidos, turklāt ne tikai ar seksu, bet arī fiziskām aktivitātēm vai nodarbojoties ar sportu, kuru laikā izdalās laimes hormons, tas izdalās arī esot kopā ar dzīvniekiem.
Labs miegs ir svarīgs arī... Autors: kafija182 Hormoni!?Kas tie ir?
3. Labs miegs ir svarīgs arī tāpēc, ka tieši dziļajā miega fāzē izdalās hormoni, kas palīdz organismam atjaunoties, āda atveseļojas gan no vides kaitīgās ietekmes, gan ķermenis no stresa
Interesanti ir ar hormoniem... Autors: kafija182 Hormoni!?Kas tie ir?
4. Interesanti ir ar hormoniem, kas rodas iepērkoties vai veicot impulsīvu pirkumu. Piemēram, zinātnieki ir secinājuši, ka prieks, ko sievietei izraisa iepirkšanās, izdala hormonus, kas palīdz tikt galā, piemēram, ar pirmsmēnešreižu nomāktību un citām negatīvām emocijām un sajūtām.
Sievišķie hormoni var tikt... Autors: kafija182 Hormoni!?Kas tie ir?
5. Sievišķie hormoni var tikt sadalīti divās lielākās pamatgrupās – estrogēni un progestagēni. Estrogēni ir hormoni, kuri regulē sievišķību. Tātad visas tās pazīmes, kas sievieti atšķir no vīrieša. Vīrietim ir androgēni, no kuriem stiprākais ir testosterons. Tas, starp citu, sākotnēji bija pirmais hormons, kuru sāka lietot ārstniecībā.
Medicīna izpētīja cēloņus kā... Autors: kafija182 Hormoni!?Kas tie ir?
6. Medicīna izpētīja cēloņus kā var novērt grūtniecību, un 20. gadsimta otrajā pusē komerciāli pieejami parādījās divu hormonu — estradiola un progestrona — atvasinājumi tablešu veidā. Tie ir medicīnas preparāti, kas imitē grūtniecību un tāpēc nenotiek apaugļošanās. Hormonu līmenis tiek saglabāts tāds, ka olnīcās tiek aizkavēta jaunu olšūnu nobriešana (ovulācija).
Dzimumhormonu līmenis dzīves... Autors: kafija182 Hormoni!?Kas tie ir?
7. Dzimumhormonu līmenis dzīves laikā mainās, bet sievietēm tas nav tik izteikti kā vīriešiem. Vīriešiem hormonu aktivitātes maksimums ir 20 - 25 gadu vecumā. Pēc tam visas dzīves garumā ar dažādu ātrumu tas dziest. Bet vīriešu priekšrocība ir tā, ka līmenis samazinās ļoti lēni un pat 80 … 90 gados viņiem vēl paliek diezgan daudz vīrišķo hormonu.
Sievietēm hormonu līmeņa... Autors: kafija182 Hormoni!?Kas tie ir?
8. Sievietēm hormonu līmeņa ritmiskums sakrīt ar mēness cikluBet sieviešu dzīvē ir viens brīdis, kad iestājas menopauze un mēnešreižu cikls beidzās. Ritmiskās regulācijas vietā nāk cita fāze, kas ir diezgan monotona.
2
32
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [3]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Nuke avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  Nuke 25.02.11 13:44
 
1
0

Google translators -

Adnil avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Redaktors iesaka
  Adnil 26.02.11 12:12
 
0
0

Labs raksts… ja nebūtu tas ne pārāk beiksmīgi sakārtotais tulkojums pie 5., varētu pat teikt lielisks

kafija182 avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Fledermausis
  kafija182 26.02.11 23:32
 
0
0

atbildot uz Adnil komentāru " Labs raksts… ja nebūtu tas ne pārā... " paldies :)