Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
1827

Kāda sieviete dzemdējusi trīs bērnus, kuru māte patiesībā ir viņas nedzimusī dvīne. WTF? :D

Lidijai Feirčaldai no ASV... Autors: Moonwalker Dzemdē nedzimuša dvīņa bērnus
1.

Lidijai Feirčaldai no ASV bija 21 gads, kad viņa pirmo reizi palika grūta. Lai gan viņa ar savu vīru Džeimiju Tovnsendu bija šķīrusies, tomēr pēc laika viņiem atkal piedzima kopīgs bērns. Nāca vēl viens gads un Lidija bija trešā bērna gaidībās. Taču šoreiz Lidijas vīrs viņu pameta pavisam. Palikusi bez vīra, darba un nespējot uzturēt savus bērnus, viņa lūdza pabalstu valstij. Kā izrādījās, tad šis lēmums pilnībā mainīja viņas dzīvi. 

Pēc likuma Lidijai bija... Autors: Moonwalker Dzemdē nedzimuša dvīņa bērnus
2.

Pēc likuma Lidijai bija jāpierāda, ka tie ir viņas bērni, tādēļ tika veikts DNS tests. Noskaidrojās, ka Džeimijs ir bērnu tēvs, bet Lidija nav viņu māte. Pozitīvs DNS tests uzrādītu 50% saderību ar viņas bērniem, bet šoreiz saderība bija 0%. Sociālā dienesta vadītājs uzaicināja Lidiju pie sevis un sāka apvainot viņu krāpniecībā, pēc kā viņa tika iesūdzēta tiesā par mēģinājumu izkrāpt no valsts naudu.

Tas viss draudēja izvērsties... Autors: Moonwalker Dzemdē nedzimuša dvīņa bērnus
3.

Tas viss draudēja izvērsties tajā, ka Lidijai atņems bērnus, tādēļ viņa ļoti satraucās un steidzās meklet visus dokumentus, kas pierāda, ka viņa dzemdēja pati savus bērnus. Tiesā tika pieacināts pat ārsts, kas pieņēma Lidijas dzemdības. Tomēr nekas nedeva panākumus, tā kā DNS tests tiek uzskatīts par zelta standartu tievedībā, kas nekad nemelo. Kā pēcāk izrādīsies, tad arī šis tests var samelot.

Lai izslēgtu jebkādu kļūdu... Autors: Moonwalker Dzemdē nedzimuša dvīņa bērnus
4.

Lai izslēgtu jebkādu kļūdu veicot DNS testus, tika nozīmēti jauni testi no divām dažādām laboratorijām, taču rezultāti joprojām uzrādīja vienu - Lidija nebija savu dzemdēto bērnu māte. Viņa zināja, ka ir tuvu tam, lai zaudētu bērnus un vēl saņemtu sodu par krāpniecību. Tādēļ tiesa ieteica viņai noalgot advokātu. Ko ar Lidija arī izdarīja.

Alans Tindells uzņēmās viņas... Autors: Moonwalker Dzemdē nedzimuša dvīņa bērnus
5.

Alans Tindells uzņēmās viņas lietu un pēc kārtīgas sarunas ar Lidiju noticēja viņai. Satraukumā par to, ka sociālie darbinieki bērnus jebkurā mirklī viņai var atņemt, Lidija tos paslēpa pie omes. Tikmēr Alans uzsāka izmeklēšanu. Viņš atklāja, ka valstī ir vēl kāds tiesas process, kur ir līdzīga situācija - DNS tests uzrāda, ka kādas mātes dēls nav viņas. Atšķirība bija vien tajā, ka šoreiz ārsti bija atkoduši šo anomāliju.

Bostonā kādai sievietei... Autors: Moonwalker Dzemdē nedzimuša dvīņa bērnus
6.

Bostonā, kādai sievietei vārdā Kārena Kīgena, bija nepieciešama nieru transplantācija, tādēļ tika pārbaudīts viņas dēls uz saderību, bet atklājās, ka saderības ar māti tam nav pat ģenētiskā līmenī. Tika pārbaudīti visi iespējamie varianti - kļūdījušies laboranti, samainīti rezultāti, iespējams Kārena ir vien surogātmāte un iznēsājusi svešus bērnus, tomēr nekas no tā neapstiprinājās. Galu galā dakteriem radās aizdomas par retu ģenētisku anomāliju un viņi ņēma paraugus no visiem Kārenas orgāniem, lai atrastu DNS atbilstību dēla DNS. Atklājās, ka viņas vairogdziedzera DNS tiešām atbilst dēla DNS, un Kārena tika atzīta par himēru - viņā mita divu dažādu cilvēku gēnu komplekti.

Lidijas advokāts par to... Autors: Moonwalker Dzemdē nedzimuša dvīņa bērnus
7.

Lidijas advokāts par to uzzināja un tika veikti DNS testi no dažādiem viņas orgāniem. Atklājās, ka Lidijas olnīcas satur citu ģenētisko materiālu nekā parējais organisms. Salīdzinot to ar bērnu DNS, atklājās atbilstība. Tiesa atzina, ka tie viņas bērni un Lidija atguva ne vien bērnus, bet ieguva arī vispasaules uzmanību. Par viņu tika uzņemta dokumentālā filma - The Twin Inside Me ("I Am My Own Twin").

Himērisms rodas agrā... Autors: Moonwalker Dzemdē nedzimuša dvīņa bērnus
8.

Himērisms rodas agrā embrioģenēzes stadijā. Tiek apaugļotas divas dažādas olšūnas un nezināmu iemeslu dēļ tās mēdz saplūst izveidojot vienu organismu ar diviem dažādiem DNS komplektiem. Būtībā vienā cilvēkā mīt otrs - viņa dvīnis. Tomēr šis dvīnis eksistē vien mikroskopiskā šūnu līmenī. Kādos orgānos izplatīsies dvīnis, tā ir tīra nejaušība. Šoreiz šāda nejaušība gandrīz maksāja Lidijai un Kāreina bērnus.

Oficiāli pasaulē ir zināmi... Autors: Moonwalker Dzemdē nedzimuša dvīņa bērnus
9.

Oficiāli pasaulē ir zināmi vien 40 himērisma gadījumi, taču ņemot vērā, ka šādus DNS testus veic samērā reti, tad pavisam noteikti ir skaidrs, ka himēru pasaulē ir daudz vairāk. Iespējams viens tāds esi pat tu. Viens no nežēlīgākajiem slepkavām pasaulē - Čikatilo - arī tiek uzskatīts par himēru, jo viņa asins paraugi nesaskanēja ar spermas paraugiem. Himērā var mist arī divu dažādu dzimumu cilvēki. Piemēram, Vācijā tika aprakstīts gadījums, kad 99% kādas sievietes šūnu bija sieviešu dzimuma (saturēja XX hromosomas), bet 1% bija vīriešu (XY). Izrādījās, ka viņas brālis mira dzemdību laikā, taču brāļa šūnas kaut kādā veidā izdzīvoja māsas ķermenī.

Termins himēra ir paņemts no... Autors: Moonwalker Dzemdē nedzimuša dvīņa bērnus
10.

Termins himēra ir paņemts no sengrieķu mitoloģijas, kur tas bija radījums ar kazas ķermeni, lauvas galvu un čūskas asti. Zinātnē šo terminu ieviesa 20.gs. sākumā aprakstot sakrustotus augus. Eksperimenti divu dažādu genomu savienošanā tiek veikti nepārtraukti. 1984. gadā tika izveidots radījums no četriem dažādiem vecākiem - daļa no dzīvnieka šūnām bija aitas, bet pārējās kazas šūnas - kā tas labi redzams attēlā, tad kazai uz ķermeņa ir laukumi, kur aug aitas vilna.

3
1827
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [61]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
MJ avatars
Medaļa HītsMedaļa ĢenerālisMedaļa Pulicers
  MJ 22.02.12 00:05
 
155
2

Visnotaļ neparasts un rets gadījums!!!

The Diāna avatars
Medaļa GremlinsMedaļa ViktorsMedaļa Zoles 3000 speles
  The Diāna 22.02.12 00:07
 
93
9

To es sauktu par sarežģītu lietu tiesā. [topošā juriste]

miesniece avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas joks
  miesniece 22.02.12 00:26
 
55
0

Moonwalker - ES MĪLU TEVI UN TAVUS RAKSTUS!

MrWinD avatars
Medaļa RainisMedaļa RecidīvistsMedaļa Rainis
  MrWinD 22.02.12 00:16
 
33
0

Tā ir, himeras eksistē un ir mūsu vidū, protams ne tādā nozīmē un izskatā, kā tas varbūt aprakstīts seno grieķu mitoloģijā, bet ideja līdzīga.Man patīkami lasīt bija šo rakstu, tikai tāpēc, ka ļoti labi un saprotami viss ir pasniegts. 

PostOrganic27 avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa VidusskolnieksMedaļa Sertificēts spoks
  PostOrganic27 22.02.12 01:25
 
25
0

atbildot uz diaana363 komentāru " To es sauktu par sarežģītu lietu t... " tik neaizmirsti kādā līdzīgā gadījumā pieaicināt atbilstošus ekspertus! (topošias mediķis) 

Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 22.02.12 01:28
 
21
0

Viens no interesantākajiem rakstiem ko vispār esmu spokos lasījis.

KatoiEmi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa PamatskolnieksMedaļa Spoks
  KatoiEmi 22.02.12 11:34
 
8
0

Kolosāls raksts! Bauda lasīt , tiešām žēl , ka nevar vairākus + ielikt- šis raksts to būtu pelnījis !

Kobis avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Žurnālists
  Kobis 22.02.12 00:08
 
8
1

Kartējais atgadījums, kurš notiek viens no miljona Raksts super

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 22.02.12 15:16
 
6
1

atbildot uz PostOrganic27 komentāru "tik neaizmirsti kādā līdzīgā gadījumā pieaicinā... " 000001010110 11100001100 110010001100 (topošais programmētājs) 

Minx avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Amors
  Minx 22.02.12 02:08
 
4
0

Šai rakstā visvairāk patika tas, ka tika aprakstīta neparasta situācija, taču ar to raksts nebeidzās, un pēc tam tika dota informācija no bioloģijas un vēstures faktiem. Tas "easy-read" sākumā tā forši sagatavo nopietnākas vielas lasīšanai.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 22.02.12 16:01
 
2
0

Ļoti labs raksts, patika. :)

***

Lecīgais avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Picu rijējsMedaļa Sertificēts spoks
  Lecīgais 22.02.12 07:18
 
2
0

kkas tiešām nedzirdēts! 

Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa ZiņnesisMedaļa Rainis
  Charged 12.04.18 18:49
 
1
0

  

Larelīna avatars
Medaļa PiparkūkaMedaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa Soarkana Rūžeņa
  Larelīna 01.03.12 19:21
 
1
0

Visu cieņu tik lieliskam advokātam.

galinātāja avatars
Medaļa Spoks
  galinātāja 22.02.12 20:20
 
1
0

es pirmo reizi ko šadu uzinu

niknaisgailis avatars
Medaļa Gods kalpot Latvijai!Medaļa ŽurnālistsMedaļa Tīģeris
  niknaisgailis 22.02.12 17:00
 
1
0

tas nav normāli

edgarsab avatars
Medaļa Man ir kredītsMedaļa Man ir kredītsMedaļa Man ir kredīts
  edgarsab 24.02.12 17:48
 
1
0

Cits gadījums, bija Indijā, kad dzemdību laikā "nepamanīja", ka faktiski ir piedzimuši dvīņu brāļi - otrs embrijs bija iekļuvis sava dvīņu brāļa vēdera dobumā un tur nepilnīgi attīstījies, parazitēja uz dvīņu brāļa rēķina. Vīrietis jau bija kļuvis pieaudzis, kad tam sācis "briest" vēders. Uz neiecietības, reliģiskiem aizspriedumiem, kastu sistēmas, ... aizvainojumu dēļ apkārtējie viņu sāka apsaukāt par "vīrieti stāvoklī". Vēl lielāka "jautrība" sākās, kad vīrieti aizveda uz vietējo slimnīcu un operācijas brigāde no vīrieša vēdera dobuma, izcēla nepilnīgi attīstījušā dvīņu brāļa ķermeņa daļas - rokas, kājas ...

ferro avatars
Medaļa SpoksMedaļa Zebra
  ferro 22.02.12 14:49
 
1
0

Rakstu izlasīju ar lielu interesi! + no manis! :)

akmenis avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa StudentsMedaļa Soarkana Rūžeņa
  akmenis 22.02.12 16:08
 
1
0

būtu intresanti to filmu paskatīties. ja kāds atrod,kur dabūt šo filmu,padalieties ar info :) 

Bubučkina avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa PamatskolnieksMedaļa Spoks
  Bubučkina 22.02.12 21:35
 
1
0

atbildot uz diaana363 komentāru " To es sauktu par sarežģītu lietu t... " Man liekas,ka šāds komentārs ir pilnīgi lieks. (es arī topošā juriste)

« 1  2  3  4 »